Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Torsten Hansson
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 83. i kategorin Skåne Helsingborg
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 9128906449
Idag 20:46
Jansson Christer
Med båt från Helsingborg. Passagerarfarten under..
100 kr
Liber. 1985. 220 s. Inbunden. 25x22cm. 790 gram. Gott skick. Illustrerad. Mörktonat område på pärmen.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Torsdag
Neiderud Jan, red.
Barnsjukvården i Helsingborg 100 år 1888-1988
40 kr
1988. 62 s. Häftad. 30x21cm. 300 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9187274043
2012-01-17
Fransson Torgny, Fredriksson Jan
Galoschan. (Helsingborgs gummifabrik).
100 kr
Helsingborgs museum. 1990. 222 s. Inbunden. 29x22cm. 990 gram. Gott skick. Illustrerad. Svagt synliga små nötningsmärken.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-10
Selge Allan
Möllevångsboken. En rapsodi över ett gille och e..
60 kr
1974. 118 s. Häftad. 21x15cm. 200 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av Georg Crona och foton.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9179881653
Friesen Otto von
Vi rustade en bondeskeppargård. (Råå, Helsingbor..
100 kr
Byggförlageet. 2001. 136 s. Inbunden. 30x21cm. 820 gram. Mycket gott skick. Foto: Görgen Persson.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9197360740
Donelius Anders, Joelson Lars, red.
Helsingborg
70 kr
Helsingborgs stad. 2004. 143 s. Inbunden. 25x18cm. 585 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 916304949X
Eriksson Torkel
Rådhuset i Helsingborg. Byggnaden, konsten, männ..
70 kr
1996. 180 s. Inbunden. 24x22cm. 770 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Störande tillskrift.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163188783
Helsingborgs stadslexikon
200 kr
2006. 446 s. Inbunden. 29x23cm. 1835 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Helsingborgs stads minnesskrift. Med anledning a..
100 kr
Stadsfullmäktige. 1913. 259 s. Häftad. 27x19cm. 790 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Dedikation till Ferdinand Boberg.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9187274035
Eriksson Torkel, red.
Kring Kärnan 18. Helsingborgs museums årsbok 1989.
50 kr
1989. 163 s. Inbunden. 25x17cm. 465 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9197272493
Andersson Glenn Gustaf Lauritz
Mordet på Dagmar och andra kriminalfall från nor..
120 kr
Cursiva. 2002. 179 s. Inbunden. 23x21cm. 745 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9174820214
Svensson Bertil, Särman Sven Gunnar
Kungliga Sofiero. Bertil Svensson i slottsträdgå..
70 kr
NordJem. 1991. 136 s. Inbunden. 27x22cm. 660 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9187896656
Moscoso John
Sofieros rhododendron
120 kr
Signum. 2004. 178 s. Inbunden. 24x22cm. 780 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Hälsingborgsbilder från fem decennier
80 kr
Helsingborgs-Posten. 1938. 102 s. Inbunden med omslag. 24x16cm. 335 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163062291
Jönsson Olof
Hundra år av rederihistoria. Rederiaktiebolaget ..
80 kr
1997. 68 s. Inbunden. 30x21cm. 495 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 916309990X
Lindfors Lång Solbritt, red.
Diktarnas Helsingborg
70 kr
Kultur i Helsingborg. 2000. 116 s. Inbunden. 22x15cm. 335 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Tillskrift.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9187950030
Nilsson Jonas, red.
125 års dagblad. En rapsodisk tidningskrönika. (..
100 kr
1992. 246 s. Inbunden. 25x18cm. 760 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9157411867
Helsingborg
50 kr
Brevskolan. 1985. 142 s. Häftad. 21x14cm. 215 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9187950081
Rausing-Roos Åsa
Från Njals saga till år 2000. Helsingborg i litt..
120 kr
Helsingborgs Dagblad. 1996. 519 s. Inbunden. 24x17cm. 1265 gram. Mycket gott skick. Dedikation från författaren.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Martina (pseudonym för Irma Andersson)
Det går väl på nåt vis. + Till skolan går jag så..
120 kr
1977, 1981. 229, 280 s. 2 häftade volymer. 21x15cm. 815 gram. Mycket gott skick. Illustrerade av Sveneric Gateby och Ingrid Lindqvist..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Välkommen till Helsingborg. En bok till den nybl..
24 kr
1975. 150 s. Inbunden. 21x14cm. 340 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Sofiero. Ett kungligt livsverk.
20 kr
1995. 28 s. Häftad. 20x20cm. 100 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Socialdemokratin i Hälsingborg. Några anteckning..
80 kr
1951. 446 s. Linneband. 21x15cm. 765 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Sancta Maria kyrka i Hälsingborg. Minnesbok vid ..
70 kr
1951. 184 s. Linneband med främre omslag. 23x16cm. 525 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Nytt om gammalt. In på gården i Helsingborg. 198..
20 kr
Helsingborgs museum. 1988. 24 s. Häftad. 21x15cm. 60 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Nordström Gunilla, red.
Mitt Helsingborg. Antologi.
40 kr
1986. 40 s. Häftad. 23x21cm. 130 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av Dag Jungner.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Konsul Olssons magasin. En dokumentation. (Helsi..
24 kr
Skanska. Utan årtal (ca 1985). 24 s. Häftad. 21x15cm. 60 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Kaffe enligt Zoégas
40 kr
2002. 96 s. Häftad. 15x9cm. 80 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Jubileumsskrift för Kropps kyrka och församling...
40 kr
1982. 55 s. Häftad. 21x15cm. 115 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Nilsson Einar
Idrottens hus. Hälsingborg.
40 kr
Hälsingborgs stads idrottsnämnd. 1958. 38 s. Häftad. 23x16cm. 110 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Johannesson Gösta, red.
Hälsingborgs historia. III:2. Dansktidens lutske..
100 kr
Stadsfullmäktige i Hälsingborg. 1969. 355 s. Inbunden. 28x20cm. 1450 gram. Mycket gott skick. 10 färgplanscher. Illustrerad. Stämpel ..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 83
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt