Begagnad bok
Tisdag
Jacob Berndt Kallenberg. En kyrkans märkesman fö..
50 kr
Gleerups. 1935. 160 s. Häftad. 20x14cm. 220 gram. Gott skick. Porträtt. Något missfärgat omslag.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9117643813
Fredag
Bööks 30-tal. En studie i ideologi.
40 kr
PAN/Norstedts. 1976. 249 s. Pocket. 19x11cm. 225 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Torsdag
Inifrån
60 kr
DAH. 1968. 238 s. Inbunden. 475 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. 8 planscher.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-26
Svante Bergh
60 kr
Konstföreningen Aura, Lund. Gleerups. 1951. 22 s. Häftad. 26x19cm. 320 gram. Mycket gott skick. 6 färgplanscher, 57 svartvita plansch..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-22
Max Walter Svanberg. Grafik/Graphique.
120 kr
Lilla Antikvariatet, Malmö. 1967. 209 s. (Inklusive 48 planscher). Häftad. 31x22cm. 1150 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9186360280
2012-01-19
Piraten-pristagare 1989-1998. En jubileumsskrift..
50 kr
Artograf. 1998. 67 s. Häftad. 21x13cm. 160 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197140244
2012-01-10
Möten med Tegnér
60 kr
Tegnérsamfundet. 1996. 177 s. Häftad. 21x13cm. 260 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-10
Landshövdingen på Lärkesholm. En levnadsberättel..
80 kr
Skrifter utgivna av Örkelljunga hembygdsförening nr 33. 2001. 104 s. Inbunden. 24x16cm. 350 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Rosornas krig. Och andra vilda snapphaneäventyr ..
40 kr
Wahlström & Widstrand. 1964. 141 s. Häftad. 22x14cm. 290 gram. Gott skick. Slarvigt uppskuren.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9172035641
Att vidga sitt synfält. Gustaf Hellström, förfat..
70 kr
Carlssons. 2003. 249 s. Inbunden. 21x14cm. 445 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197373265
Käre Kjeld! Fritiof Nilsson Piratens brev till K..
50 kr
Fritiof Nilsson Piratens sällskapet. 2003. 267 s. Häftad. 21x15cm. 440 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9189617924
Infall utan vinklar
80 kr
Ekerlids. 2004. 228 s. Inbunden. 23x16cm. 550 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9789197708517
Stinsens son Fritiof Nilsson Piraten och järnvägen
70 kr
Fritiof Nilsson Piraten sällskapet. 2008. 127 s. Häftad. 21x14cm. 220 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197373273
Andra historier
50 kr
Fritiof Nilsson Piraten sällskapet. 2004. 157 s. Häftad. 21x15cm. 260 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9186220128
Österlenprosten berättar. Levnadsminnen.
50 kr
Föreningen för Fornminnes- och Hembygdsvård i sydöstra Skåne nr 31. 1989. 87 s. Häftad. 21x15cm. 145 gram. Mycket gott skick. Illustr..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Var kommerserådet mördare? (Ystad).
60 kr
Bonniers. 1958. 202 s. Häftad. 21x14cm. 340 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 918893019X
Kungen av Skåne. En bok om statsmannen Arvid Pos..
120 kr
Historiska Media. 1998. 454 s. Inbunden. 23x16cm. 900 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Oscar Ahnfelt. Sångare och folkväckare i brytnin..
60 kr
Gummessons. 1966. 172 s. Inbunden. 20x14cm. 390 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. 16 planscher.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197371033
Hjalmar Gullberg. Diktarkritikern.
60 kr
Hjalmar Gullberg-sällkapets skiftserie 4. 2004. 243 s. Häftad. 21x15cm. 390 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Så minns jag
50 kr
Sundsgårdens kamratförbund, Helsingborg. 1977. 205 s. Häftad. 21x15cm. 305 gram. Mycket gott skick. 12 planscher.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9117532019
Kristet, indiskt och antikt i Hjalmar Gullbergs ..
60 kr
Norstedts. 1976. 315 s. Häftad. 22x15cm. 510 gram. Mycket gott skick. 4 planscher.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197312932
Leif Nelson. Porträttör i fantasi och verklighet.
80 kr
1998. 157 s. Inbunden. 24x17cm. 555 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Tillskrift.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9177040449
Barbro Bäckström. Retrospektivt.
80 kr
Malmö konsthall. 1990. 48 s. Häftad. 31x22cm. 355 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Kataloglista 4s.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Vigda i Lunds stift
140 kr
Johnson-förlaget. 1958. 26, 799 s. Dekorerat skinnband med helt guldsnitt. 31x22cm. 3295 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Verktyg i herrens hand. Minnesteckningar till pr..
40 kr
1981. 165 s. Häftad. 21x15cm. 220 gram. Gott skick. Rygglimningen något svag.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Svenska tecknare och illustratörer med spetsen i..
40 kr
Utan årtal. (ca 1993). 50 s. Häftad. 21x15cm. 95 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
SSBS. Södra Sveriges Byggnadstekniska samfund. 1..
50 kr
2002. 208 s. Häftad. 17x13cm. 310 gram. Mycket gott skick. Porträttmatrikel.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9188034747
Söta Louise och ollonfläsk. (Prästsläkt i Skåne).
120 kr
Monitor. 2001. 431 s. Inbunden. 25x18cm. 1140 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9186442708
Skånes män och kvinnor
100 kr
Norden. 1987. 288 s. Inbunden. 26x23cm. 1230 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. En utvikbar karta. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197373257
Saga väves på sanningens varp. Om Fritiof Nilsso..
60 kr
Fritiof Nilsson Piraten sällskapet. 2002. 168 s. Häftad. 21x15cm. 275 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9789163339301
Vilket himla liv! En pingstpastors bekännelser.
100 kr
Kom.at. 2009. 453 s. Inbunden. 23x16cm. 725 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. 32 planscher.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö