Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Antikvariat Carl Hellmor
Tipsa dina vänner:
Böcker
Ämnen
Sökresultat: 1-21 av 21. i kategorin Smycken
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Michanek, Cecilia
Smycken. En modern bok om guld och glitter.
65 kr
110 s. ill. 2000. Förlagsband, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Nilsson, Elise.,
Pärlsmycken.
65 kr
2006. illustr. Inbunden. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Kunz, George Frederick.,
Gems & Precious Stones of North America. A pöopu..
135 kr
366 sid. illustr. 1968. Paperback. Omslaget en aning slitet. Inlagan fint skick. - juveler, ädelstenar
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Wicks, Sylvia.,
Allemans bok om smycken och ädla stenar. En prak..
85 kr
95 sid. ill. 1976. Fint skick. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Granlund, Lis.,
Ring brosch kedja - samla smycken.
125 kr
95 s. ill. 1972. Fint förlagsband. Nära nyskick
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
From Petersen, Irene.,
Så gör du smycken av silver och gummi.
125 kr
31 s. ill. 2004. Fint förlagsbd. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Olsn, David.,
Slipa stenar.
125 kr
64 s. 1980. ill. Fint skick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Zucker, Benjamin.,
Gems and Jewels - A Connoiseurs Guide.
290 kr
248 s. Rikt ill. 2003. 4:o-format. Förlagsband. Omsl. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Michanek / Josjö.,
Smycken - en modern bok om guld och glitter.
115 kr
109 s. ill. 2000. Inb. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Holmquist, K., - Hellner, B., mfl.,
Smycken i svensk ägo.
125 kr
1952. 227 sid. illustr. Gediget handbundet halvfranskt band.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Kongl. Maj:t
Kongl. Maj:ts och Rikets Commerce-collegii Kungö..
115 kr
4 s. 1805
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Dragsted, Ove.,
Guld, pärlor & ädla stenar.
180 kr
116 sid. Planscher i färg. 1955. Klotryggsband. Fint skick. - utg. av Sveriges Juvelerare och Guldsmedsförbund
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Kungörelse angående Frihet til införsel af Jouve..
75 kr
4 s. 1805
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
From Petersen, I.,
Så gör du smycken av silver och gummi.
65 kr
32 sid. Rikt ill. 2004. Förlagsband. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Les Établissement Diamantaires Asscher.
60 kr
12 si. ill. 1927.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Falkiner, R.,
Investing in Antique Jewellery.
175 kr
154 sid. illustr. 4:o-format. Fint klotband. Omslag.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Loring, John.,
Paulding Farnham - Tiffany´s Lost Genius.
375 kr
150 sid. Stor 4:o-format. 2000. Perfekt originalklotband. Omslag. Nyskick. -sagolikt vackra smycken och juvelarbeten, även i bild de ..
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Proddow / Fasel.,
Bejeweled - great Designers, celebrity Style.
225 kr
140 sid. Stort 4:o-format. 2001. Fint originalklotband. Omslag. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Everitt / Lancaster.,
Christies Twentieth-Century Jewelry.
400 kr
191 sid. Stort 4:o-format. 2002. Fint orig.klotband. Omslag. Nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Richter, Anne.,
Jewelry of Southeast Asia.
375 kr
393 sid. 2000. Stort 4:o-format. Mycket rikt illustr. Fint förlagsklotband. Omslag. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Triossi / Mascetti.,
The Necklace. From Antiquity to the Present.
475 kr
222 sid. Stor 4:o-format. 1997. Rikt illustr. med över 300 bilder, varav 100 planscher i färg. Förlagets klotband. Omslag. Nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-21 av 21
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt