Annonskategori: Övrigt tryckt och skrivet
Fem Ingemar Johanssons boxningsbilder
50 kr
Fem lika kort i nyskick storlek 140 x 90 mm.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
SÖRENSEN, LESCHLY
Fodbold for 8 milloner. På danska.
50 kr
Tryckt 1955, häftad, gott skick, gulnad inlaga, Martins Forlag, bilder, 122 sidor, kantnött pärm.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
VALÉRIEN, HARRY
Olympia 84. Los Angeles, Sarajevo
100 kr
Südwest Verlag . 1984. 284 s. Inbunden. 27,5x22cm. 1150 gram. Mycket gott skick. På tyska, bilderbok .
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
DAVENPORT, JOHN
Guinness och Årets Bilsports Jubileumskr..
100 kr
Årets Bilsport. Jubileumskrönika uppl. 1993. 224 sidor s. Inbunden. Klotband. 29 x21cm. 1100 gram. Nyskick. Skyddsomslag Finns i nära..
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
RICHTER, KURT
Schackkavalkad. Del 1. En schackspelets..
40 kr
Tryckt 1949, inbunden, konstläderband, i gott skick, Tidskrift För Schacks Förlag. rikt ill. 158 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
AHLNER, STEN R.
Fotbollens STORA GRABBAR. Sveriges idro..
50 kr
Tryckt 1975, häftad, i gott skick, CEWE-förlaget, bilder, 95 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
KARLSSON, GERHARD
Från Tumba till Pekka. Berättelsen om k..
40 kr
Tryckt1992, inbunden, i mycket gott skick, Sport Förlaget, bilder, 256 sidor, omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
KORTJNOJ, VIKTOR
Antischack. Karpov - Kortjnoj VM - matc..
50 kr
Tryckt 1981, inbunden, i gott skick, Askelin & Hägglund, 130 sidor, omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
PERSSON, ÅKE / GAHRTON, MÅNS
Fotbolls-VM genom tiderna.
23 kr
Tryckt 1998, inbunden, i gott skick, namnteckning, bilder, 222 sidor, dekorerat förlagsband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
LODIN, NILS
Sportpanorama 1975.
40 kr
Tryckt 1975, inbunden, i gott skick, Bokförlaget Olympia AB, bilder, resultat, 208 sidor, slitet omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
LODIN, NILS
Sportpanorama 1976. Vinter OS i Innsbruc..
40 kr
TRyckt 1976, inbunden, i mycket gott skick, Bokförlaget Olympia AB, bilder, resultat, 208 sidor, omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
PETERSSON, SVEN PLEX (red)
60 Vasalopp. En bok om Det kungliga ski..
90 kr
Tryckt 1983, inbunden i gott skick, signerad Mora-Nisse, CEWE-Förlaget, bilder, 178 sidor, omslag lite kantnött.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
HYLAND, LENNART
Hylands sportspegel 66.
23 kr
Tryckt 1966, inbunden, i gott skick, Bonniers, bilder, 190 sidor, dekorerat förlagsband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
EDSTRÖM, RALF / HEGERFORS, ARNE
En gör så gott en kan.
50 kr
Tryckt 1973, häftad, i mycket gott skick, Williams, bilder, 128 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
CRUSNER, *DUKE* LENNART
Det gäller VM. En fotbollskavalkad. Fö..
40 kr
Tryckt 1974, första upplagan, häftad, i mycket gott skick, Sporting Life, bilder, 160 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
BEDDINGTON, JOHN
Spela bättre Squash.
23 kr
Tryckt 1976, häftad, i gott skick, AWE/Gebers, ill. sakregister, 112 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
JANSSON, ANDERS / STARK, JANNE (red)
Sportens profiler. Jubileumsbok 1934 - ..
100 kr
Tryckt 1994, inbunden, i mycket gott skick, CEWE-Förlaget, bilder, 200 sidor, omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
ROUSMANIERE, JOHN
Fastnet stormen. Havskappseglingen Fast..
50 kr
Tryckt 1984, inbunden, i mycket gott skick, Forum, bilder, register, 296 sidor, dekorerat förlagsband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
NILSSON, TORE
Den magiska bollen. 45 berömda författa..
23 kr
Tryckt 1977, inbunden, i gott skick, Forum, bilder, 256 sidor, dekorerat förlagsband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
HOLMÉR, GÖSSE
Vägen till rekorden. Löpning.
40 kr
Tryckt1945, häftad, i hyfsat skick, namnteckning, Swings instruktionsböcker, bilder, 121 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
ANDERSSON, SIGWARD
Motorns mästare 79 - 80 Allt om de stor..
23 kr
Tryckt 1979, häftad, i gott skick, Förlags AB Semic, bilder, 128 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
PETERSSON, TORBJÖRN (red)
Cykelkalendern 1984. Omslagsbild : Mari..
50 kr
Tryckt 1984, häftad, i gott skick, Svenska Cykelförbundet, bilder, resultat, 375 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
PERSSON, GUNNAR
EM i fotboll 2000 och OS i Sydney.
350 kr
Tryckt 2001, inbunden, i mycket gott skick, Stroemberg Media Group, 280 x 210 mm, resultat, bilder, 415 sidor, omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
PERSSON, GUNNAR / GLANELL, TOMAS / LUNDG..
Allsvenskan genom tiderna.
350 kr
Tryckt 1988, inbunden, övre guldsnitt, i mycket gott skick, Strömbergs/Brunnhages Förlag, 280 x 210 mm, massor av fotbollsbilder, bru..
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
HEIDENSTAM, ROLF von / SANDEBORG, GÖSTA ..
Stockholms Golfklubb 1904 - 1954. En ju..
100 kr
Tryckt 1954, inbunden, i gott skick, Bonniers, 245 x 185 mm, bilder ( tex. Kevinge golfbana, spelare mm) 94 sidor, blått klotband med..
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
CHAMBERLAIN, PETER
Peter Chamberlains golfbok.
23 kr
Tryckt 1986, inbunden, i mycket gott skick, När? Var? Hur? Serien, 265 x 195 mm, bilder, register, 159 sidor, omslag. (sänkt pris)
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
BERTILSSON, ULF
Sagan om Zoogin & Kung Åke.
100 kr
Tryckt 1996, inbunden, i mycket gott skick, LRF Media AB, bilder, 149 sidor, omslag.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
BORG, BJÖRN
Mitt liv som tennisspelare berättat för ..
50 kr
Tryckt 1980, inbunden, i mycket gott skick, W&W, bilder, 211 sidor, omslag med lite reva.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
BERGLUND, LEIF / PEDERSEN, VIDAR
Fotbolls EM boken 92. Spelprogram / Fak..
60 kr
Tryckt 1992, häftad, i mycket gott skick, Richters, bilder, 198 sidor.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
JÖNSSON, JAN
Fälttävlan. Utbilda och träna för tävli..
40 kr
Tryckt 1980, inbunden, i mycket gott skick, ICA bokförlag, bilder, sakregister, 200 sidor, dekorerat förlagsband.
Säljare: Bravur Bok, Anderstorp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
SVENNING, OLLE
Maradonas tårar. Spelet kring VM.
100 kr
