Begagnade böcker
Igår 23:14
Den femte Olympiaden. Olympiska spelen i Stockho..
800 kr
Åhlen & Åkerlund. Stockholm 1912. 384 s. Inbunden. Gott skick. illustrerad med fotografierna från Olympiska spelens officiella fotogr..
Böcker från The second book
Vallda
Mer info
Vallda
Begagnade böcker
Igår 22:04
Sporten i dag 1958-1959
35 kr
Åhlén & Åkerlund. 1958. 132 s. Inbunden. Klotryggband. 21x14,5cm. 262 gram. Mycket gott skick. Pärmens kanter något nötta.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böcker
Igår 22:02
Sporten i dag 1955-56
35 kr
Åhlén & Åkerlund. 1955. 131 s. Inbunden. Klotryggband. 21x14,5cm. 259 gram. Mycket gott skick. Pärmens kanter något nötta.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böcker
Igår 21:59
Fotbollsträning, bollteknik och bollekar
60 kr
Wahlström & Widstrand. 1946. 122 s. Häftad. 19,7x12,7cm. 189 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böckerISBN: 917128219X
Igår 21:53
IPC Stora Sportlexikon. Den kompletta illustrera..
55 kr
IPC International Publishing Company . 1975. 335 s. Inbunden. Skada överkant rygg samt en liten fläck på främre pärmen. . 1350 gram. ..
Böcker från Bokgaraget
Eskilstuna
Mer info
Eskilstuna
Begagnade böcker
Igår 21:50
Årets Ishockey 1975.
75 kr
Tryckår 1975, inbunden, blått konstläderband med guldtryck, ryggtext, nära nyskick, 285x210 mm, Strömbergs idrottsböcker/Svenska Isho..
Böcker från Oldman
Anderstorp
Mer info
Anderstorp
Begagnade böcker
Igår 21:42
Sporten i dag 1957-1958
35 kr
Åhlén & Åkerlund. 1957. 131 s. Inbunden. Klotryggband. 21x14,5cm. 266 gram. Gott skick. Pärmen är något nött.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böcker
Igår 21:38
Sporten i dag 1961-1962
35 kr
Åhlén & Åkerlund. 1961. 132 s. Inbunden. Klotryggband. 21x14,5cm. 271 gram. Gott skick. Pärmarna är nötta, i övrigt bra skick..
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böcker
Igår 21:34
Ishockey i dag 1967-68
35 kr
Åhlén & Åkerlund. 1967. 95 s. Häftad. 20,5x14,5cm. 156 gram. Gott skick.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böckerISBN: 9155214452
Igår 21:30
Sporten i dag 1978-79
24 kr
Semic. 1978. 127 s. Inbunden. Kartonnage. 21x14,8cm. 237 gram. Gott skick. Några av de främre sidorna börjar lossna.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böcker
Igår 21:26
Sporten i dag 1956-57
35 kr
Åhlén & Åkerlund. 1956. 131 s. Inbunden. Klotryggband. 21x14,7cm. 259 gram. Gott skick.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böckerISBN: 9155208592
Igår 21:04
Spela tippa vinn 2
45 kr
Semic. 1984. 143 s. Inbunden. Kartonnage. 22x15,5cm. 323 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Staffan Bergström
Karlstad
Mer info
Karlstad
Begagnade böcker
Igår 20:09
Olympiaboken 1948 XIV:de Olympiska Spelen i Lond..
250 kr
Åhlén & Åkerlund 1948 klotband Mkt rikt ill fint skick
Böcker från Nilsson Kennet
Tyresö
Mer info
Tyresö
Begagnade böcker
Igår 20:02
Idrottsboken 1949
50 kr
1949 inb linneband blått ngt solblekt annars gott skick
Böcker från Nilsson Kennet
Tyresö
Mer info
Tyresö
Begagnade böcker
Igår 19:58
Idrottsboken 1948
40 kr
Blått linneband solblekt annars gott skick
Böcker från Nilsson Kennet
Tyresö
Mer info
Tyresö
Begagnade böcker
Igår 19:24
Medaljer och Gurkburkar. Coaching i världsklass.
75 kr
256 sid. Rikt ill. 2001. Förlagsband, nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Carl Hellmor
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Falköping (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 17:44
Vl Olympiske Vinteleker. Olympic Winter games Os..
2050 kr
Organisasjonskomiteen. 1:a uppl. 1952. 270 s. Inbunden. Linneband. Hyfsat skick. fläckar på linnebandet, inlagan i mycket gott skick,..
