Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Torsten Hansson
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 169. i kategorin Skåne Kristianstad
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 917209317X
2012-01-31
Carlie Anne, red.
Berättelser från Vaetland. En arkeologisk resa l..
100 kr
Riksantikvarieämbetet / Regionmuseet Kristianstad. 2003. 144 s. Inbunden. 25x21cm. 640 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-26
Wallinius Anita
På väg...igen. (Furuboda folkhögskola, Åhus).
50 kr
1999. 180 s. Inbunden. 23x15cm. 410 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-19
Werdenfels Åke
Folkestorps bränneri
24 kr
1987. 20 s. Häftad. 21x15cm. 50 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163103214
Söderportskolan 125 år. Från elementarläroverk t..
60 kr
2000. 140 s. Häftad. 21x15cm. 270 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Kristianstads vattenförsörjning. Förutsättningar..
60 kr
C4 Teknik, Kristianstad. 2000. 81 s. Häftad. 29x22cm. 335 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Kungl Wendes artilleriregementes sportförening 1..
80 kr
1950. 135 s. Häftad. 26x19cm. 455 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Humoristiska skildringar ur Skånes forntid röran..
70 kr
Omtryck av bok från 1845. 1923. 97 s. Häftad. 12x10cm. 50 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Bojs Anders, Mårtensson Leif, red.
I baltutlämningens skugga. Internering och utläm..
100 kr
Föreningen Gamla Christianstad. Årsbok 2004. 2004. 216 s. Inbunden. 24x21cm. 755 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Dahl Lars, Knutsson Rickard
Från bryggor och skrå till färjor och yrkeskår. ..
70 kr
S:ta Annas gille i Åhus nr 19. 1999. 156 s. Häftad. 21x15cm. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Billgren Thomas, red.
Östra Sönnarslöv, Maltesholm - Borrestad
150 kr
1990. 291 s. Inbunden. 25x18cm. 770 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Åhus brandkår 100 år. Minnen och berättelser frå..
60 kr
1998. 57 s. Häftad. 21x15cm. 115 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9197106437
Liljeroth Erik, Theander Tomas, Torstensson Lars
Kristianstad. Bilder från en stad i vattenriket.
60 kr
Kristianstadsbladet. 1999. 143 s. Inbunden. 27x21cm. 715 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Oredsson Solvig, red.
Oppmanna-Vånga hembygdsförening. Årsskrift. 8 år..
200 kr
1995, 1997-2003. 8 häftade volymer. 22x16cm. 2450 gram. Mycket gott skick. Illustrerade.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163147424
Kryschak Heinz
Hästarnas rike. En historia om grevarna Hamilton..
80 kr
2003. 79 s. Häftad. 30x21cm. 330 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Jönsson Lundborg Ola, Krona Hilding
Folkskollärare Ola Jönsson Lundborgs krönika frå..
120 kr
Utan årtal. 80 s. Häftad. 30x21cm. 230 gram. Gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Järbe Bengt
S:t Anna hospital i Åhus
50 kr
Handlingar angående Villands härad, VII. 1949. 119 s. Häftad. 22x15cm. 190 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9188034011
Flensmarck Tor, red.
Boken om Tings Nöbbelöv. (Kristianstads kommun).
120 kr
Monitor. 1990. 192 s. Inbunden. 25x18cm. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9170214808
Ragnerstam Bunny
En värld att vinna. Arbetare i rörelse i Kristia..
70 kr
Kristianstads arbetarekommun. 1983. 222 s. Inbunden. 23x16cm. 520 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. 9 plansch..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Hallqvist Kaj
Skånes bibliografi (5). Litteratur om Kristianst..
80 kr
Skånes bibliografiska sällskap. 1989. 187 s. Häftad. 21x15cm. 305 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Persson Maj-Lis, red.
Linderöd med omnejd. Hembygdsskildringar, förr o..
300 kr
1983, 1984, 1987, 1993, 1998. 108, 168, 227, 277, 168, 196 s. 6 häftade volymer. 21x15 cm. 1840 gram. Mycket gott skick. Illustrerade.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9197253375
Oredsson Solvig
Vägvisare i gränsland - en liten bok om Oppmanna..
80 kr
Tidsförlaget Mercur. 2001. 148 s. Inbunden. 22x17cm. 480 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Lorentzon Benny, Waldemarsson Annika
Fågellokaler i Kristianstadstrakten
40 kr
Nordöstra Skånes fågelklubb. 1996. 48 s. Häftad. 21x15cm. 90 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Kvinnoklubb i arbete. Åhus socialdemokratiska kv..
50 kr
1982. 43 s. Häftad. 21x15cm. 95 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Småskrifter utgivna av S:ta Annas Gille i Åhus. ..
300 kr
1986-2001. Ca 10 sidor per häfte. 39 häften. 21x15cm. Mycket gott skick. Illustrerade.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Enghoff Karl
Kristianstad 1614-1914. Historisk festskrift.
180 kr
Stadsfullmäktige. 1914. 14, 583 s. Inbunden med främre omslag. 25x18cm. 1880 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Mårtensson Leif, red.
Gamla Christianstad
100 kr
Föreningen Gamla Christianstad. 1996. 256 s. Inbunden. 24x21cm. 890 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Carlsson Hugo
De Handlandes Lijk Compagnie i Christianstad 169..
80 kr
1948. 125 s. Häftad. 26x18cm. 430 gram. Mycket gott skick. 5 planscher. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Andersson Thorsten
Frimurarelogerna i Kristianstad 1776-1976. Minne..
80 kr
1976. 104 s. Inbunden. 23x17cm. 300 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Carlsson Hugo
Den stora branden. (Kristianstad).
50 kr
Föreningen Gamla Christianstad nr 1. 1947. 47 s. Häftad. 24x18cm. 115 gram. Gott skick. Illustrerad. Lätt solkad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163199319
Rosenberg Björn
Gamla Kristianstad och Åhus
200 kr
Kristianstads kommun. 2006. 400 s. Inbunden. 24x22cm. 1285 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Namnteckning.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Kristianstads kommun. Översiktsplan. Antagen 199..
60 kr
1990. 200 s. Häftad. 30x21cm. 705 gram. Mycket gott skick. 2 utvikbara kartor. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 169
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt