Begagnade böcker
Idag 16:12
Vilsna fåglar. Berättelser.
70 kr
Wahlström & Widstrand. 1 uppl. 1894. 164 s. Inbunden med främre omslag. 19x13cm. 240 gram. Mycket gott skick. Namnteckningar.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böcker
Idag 16:11
Persiska brev, del I-II. Översatta samt försedda..
200 kr
Albert Bonniers förlag. 1 uppl. 1915. 175 + 156 s. Häftad. Trådhäftade. 18x12cm. 355 gram. Gott skick. De mjuka pärmarna ngt naggade ..
Böcker från Bengt Ulaner
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
Idag 16:08
Drottning Gåsfot
65 kr
France, Anatole med illustrationer av Hedlund, Bertil Bull och översatt av Söderberg, Hjalmar
Norstedts, 1950. Klotryggband, med..
Böcker från BOOBOX, Kristianstad
Kristian..
Mer info
Kristian..
Begagnade böcker
Idag 16:06
Din gråt kan stillas
140 kr
Gebers 1967 1:a svenska uppl, 464 sid, 22,5x14,8 cm.
Häftad med invikta flikar..
Farrells postumt ugivna stora episka verk om frihe..
Böcker från Geronimo
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
Idag 16:02
Den hemliga trädgården
50 kr
Bonniers Junior. 1983. Inbunden. Kartonnage. Mycket gott skick.
Böcker från Fredrik Berndtson
Onsala
Mer info
Onsala
Begagnade böcker
Idag 15:59
New moon
50 kr
Pocket. Nära nyskick. På engelska, storpocket.
Böcker från Fredrik Berndtson
Onsala
Mer info
Onsala
Begagnade böcker
Idag 15:55
Elsas mode
24 kr
Pocket. Nära nyskick.
Böcker från Fredrik Berndtson
Onsala
Mer info
Onsala
Begagnade böckerISBN: 9172470038
Idag 15:51
Manschettanteckningar - Till en hemlig vän
70 kr
Ellerströms. Stockholm, 2000. Pocket. 77 + 49 s.
Böcker från Chelifer Cancroides
Linköping
Mer info
Linköping
Begagnade böcker
Idag 15:51
Heart of darkness
40 kr
Pocket. Gott skick. På engelska.
Böcker från Fredrik Berndtson
Onsala
Mer info
Onsala
Begagnade böckerISBN: 9789113036342
Idag 15:49
Det gröna huset
70 kr
porto 36,- tillkommer.utgiven av norstedts 2010.originalets titel,la casa verde.antal sidor 423.format 15,5 x 23 cm.inga namn eller a..
Böcker från halago
älmhult
Mer info
älmhult
Begagnade böckerISBN: 9789100121525
Idag 15:49
Vägen
25 kr
Bonnier Pocket. Stockholm, 2010. Pocket. Läsveck på ryggen. 240 s.
Böcker från Chelifer Cancroides
Linköping
Mer info
Linköping
Begagnade böcker
Idag 15:48
Djuriskt och mänskligt - Etologiska studier
68 kr
P. A. Norstedts. 1973. 368 s. Inbunden. pappband. 530 gram. Mycket gott skick. Övers. Roland Adlerberth.
Böcker från Ultro Bookshop
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 15:44
Saga från Valhalla
35 kr
Pocket. Nära nyskick.
Böcker från Fredrik Berndtson
Onsala
Mer info
Onsala
Begagnade böcker
Idag 15:44
Silja - berättelsen om ett gammalt släktträds si..
68 kr
Åhlén & Åkerlunds förl.. 1940. 163 s. klotband. / del 1. Fadern; del 2. Dottern/. 275 gram. Mycket gott skick. Övers. Ragnar Ekelund...
Böcker från Ultro Bookshop
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9879100111557
Idag 15:40
Nefertiti dödsboken
50 kr
Albert bonniers förlag. 1 uppl. 2006. 360 s. Inbunden. 22,5x16cm. 594 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. En kriminalhistori..
Böcker från Niskus
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnade böckerISBN: 9100572276
Idag 15:39
Romanen om Olof
90 kr
Kartonnage. Bonniers 2000. 651 sid. 870 gram. Namnteckning bortklippt på försätt. Gott skick f.ö.
Böcker från Helenes Bokhylla Kristianstad
KRISTIAN.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
KRISTIAN.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 15:35
Den gamla gårdens hemlighet
150 kr
Evangeliska Fosterlands Stiftelsens Bokförlag 1946, häftad, 232 s.
Böcker från Karlssons bok
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Olofström (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 15:35
Afhandling om näringstvånget i gemen och skrån i..
50 kr
Natur och Kultur. 1954. 59 s. Häftad. Mycket gott skick.
Böcker från Wiklands boklåda
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9137100068
Idag 15:33
Varulven
70 kr
Forum. 1991. 464 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Böcker från Wiklands boklåda
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Idag 15:33
Bron över Drina
78 kr
Bonniers Folkbibliotek. 1962. 359 s. Inbunden. med omsl.. 400 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Övers. Gun Bergm..
Böcker från Ultro Bookshop
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9100107522
Idag 15:31
Karl XII - hans liv i sanning återberättat
80 kr
Albert Bonniers. 2005. 806 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Böcker från Wiklands boklåda
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789185703173
Idag 15:30
Minaret
85 kr
Karneval. 1 uppl. 2008. 285 s. Inbunden. 21.5x15.5cm. 445 gram. Mycket gott skick. Förlagets ill pbd. .
Böcker från Bengt Ulaner
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böckerISBN: 224661161X
Idag 15:29
Aurore
65 kr
Bernard Grasset. 2000. 218 s. Häftad. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. På franska.
Böcker från Lottis böcker
UPPSALA
Mer info
UPPSALA
Begagnade böckerISBN: 9197906722
Idag 15:29
En dag - tjugo år - två människor
58 kr
Printz. 2011. 431 s. Pocket. 225 gram. Nyskick. Övers. Pia Printz.
Böcker från Ultro Bookshop
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9185625789
Idag 15:25
Färden genom mangroven
48 kr
Pocketförlaget. 2008. 251 s. Pocket. 150 gram. Nyskick. Övers, Helena Böhme. /en färgstark skildring som levande fångar den karibiska..
Böcker från Ultro Bookshop
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9100449105
Idag 15:24
Ängslans boningar
60 kr
Bonniers förlag. Original uppl. 1980. 254 s. Inbunden. Förlagets klotband. 524 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott ski..
Böcker från Bokantikvariatet Boknörden
Tierp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Tierp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9100379034
Idag 15:20
Sommarboken
75 kr
Bonniers. 2:a upplagan uppl. 1972. 159 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Böcker från Wiklands boklåda
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9172631201
Idag 15:18
American Psycho
70 kr
Norstedts Pan. 2002. 412 s. Inbunden. Kartonnage. Gott skick.
Böcker från Wiklands boklåda
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789100117689
Idag 15:17
Älskaren
70 kr
Albert Bonniers. 2007. 80 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Utgåva i samarbete med Expressen, tidigare..
Böcker från Wiklands boklåda
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9789170373787
Idag 15:15
Drottningen vänder blad
70 kr
Ordfront. 2008. 123 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
Böcker från Wiklands boklåda
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9173247227
Idag 15:13
Kärlekens raseri
65 kr
Ordfront. 2000. 280 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Böcker från Wiklands boklåda
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)