Begagnad bok
Arv att förvalta - Friskt Framåt. Svenska Korpor..
50 kr
Dikter Jan Svärd. Svenska Korporationsidrottsförbundet. 1985. Ill. 286 s. 4:o. Dekorerat kartonnagebd. Gott / mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Malmö Gymnastikförbunds minnesskrift vid 20 årsj..
100 kr
Utgiven av Malmö Gymnastikförbund. 1933. Redigerad av Axel Fristedt. Ill. 67 s. + annonser. Trådhäftad. Namnteckning. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Mina drömmars mål.
50 kr
Bonniers. 1969. Bonniers folkbibliotek. Ill. 156 s. Dekorerat kartonnagebd. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Vi orienterar.
50 kr
Redigerad av James Engman och Bo Rosén. Utgiven i samarbete med Skid- och Friluftsfrämjandet samt Svenska Orienteringsförbundet. P.A...
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Olympiaboken. 1948. Utgiven av Lennart Brunnhage.
55 kr
Svenska Sportförlaget. Ill. 244 s. Halvfrbd. Övre guldsnitt. 4:o. Gulnad pärm. Inlaga i ganska gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idrottsboken. 1949. Utgiven av Lennart Brunnhage.
70 kr
Svenska Sportförlaget. Ill. 476 s. 4:o. Halvfrbd. Övre guldsnitt. Något gulnad pärm. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Att spela golf.
50 kr
Nordisk Rotogravyr. 1964. Ill. med teckningar. Översatt och bearbetad av Sten Friberg. 267 s. Dekorerat förlagsbd. Lätt ryggskadad. I..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Framgång på hästryggen.
50 kr
Översättning Lisbeth Pahnke. Introduktion Anders Gernandt. Rabén & Sjögren. 1975. Rikt färgill. 45 s. 4:o. Dekorerat kartonnagebd. My..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Segla.
60 kr
Lindfors Bokförlag. 1947. Ill. 123 s. Klotryggsbd. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Olympia 1952. XV:de Olympiska spelen i Helsingfo..
80 kr
Teckningar Rit-Ola. Åhlén & Åkerlund. 1952. Rikt ill. 82 + 96 s. Klotryggsbd. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fotboll 1979.
70 kr
Brunnhages. 1980. Rikt ill., delvis i färg. 4:o. 444 s. Imiterat skinnbd. Övre guldsnitt. Några blad något \"vågiga\". I övrigt i got..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Heimdall och Läroverkets Idrottsförening 75 år.
40 kr
Särtryck ur Årsskrift för Växjöstudenternas Förbund 1964. 7 s. Klammerhäftad. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Första Växjö-bollen direkt från London.
50 kr
Särtryck ur Smålandsposten den 3 december 1963. Ill. 11 s. Klammerhäftad. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Den nödvändiga boken med värdelöst vetande om fo..
55 kr
Semic. 2005. Ill. 155 s. Dekorerat kartonnagebd. Nära nyskick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lillehammer-OL og olympismen. Et moderne rituale..
95 kr
Ad Notam Gyldendal. 1996. Ill. 247 s. Dekorerat kartonnagebd. Ett hörn något stukat. I övrigt i mycket gott skick. Norsk text.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
33 år som sportjournalist.
160 kr
Albert Bonnier. 1945. Ill. 288 s. Trådhäftad. Huvudsakligen ouppskuren. Namnteckning. Dedikation till \"den högt aktade medarbetaren ..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svemo. Motorkalender 1985.
50 kr
Utgiven av Sveriges Motorfederation, Svenska Motorcykelförbundet. Redaktör Lars Ringdahl. 368 s. Limhäftad. Gott skick.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Spela rugby.
50 kr
Sammanställd av Svenska Rugbyförbundet. Spektra. 1978. Ill. 156 s. Pappbd.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Legenderna!
50 kr
Bra Böcker. 1976. Ill., delvis i färg. 4:o. 190 s. Limhäftad. Namnteckning.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idrottsboken.
50 kr
Utgivare: L. Brunnhage. 1959. Ill. 496 s. Halvklotbd. Övre guldsnitt. 4:o. Nött. Stpl.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Skidteknik.
50 kr
När Var Hur. 1982. Rikt ill., delvis i färg. 320 s. Pappbd.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Sveriges centralförening för idrottens främjande..
50 kr
Ill. 112 s. + annonser. Trådhäftad. Gott skick. Bl.a.: Kavalkad 1958: text och bilder; Åke Svahn: Från grottmänniska till Gunnar Gren..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
For fuldt drøn.
75 kr
Chr. Erichsens Forlag. 1935. Översättning till danska av Knud Nielsen. Ill. 135 s. Klotryggsbd. - Motorsport.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Leva med Lennart Hyland.
50 kr
Bonnier Alba. 1994. Ill. 229 s. Klotbd. Skyddsomslag.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bilder av ett fotbollslag [Malmö FF].
115 kr
Malmö Fotbollförening. Förlagshuset Norden. 1985. Rikt ill. 123 s. 4:o. Kartonnagebd.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Boken om Lingiaden 1949 och Idlagymnastiken.
80 kr
Red.: Vello Pekomäe och Gunvald Håkansson. Estnisk Gymnastikförening. Seelig & Co. i distribution. 1949. Rikt ill. 4:o. 96 s. Trådhäf..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tumbas ishockeyskola.
50 kr
Almqvist & Wiksell. 1959. AWE:s Idrottsböcker. Foto: Åke Wintzell. Teckningar: Per Gunnar Larsson. 79 s. Trådhäftad. Mindre vikmärke ..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jonny Nilsson världsmästare.
50 kr
Olympia. 1963. Ill. 48 s. Nött pappbd.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Dan Waern. Vägen till drömmilen.
60 kr
Tidens Bokklubb. 1960. Ill. 187 s. Klotryggsbd. Illustrerad pärm.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Vi spelar fotboll.
80 kr
Medverkande: Agne Simonsson, Rune Börjesson, Arne Arvidsson samt Ingemar Ingevik och Lennart Crusner. Almqvist & Wiksell. 1962. AWE:s..
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
I vita spår.
50 kr
Bonniers Folkbibliotek. 1953. Tusende. Ill. 239 s. Klotbd. Skyddsomslag.
Böcker från Antikvariat Hyltén-Cavallius
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Billinge (Antikvariat / Bokhandel)