Böcker från Gefle Antikvariat
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 17:31
Olympia 1968. Grenoble.Mexico
300 kr
Gyldendal Nprsk forlag. 1:a uppl. 1968. 128 s. Inbunden. Förlagsband med skyddsomslag. Mycket gott skick. olympiad, sommar- och vinte..
Böcker från Gefle Antikvariat
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 17:27
Was ich bei den Olympischen Spielen 1936 sah. Mi..
750 kr
Karl Specht Verlag Berlin. 1:a uppl. 1936. 112+29 s. Inbunden. Hellinneband. Gott skick. sommarolympiad, olympiad, tyskland, hitler, .
Böcker från Gefle Antikvariat
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 17:21
Sommar-Olympia 1952. De femtonde olympiska somma..
150 kr
Åhlén och Åkerlunds förlg. 1:a uppl. 1952. 96 s. Häftad. Gott skick. sommarolympiad, helsingfors, finland, löpning, rodd, höjdhopp, f..
Böcker från Gefle Antikvariat
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 17:18
Olympia 1964. En bokfilm om lX olympiska vinters..
110 kr
Åhlén och Åkerlunds förlag. 1:a uppl. 1964. ca 100 s. Häftad. Mycket gott skick. olympiad, vinterolympiad, sommarolympiad, sport,.
Böcker från Gefle Antikvariat
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 17:14
Sommar-Olympia 1948. De fjortonde sommarspelen i..
150 kr
Åhlén och Åkerlunds förlag. 1:a uppl. 1948. 80 s. Häftad. Gott skick. olympiad, london, sommarolympiad, fotboll, friidrott,.
Böcker från Gefle Antikvariat
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Gävle (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 16:35
Friidrott -74
120 kr
Bokförlaget Olympia. 1974. 272 s. Inbunden med hårda pärmar och skyddsomslag. Genomgång av fri-idrottsåret 1973. Med gren för gren, l..
Böcker från Kent Johansson
Umeå
Mer info
Umeå
Begagnade böcker
Igår 16:20
Friidrott -73
120 kr
Bokförlaget Olympia. 1973. 272 s. Inbunden med hårda pärmar. Genomgång av fri-idrottsåret 1972. Med gren för gren, landskamper, SM. O..
Böcker från Kent Johansson
Umeå
Mer info
Umeå
Begagnade böcker
Igår 16:16
Friidrott - 72
120 kr
Bokförlaget Olympia. 1972. 272 s. Inbunden med hårda pärmar och skyddsomslag. Genomgång av fri-idrottsåret 1971. Med gren för gren, l..
Böcker från Kent Johansson
Umeå
Mer info
Umeå
Begagnade böcker
Igår 16:13
Friidrott 67
120 kr
Bokförlaget Olympia. 1967. 272 s. Inbunden med skyddsomslag. Genomgång av fri-idrottsåret 1966. Med gren för gren, landskamper, SM. ..
Böcker från Kent Johansson
Umeå
Mer info
Umeå
Begagnade böckerISBN: 9151845431
Igår 13:04
Så funkar fotboll - Ola Andersson förklarar
40 kr
Prisma. 2006. 178 s. Häftad. 19x14,5cm. 300 gram. Nyskick. Handfasta råd om hur du kan upptäcka nya saker på planen samt analysera sp..
Böcker från Tess
Göteborg
Mer info
Göteborg
Begagnade böckerISBN: 917151127X
Igår 12:54
Listboken
150 kr
Stroemberg Media Group 2000. Original pappband, 186 s.Illustrerad. 28 x 15 cm. Fint skick. "Sporthistoriens största. längsta, bästa, ..
Böcker från Old Sport Books
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 12:46
50 vasalopp
95 kr
Sveriges Radios förlag, i samarbete med IFK Mora, 1972. Förlagets dekorerade pappband, 287 s. Rikligt illustrerad. Marginellt snedläs..
Böcker från Old Sport Books
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böckerISBN: 9162255835
Igår 12:44
Tuffa sporter - skateboard
40 kr
Bonnier Utbildning. 2003. Ill. 4:o. 32 s. Dek. pbd. Gott skick.
Böcker från Tomelilla Bokhandel & Antikvariat
Borrby (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Borrby (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 12:42
Guldränderna
90 kr
Aftonbladet 2002. Häftad, 127 (3) s. Rikligt illustrerad, drygt 180 bilder. Efter 13153 dagar tog Djurgården äntligen guld igen - 200..
Böcker från Old Sport Books
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Göteborg (Antikvariat / Bokhandel)