Vingförlaget. 1959. 356 s. Häftad. Gott skick. Hylla 19.
Bonnierförlagen. 1992. 325 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Hylla 7 - Plan 4.
Bonniers. första uppl. 1970. Häftad. Nära nyskick. Prislapp bakre omslag. Ett mycket fint exemplar av boken om Joe Hill i svensk originalupplaga.
Bakhåll. 1 uppl. 2008. 208 s. Inbunden. Klotryggband. 21x14cm. 366 gram. Nära nyskick. Titeln säger allt om denna roman. Goda, humorfyllda råds för alla med minsta problem med relationer eller har kontaktsvårigheter. Bättre än a.. läs mer
Bonniers. 1992. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Namnt. försättsblad, f ö perfekt!.
Pontes. 1991. 445 s. Inbunden. Hyfsat skick.
Norstedts. 2010. 450 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Hylla 19.
Victor Gollancz LTD. -A Sketch of Country Life, in uppl. 1932. 287 s. Inbunden. 370 gram. Gott skick. skrymmande.
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i mycket fint skick. Namnad på försättsbladet. Inbunden bok. 1989. Stockholm. Tiden. (Utländska Romaner ISBN: 9155035175) Beskrivning :==>> I. Bakom fronten II. På väg till fronten .. läs mer
Förlagsaktiebolaget Hemmet. -Historisk pennritning, i uppl. 1921. 191 s. Inbunden. 255 gram. Gott skick. synlig bindning vid förs. bl. men håller väl samman.
Pocketförlaget. 2010. 393 s. Pocket. Gott skick. Hylla 19.
Boken är i nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Bonniers / Expressen. 2007. 156 s. Inbunden. Förlagsband. 234 gram. (Roman ISBN: 9789100117573)Doktor Glas är en dagboksroman av Hjalmar Söderberg som utkom 1905. Den s.. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i fint skick. Förlag: Albert Bonniers Förlag Utgivningsdatum: 2002-09-06 Omfång: 251 sidor Bandtyp: Inbunden Bok (Svenska Romaner ISBN: 9100580430) Beskrivning :==>> I 1880-tal.. läs mer
Bokförlaget Minerva. -Eller, -Systrarna Furustams roman. 4:de uppl. 1911. 478 s. Inbunden. 500 gram. Gott skick. skrymmande, ngt nötta ytterhörn, ngt sliten pärm, ngt fläckig inlaga, synlig bindning vid förs. bl. men håller väl.. läs mer
Boken är i mycket fint skick. Omslag finns i fint skick. Inbunden bok. 1982. Stockholm. Bonnier. (Svenska Romaner ISBN: 9100446165) Beskrivning :==>> [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telefon: 0736-144049 (vardagar 11.. läs mer
Bernces förlag, Malmö. 1 uppl. 1975. 230 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Bra Böcker. 1988 . 174 s. Inbunden. 22x15cm. 206 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Svenska dagbldet. 1992. 218 s. Inbunden. 23x16cm. 490 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas. läs mer
Bonnier . 2001. 224 s. Inbunden. Kartonnage. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Berghs. 1960. 276 s. Inbunden. 22x15cm. 480 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Damm. 2007. 204 s. Inbunden. Kartonnage . Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Gebers. 1984. 500 s. Inbunden. 22x14cm. 650 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Albert Bonniers Förlag. Första uppl. 1965. 202 s. Inbunden. Klotryggband. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
bokhuset. 1985. 429 s. Inbunden. 22x14cm. 590 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Tiden . 1960 . 329 s. Inbunden. 21x14cm. 425 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Bonniers. 1983. 416 s. Häftad. 22x14cm. 505 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Wahlström & Widstrand. 1926. 207 s. Häftad. Trådbunden. Gott skick. Pärmarna något naggade.
Pan books. 1997. 564 s. Pocket. Gott skick.
387 sidor, inbunden med skyddsomslag, Norstedts 2007, gott/mycket gott skick
Damm. 2010. 256 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Frakt tillkommer 33 kr.
