Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:34
Chritianna Brand
Den honungsfärgade
15 kr
Bra spänning. 1981. 201 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Säljare: IreneO, Vallberga (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:33
Ray Bradbury
En kyrkogård för galningar
45 kr
Norstedts. 1990. 334 s. Inbunden. limbunden. 22x14cm. 484 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Säljare: violetmercury, Örkellju.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:33
Camilo José Cela
Pascual Duartes familj
50 kr
En bok för alla. 1988. 177 s. Pocket. Gott skick.
Säljare: Wiklands boklåda, Stockholm (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:32
Sune Örnberg
Barmarks gästabud
10 kr
En bok för alla. 1981. 254 s. Pocket. Gott skick. Några läsveck på ryggen.Aningen blekt rygg.
Säljare: IreneO, Vallberga (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:31
Ellis Peters
Främlingen i Sankt Giles
50 kr
Bonnier pocket. 1995. 231 s. Pocket. Mycket gott skick. prislapp på framsidan.
Säljare: Wiklands boklåda, Stockholm (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:30
Agatha Christie
Skilda åt i vårens tid
45 kr
Deckar förlaget. 1992. 190 s. Inbunden. limbunden. 23x16cm. 453 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Säljare: violetmercury, Örkellju.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:27
Laurie R. King
farlig begåvning
45 kr
Tidens förlag. 1993. 365 s. Inbunden. limbunden. 23x15cm. 577 gram. Gott skick.
Säljare: violetmercury, Örkellju.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:25
Astrid Väring
Marja-berättelse från fjället
25 kr
Lindqvists förlag. 1946. 215 s. Inbunden. Gott skick. Lite sliten i kanterna.
Säljare: IreneO, Vallberga (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:25
Jayne Anne Phillips
Svarta Biljetter
50 kr
Månpocket. 1986. 309 s. Pocket. Gott skick.
Säljare: Wiklands boklåda, Stockholm (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:25
Minette Walters
Blomsterkronan
45 kr
Bonniers kriminalroman. 1998. 383 s. Inbunden. limbunden. 22x16cm. 612 gram. Gott skick.
Säljare: violetmercury, Örkellju.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:24
Vigdís Grímsdóttir
jag heter Isbjörg jag är ett lejon
50 kr
En bok för alla. 2003. 283 s. Pocket. Hyfsat skick.
Säljare: Wiklands boklåda, Stockholm (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:24
Leif GW Persson
Profitörerna
75 kr
Norstedts. 1971. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:23
Leif GW Persson
Grisfesten
24 kr
Månpocket. 1981. Pocket. Nyskick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:23
Ruth Rendell
Stenarna skola ropa
30 kr
Legenda. 1997. 215 s. Pocket. 20x13cm. 240 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Säljare: violetmercury, Örkellju.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:23
Charlotta Cederlöf
Hello Love
15 kr
Wahlström&Widstrand. 2000. 171 s. Pocket. Nära nyskick.
Säljare: IreneO, Vallberga (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:22
Sjöwall & Wahlöö
Brandbilen som försvann
24 kr
PAN. 1972. Pocket. Gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:21
Sjöwall & wahlöö
mannen på balkongen
24 kr
PAN. 1967. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:21
Sjöwall & Wahlöö
Roseanna
24 kr
PAN. 1965. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:20
Sjöwall & Wahlöö
Polis,polis,potatismos
24 kr
PAN. 1970. Pocket. Hyfsat skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:20
Josef Kjellgren
Guldkedjan
10 kr
Folket i bild. 1948. 240 s. Inbunden. Gott skick. Ryggen har gulnat något.
Säljare: IreneO, Vallberga (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:19
Sjöwall & Wahlöö
Mannen som gick upp i rök
24 kr
PAN. 1973. Pocket. Gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:18
Márquez, Gabriel Garcia
Generalen i sin labyrint
40 kr
Wahlström & Widstrand. 1989. 268 s. Inbunden med bevarat skyddsomslag. Gott skick. Översättning Jens Nordenhök. Skyddsomslaget med re..
Säljare: EFFEKTLÅDAN, Örkellju.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:18
Judy Gill
Förödande längtan (symfoni nr 58)
15 kr
Winther. 1991. 171 s. Pocket. Gott skick. Stor prislapp på framsidan.
Säljare: IreneO, Vallberga (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 15:15
Gustav Sandgren
Dans till gryningen
10 kr
Folket i bild. 1949. 236 s. Inbunden. Gott skick. Lite nött rygg.
Säljare: IreneO, Vallberga (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 14:59
Jones, James
Insats förlorad
50 kr
dek. pappband, Bonniers Folkbibliotek, 1959, 517s, text i två spalter, orig. titel Some came running (1957) namnt.
Säljare: Hjorteds Antikvari.., HJORTED (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 14:46
Honoré de Balzac
Förlorade Illusioner(2 delar)
125 kr
Bonniers. 1927. Inbunden. Läderinbunden. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 14:45
Honoré de Balzac
Kusin Pons
35 kr
Forum. 1974. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 14:44
Honoré de Balzac
Det okända mästerverket
24 kr
Forum. 1978. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 14:44
Honoré de Balzac
Byprästen
24 kr
PAN. 1975. Pocket. Mycket gott skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 14:43
Honoré de Balzac
Eugénie Grandet
85 kr
Björck & Börjesson. 1913. Häftad. Hyfsat skick.
Säljare: Christer Wall, Fagersta (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 14:42
James, Henry
Ett kvinnoporträtt
80 kr
