Begagnad bok
Pyramiden
23 kr
Ordfront 2000 Inbunden Kurt Wallander vid polisen i Ystad utreder en flygolycka. Ett sport plan har störtat men det finns rapport att..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idrott i Värmland Värmland förr och nu 1983
85 kr
VFMF 1983 Inbunden Värmländsk idrott under 75 år, När fotbollen kom till Edsvalla, Bandy och ishockey i Värmland, och många andra spo..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bunker Play with Mike Wade
85 kr
"Broadway Books New York 1996 Inbunden Gary Players' Bunker Play comprehensively covers all aspects of playing out of bunkers, includ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
How to Play Your Best Golf all the Time
23 kr
Simon and Schuster New York 1964 Inbunden Illustrated by Lealand Gustavson Ca 150 sidor, på engelska, gåvonotering, något lätt nött o..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The European Tour Yearbook 2005
125 kr
"PGA European Tour 2005 Inbunden "" The page full colour Official Publication - lavishly illustrated with superb photography by Getty..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Heja Sverige
45 kr
R&S 1976 Inbunden Glimtar från 50 års sportjournalistik. Groth var Svenska Dagbladets sportchef 1938-68 Han skrev under signaturen OL..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hälsa och friluftsliv
125 kr
Röda Korset 1949 Inbunden I denna bok finns det många olika exempel sporter och friluftsliv. Boken är rikt på illustrationer med mång..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fotbolls VM 1930-1998
23 kr
Naxos 2002 Häftad Korta redogörelser för fotbolls VM under perioden 1930-1998. ( fotboll ) Ca 115 sidor, i mindre format, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Skador inom idrotten
85 kr
Tiden 1984 Inbunden Rikt illustrerad med 120 teckningar och 220 fografier som beskriver olika skador som kan uppkomma inom idrotten,..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När var hur 1963
23 kr
Forum 1963 Inbunden Aktuell årsbok, om händelser, politik, ekonomi, sport, kultur vetenskap mm. Rikt illustrerad Ca 400 sidor, gott s..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När var hur 1951
23 kr
Forum 1951 Inbunden Aktuell årsbok, om händelser, politik, ekonomi, sport, kultur vetenskap mm. Rikt illustrerad Ca 400 sidor, gott s..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När var hur 1988
23 kr
Forum 1988 Inbunden Aktuell årsbok, om händelser, politik, ekonomi, sport, kultur vetenskap mm. Rikt illustrerad Ca 400 sidor, gott s..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När var hur 1953
23 kr
Forum 1952 Inbunden Aktuell årsbok, om händelser, politik, ekonomi, sport, kultur vetenskap mm. Rikt illustrerad Ca 400 sidor, gott s..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När var hur 1981
23 kr
Forum 1980 Inbunden Aktuell årsbok, om händelser, politik, ekonomi, sport, kultur vetenskap mm. Rikt illustrerad Ca 400 sidor, gott s..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När var hur 1972
23 kr
Forum 1971 Inbunden Aktuell årsbok, om händelser, politik, ekonomi, sport, kultur vetenskap mm. Rikt illustrerad Ca 400 sidor, gott s..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När var hur 1983
23 kr
Forum 1982 Inbunden Aktuell årsbok, om händelser, politik, ekonomi, sport, kultur vetenskap mm. Rikt illustrerad Ca 400 sidor, gott s..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Faktakalendern 1983
23 kr
Semic 1982 Häftad Koncentrerat vetande i fickformat, om geografi, historia, sport, film stater astronomi meteorologi kalenderfakta mm..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
I vita spår
95 kr
Bon. 1953 Inbunden Om skidkungen Mora-Nisse, liv och gärning Ca 240 sidor, gott skick
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nalle Puhs workout
23 kr
Asplund 1986 Inbunden Ett motionsprogram, illustrerad av Ernest Shepard Ca 150 sidor, boken i gott skick, med skyddsomslag som har nå..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Världshändelser ord och bild 1962
95 kr
Kulturhistoriska förlaget 1963 Inbunden Om krig, politik, sport, katastrofer, kriminalitet mm, rikt illustrerad Ca 250 sidor, blått b..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Allsport nr 1 1951
75 kr
Cirkelförlaget 1951 Tidskrift Sporttidskrift, rikt illustrerad om många typer av sport. I detta nr bla : Världsmästarna i boxning, om..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Allsport nr 10 1951
23 kr
Cirkelförlaget 1951 Tidskrift Sporttidskrift, rikt illustrerad om många typer av sport. I detta nr bla : Kumla-Frasse färgstark veter..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Allsport nr 9 1951
23 kr
Cirkelförlaget 195 Tidskrift Sporttidskrift, rikt illustrerad om många typer av sport. I detta nr bla : Om skånska Göta plantskola fö..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idrottsboken 1959
150 kr
Svenska sportförlaget 1959 Inbunden Utgiven av Lennart Brunnhage. Rikt illustrerad och med många statistiska uppgifter Ca 470 sidor,..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idrottsboken 1960
150 kr
Svenska sportförlaget 1960 Inbunden Utgiven av Lennart Brunnhage. Rikt illustrerad och med många statistiska uppgifter Ca 470 sidor, ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idrottsboken 1961
150 kr
Svenska sportförlaget 1961 Inbunden Utgiven av Lennart Brunnhage. Rikt illustrerad och med många statistiska uppgifter Ca 470 sidor, ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idrottsboken 1982
150 kr
Svenska sportförlaget 1982 Inbunden Utgiven av Lennart Brunnhage. Rikt illustrerad och med många statistiska uppgifter Ca 600 sidor, ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idrottsboken 1983
150 kr
Svenska sportförlaget 1983 Inbunden Utgiven av Lennart Brunnhage. Rikt illustrerad och med många statistiska uppgifter Ca 600 sidor, ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Sports and pastimes of Scotland
75 kr
EP Publishing 1975 Inbunden Contents: Archery, Football, Golf, The old Scottish Wild Cattle, The Wolves, Foxhunting, The Race Course,..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bara en till
75 kr
VF 1986 Inbunden 35 år med Nils Almgrens bilder i VF. Med många trevliga bilder från händelser, sport och människor i Värmland. Text ..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Blekingskt idrottsliv under 50 år
350 kr
Höglund 1952 Inbunden Resultat och rekord i Blekinge under 50 år. Rikligt med illustrationer, tabeller namn och idrottshistoria Ca 57..
Böcker från Fryksdalens Antikvariat
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Va Ämter.. (Antikvariat / Bokhandel)