Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Antikvariat Carl Hellmor
Tipsa dina vänner:
Böcker
Ämnen
Sökresultat: 1-30 av 1949. i kategorin Skönlitteratur
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Idag 17:17
Thorvall, Kerstin
Din lycka är min. En moralisk historia. Roman.
65 kr
1981. Inbunden, omslag, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Idag 17:14
Jonsson, Clara
Lust. Erotiska noveller.
55 kr
2007. Inbunden, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Idag 17:02
Rydsjö, Elsie
Karolinernas kvinnor.
75 kr
1002 sid. Fint förlagsband.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Idag 17:01
Schulze, Anna
Ge mig en människa. Roman.
55 kr
2008. Inbunden, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Idag 16:16
O´Connor, Joseph
Havets stjärna. Farväl till det gamla Irland. Ro..
55 kr
2005. Inbunden, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 20:17
Eco, Umberto
Drottning Loanas mystiska eld. Illustrerad roman.
55 kr
2004. Inbunden, omslag, fint skick. Namnetikett på blanka försättsbladet.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 20:13
Blomqvist, Anni
I stormens spår. Roman.
55 kr
1966. Inbunden, omslag, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 19:45
Larsson, Zenia
Åter till Babel. Roman.
50 kr
1970. Inbunden, omslag, bra skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 18:59
Fredriksson, Marianne
Simon och ekarna. Roman.
55 kr
1994. Inbunden, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 18:57
Kyrklund, Willy.,
Prosa. Tvåsam, Solange, Mästaren Ma, Polyfem för..
210 kr
475 sid. 1996. Förlagsbandet i klot, mycket välaktat i nära nyskick. Skyddsomslaget med liten rev i ett av hörnen.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 08:30
Strindberg, August
Ordalek och småkonst.
65 kr
169 sid. illustr av Arthur Sjögren. Ny uppl. 1974. Fint förlagsklotband.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Igår 08:18
Smith, Lee.,
Mississippi börjar i lobbyn på Peabody Hotel. Ro..
60 kr
2004. 439 s. Inbunde, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
von Schoultz, Solveig.,
Nästa dag. Noveller i urval.
60 kr
215 sid. 1991. Fint förlagsband, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
Moyes, Jojo.,
Det skyddande regnet. Roman.
55 kr
331 s. 2002. Inbunden, omsl, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
Hamid, Moshin
Nattsvärmare. Roman.
55 kr
Sv.övers. 2004. Inbunden, omslag, nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
Hellström, Jan Arvid
Svanens sång (Uppdrag Nya Sverige 3)
50 kr
1989. Inb. Omsl. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
Andersson, Lars.,
Löv till läkedom. Roman
35 kr
1986. Inb. Utgallrat bibl.ex. Stämplar, etc.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
Harning, Anderz.,
En skatteindrivares död. En svart fars. Roman.
55 kr
1980. Inbunden, omslag, fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
Hannah, Kristin.,
En flicka som kallas Alice. Roman.
55 kr
2007. Inbunden, omslag, fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
Isaksson, Ulla
Födelsedagen. Roman.
55 kr
1988. Inbunden, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
Isaksson, Ulla
Boken om E.
55 kr
1996. Inbunden, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
Grass, Günter
En invecklad historia. Roman.
70 kr
570 sid. 1999. Inbunden, klotband, omslag. Liten reva i omslag, annars nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Måndag
Zetterström, Marianne - Viola
Morgon i Sverige.
55 kr
1975. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Måndag
Zetterström, Marianne - Viola
Den farliga leksaken.
55 kr
1976. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Måndag
Zetterström, Marianne - Viola
Vi ringer nån gång.
60 kr
1985. Inbunden, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Måndag
Zetterström, Marianne - Viola
Paradisets glasveranda.
55 kr
1982. Inbunden, omslag, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Måndag
Zetterström, Marianne - Viola
Jämna kullerbyttor.
55 kr
1978. Gåvotillskrift på titelsid, i övrigt mkt gott sk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Måndag
Zetterström, Marianne - Viola
Årsberättelse.
55 kr
1979. Gåvotillskrift, gott skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Måndag
Zetterström, Marianne - Viola
Ordalek och småmynt.
55 kr
Gåvotillskrift, 1980. Gott sk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Måndag
Zetterström, Marianne - Viola
Ensligt belägna.
55 kr
Namnteckn. 1981. Gott sk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lördag
Paasilinna, Arto
Milda makter. Roman.
55 kr
249 sid. 2005. Inb, omsl, nära nysk.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 1949
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt