Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Bravur Bok
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 625. i kategorin Skönlitteratur
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 9171020977
Kristens resa  och Kristinnas resa. av BUNYAN, JOHN
BUNYAN, JOHN
Kristens resa och Kristinnas resa.
70 kr
Tryckår 1981, inbunden, gint skick, Niloe, 478 sidor, omslag, 855 gram. postporto 39:-
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Slagskepp i sikte. av MACDONNELL, J. E.
MACDONNELL, J. E.
Slagskepp i sikte.
40 kr
Tryckår 1963, inbunden, gott skick, Wennerbergs Förlags AB, 154 sidor, omslag, 145 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9113016156
Mannen som dog som en lax. av NIEMI, MIKAEL
NIEMI, MIKAEL
Mannen som dog som en lax.
23 kr
Tryckt 2006, inbunden, lätt snedläst, övrigt fint skick, Norstedts, 336 sidor, omslag i fint skick, 486 sidor, 485 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9177090063
Döden väntar dig. Thriller. av JOHANSEN, IRIS
JOHANSEN, IRIS
Döden väntar dig. Thriller.
23 kr
Tryckt 1999, inbunden, fint skick, Richters, 320 sidor, 370 gram, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SJÖMAN, HARRY
Skuggan av död man.
60 kr
Tryckt 1965, inbunden, i gott skick, ngt snedläst, Gummessons Bokförlag, 346 sidor, uo, klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MacDONALD, ANN-MARIE
Fågelvägen. Ett familjedrama.
40 kr
Tryckt 2004, inbunden, i mycket gott skick, W&W, 750 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
DAVIS, CHRISTOPHER
Philadelphia. Den Oskarsnominerade storfilmen n..
23 kr
Tryckt 1994, inbunden, i mycket gott skick, Wahlströms, 216 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
DAHL, NIELS FREDRIK
På väg till en vän.
23 kr
Tryckt 2004, pocket, i mycket gott skick, MånPocket, 241 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
LUNDHOLM, LARS BILL
Skärgårdsdoktorn. Den första sommaren.
19 kr
Tryckt 1998, inbunden, i mycket gott skick, Forum, 282 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
ANTTI, GERDA
Livet skriver kapitel. Roman.
19 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, Bonniers, 165 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
CEDERBORG, C. AUG.
De tolv apostlarne eller Jakob Bagges skatt. Hi..
23 kr
Tryckt 1953, häfatd, osprättad, i gott skick, Författaraktiebolaget Västra Sverige, 301 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
GORDIMER, NADINE
Hillela. Roman.
23 kr
Tryckt 1991, inbunden, i gott skick, Bonniers, 391 sidor, omslag med reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
OLSSON, NILS LUDVIG
Solvännare. Vers på skånska.
19 kr
Tryckt 1935, häftad, i gott skick, namnteckning, Framtidens Bokförlag, 72 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BONDESON, GUSTAF (red)
Dikter i dur. Ljusa stämningar och bekymmerslös..
23 kr
Tryckt 1964, inbunden, i mycket gott skick, Wezäta, 95 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
FURUHOLM, HELMER
Solkurva. Roman med rallare.
23 kr
Tryckt 1976, inbunden, i gott skick, Gummessons, 256 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
STARK, SIGGE
Trollmakt.
23 kr
Tryckt 1971, inbunden, i gott skick, Harriers Förlag, 171 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MARTINSON, HARRY
Verklighet till döds.
50 kr
Tryckt 1990, inbunden, i gott skick, Carlssons Bokförlag, 216 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
JOHANSSON, ERIK
Tvångsintagen på Blå Planeten.
40 kr
Tryckt 1983, inbunden, i gott skick, Zindermans, 164 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
MAZETTI, KATARINA
Tarzans tårar.
19 kr
Tryckt 2003, inbunden, i mycket gott skick, AlfabetaAnamma, 206 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
NILSON, PETER
Äventyret.
60 kr
Tryckt 1989, inbunden, i mycket gott skick, Norstedts, 395 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SPARRE, BIRGIT TH.
Ramsjögården.
40 kr
Tryckt 1954, rött helskinnsband, guldsnitt, i gott skick, Gebérs, 402 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
GABRIEL, MARIUS
Saknad dotter. Dramatik och spänning i exotisk m..
19 kr
Tryckt 2003, inbunden, i mycket gott skick, Richters, 351 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
OLSSON, VIBEKE
Vinden går över gräset
23 kr
Tryckt 1997, inbunden, i gott skick, Bonniers, 239 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
PILGRIM, RURI
Vid Setohavets stränder. En japans släkthistoria.
23 kr
Tryckt 1999, inbunden, i gott skick Bra Böcker, 373 sidor, omslag med liten reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SJÖMAN, HARRY
Döden väntar på Kuno.
40 kr
Tryckt 1976, inbunden, i gott skick, Gummessons, 355 sidor, omslag med reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
BAKER, NICHOLSON
Rulltrappan.
23 kr
Tryckt 1990, inbunden, i gott skick, Legenda, 143 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
HART, JOSEPHINE
Synd. Roman.
23 kr
Tryckt 1993, inbunden, i gott skick, W&W, 184 sidor, omslag med en liten reva och märke efter prislapp.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
GORDON, MARY
Bland kvinnor.
19 kr
Tryckt 1982, inbunden, i gott skick, W&W, 311 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
GIBSON, ELIZABETH
Öppet vatten.
19 kr
Tryckt 1986, inbunden, i gott skick, DKB, karta, 278 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
McCOURT, FRANK
Lyckans land.
23 kr
Tryckt 2001, inbunden, i gott skick, namnteckning, Bonniers, 453 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
SANDEMO, MARGIT
Trollrunor 2 - Sandhammaren.
50 kr
Tryckt 2005, inbunden, i mycket gott skick, Boknöje AB, 220 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 625
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt