Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Antikvanti
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 710.
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 9140048306
Tisdag
Nilsson, Sten Åke
Universitetshuset i Lund
100 kr
Informationssekretariatet, Lund Universitet. 1 uppl. 1982. 48 s. Häftad. Gott skick. Rikt illustrerad med svartvita fotografier.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 8748068616
Tisdag
[Ramskou, Thorkild]
Prehistoric Denmark
75 kr
The National Museum (Köpenhamn). 2 uppl. 1970. 84 s. Häftad. Mycket gott skick. Rikt illustrerad med svartvita fotografier.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9174561081
Tisdag
Andersson, Kurt (red)
Prylen : 50 gisseföremål i tävlingen Prylen i Sy..
115 kr
Förlags AB Malmö. 1 uppl. 1983. 111 s. Häftad. Gott skick. Rikt illustrerad med svartvita fotografier. Veck på pärm.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9188282422
Måndag
Vår tids rädsla för allvar av Andersson, Roy
Andersson, Roy
Vår tids rädsla för allvar
100 kr
Filmkonst. 1 uppl. [1995]. 142 s. Häftad. 255 gram. Mycket gott skick. Illustrerad med svartvita fotografier. Tillskrift på titelsida..
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Måndag
Det är bara en kvar av Bengtsson, Mats G
Bengtsson, Mats G
Det är bara en kvar
90 kr
Bonniers. 1 uppl. 1965. [58] s. Häftad. 300 gram. Gott skick. Visst slitage på pärm (se bild). Rikt illustrerad med svartvita tecknin..
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789113026312
Måndag
Jag ska räkna till hundra och aldrig sluta leta av Wilderoth, Monica
Wilderoth, Monica
Jag ska räkna till hundra och aldrig sluta leta
100 kr
Norstedts. 1 uppl. 2010. 206 s. Inbunden. 325 gram. Nära nyskick.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789197691239
Måndag
Kalender : 2009, 2015, 2026, 2032, 2037, 2043, 2.. av UKON (Nilsson, Ulf Karl Olov)
UKON (Nilsson, Ulf Karl Olov)
Kalender : 2009, 2015, 2026, 2032, 2037, 2043, 2..
80 kr
Sanatorium. 1 uppl. 2008. [114] s. Häftad. 120 gram. Nära nyskick. En kalender med fredagar, onsdagar, måndagar och allt annat värt a..
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 1894037073
Måndag
Pacifism as pathology : reflections on the role .. av Churchill, Ward
Churchill, Ward
Pacifism as pathology : reflections on the role ..
120 kr
Arbeiter Ring (Winnipeg). 2003. 176 s. Häftad. 125 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 917964113X
Söndag
Samlade dikter : ur Tankar och tal av Karlfeldt, Erik Axel
Karlfeldt, Erik Axel
Samlade dikter : ur Tankar och tal
85 kr
Gedins. 1992. 361 s. Inbunden. 550 gram. Mycket gott skick. I pappkassett i hyfsat skick..
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Söndag
Schiller und Böhmen av Fischer, Rudolf
Fischer, Rudolf
Schiller und Böhmen
75 kr
Akademie Verlag (Berlin). 1959. 27 s. Häftad. 50 gram. Gott skick. Blyertsanteckningar på pärm (se bild). Biblioteksstämplar (se bild..
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0722526172
Söndag
365 plus one vegan recipes av Leneman, Leah
Leneman, Leah
365 plus one vegan recipes
75 kr
Thorsons. 1993. 144 s. Häftad. 300 gram. Gott skick. Visst slitage på pärm (se bild).
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
2012-01-31
Petrograd, October 1917 : reminiscences
75 kr
Foreign Languages Publishing House (Moscow). 1957. 472 s. Inbunden. Gott skick. Illustrerad med svartvita fotografier. Skrymmande.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9172960485
2012-01-31
Johanson, Kjell E
Arbetarrörelsen och alkoholpolitiken
75 kr
Sober. 1977. 152 s. Häftad. Gott skick.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171922474
2012-01-31
Hunner, germaner, avarer; folkvandringstid i Ung..
75 kr
Statens historiska museum. 1975. 8 pl.-bl, 46 s. Häftad. Gott skick.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 1557783098
2012-01-31
Serequeberhan, Tsenay [ed]
African philosophy : the essential readings
90 kr
Paragon House (St Paul, USA). 1991. xxii + 250 s. Häftad. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Förlagsny bokISBN: 9186474057
2012-01-24
Öberg, Gotthard
Genombrottet : flottningskonflikten vid Övre Ume..
85 kr
Federativ. 1990. 132 s. Häftad. Mycket gott skick. Ägarnotering. Slitage på pärm.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Förlagsny bokISBN: 9789197787505
2012-01-24
Brink Pinto, Andrés
Med Lenin på byrån : normer kring klass, genus o..
120 kr
Pluribus. 1 uppl. 2008. 286 s. Häftad.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9151826747
2012-01-24
Goffman, Erving
Jaget och maskerna : en studie i vardagslivets d..
90 kr
Rabén Prisma. 1995. 238 s. Häftad. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 918789436X
2012-01-24
Holm, Ulla M; Mark, Eva & Persson, Annika (red)
Tanke, känsla, identitet
90 kr
Anamma. 1 uppl. 1997. 260 s. Häftad. Gott skick. Ägarnotering.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 080148586X
2012-01-24
Lorraine, Tamsin
Irigaray and Deleuze : experiments in visceral p..
120 kr
Cornell University (Ithaca & London). 1999. xiv + 272 s. Häftad. Gott skick. Marginalanteckningar, ägarnotering, hundöron, understryk..
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9137114727
Fågelsång av Faulks, Sebastian
Faulks, Sebastian
Fågelsång
75 kr
Forum. 1 svenska uppl. 1999. 469 s. Inbunden. 1025 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Visst slitage på skyddso..
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0802066682
Feminist perspectives : philosophical essays on .. av Code, Lorraine ; Mullett, Sheila & Overall, Chri..
Code, Lorraine ; Mullett, Sheila & Overall, Chri..
Feminist perspectives : philosophical essays on ..
120 kr
Univ. of Toronto Press. 1 uppl. 1988. 204 s. Häftad. 378 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9138208040
Ty makten är din : myten om det rationella arbet..
Ty makten är din : myten om det rationella arbet..
75 kr
Fritze. 1 uppl. 1998. [8], 256, [3] s. Häftad. 525 gram. Gott skick. Illustrerad i svartvitt. Ägarnotering. Slitage på pärm (se bild)..
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 1859736475
Gender and ethnicity in contemporary Europe av Andall, Jacqueline (ed)
Andall, Jacqueline (ed)
Gender and ethnicity in contemporary Europe
100 kr
Berg (Oxford). 2003. 238 s. Häftad. 425 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0231074476
Gender in crisis : women and the Palestinian res.. av Peteet, Julie M.
Peteet, Julie M.
Gender in crisis : women and the Palestinian res..
75 kr
Columbia Univ. Press. 1 uppl. 1991. x + 245 s. Häftad. 425 gram. Hyfsat skick. Ägarnotering. Understrykningar. Hundöron.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0745315917
The return of radicalism : reshaping the Left in.. av Kagarlitsky, Boris
Kagarlitsky, Boris
The return of radicalism : reshaping the Left in..
75 kr
Pluto press. 2000. vii + 187 s. Häftad. 300 gram. Gott skick. Ägarnotering. Understrykningar. Hundöron.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0520069854
Bananas, beaches and bases : making feminist sen.. av Enloe, Cynthia
Enloe, Cynthia
Bananas, beaches and bases : making feminist sen..
90 kr
Univ. of California Press. 1990. xiii + 244 s. Häftad. 325 gram. Mycket gott skick. Ägarnotering. Hundöron.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0691078696
Behind the intifada : labor and women's movement.. av Hiltermann, Joost R.
Hiltermann, Joost R.
Behind the intifada : labor and women's movement..
75 kr
Princeton University Press. 1 uppl. 1991. xvii + 265 s. Häftad. 425 gram. Gott skick. Ägarnotering. Hundöron.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0415183502
Germinal life : the difference and repetition of.. av Ansell Pearson, Keith
Ansell Pearson, Keith
Germinal life : the difference and repetition of..
150 kr
Routledge (London). 1 uppl. 1999. 270 s. Inbunden. 500 gram. Gott skick. Märke efter prislapp på pärm (se bild). Märke efter ex libri..
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0915238136
Through the wall : prison correspondence av Shapiro-Bartolini, Ethal ; Richter, Andrew (ed)
Shapiro-Bartolini, Ethal ; Richter, Andrew (ed)
Through the wall : prison correspondence
75 kr
Peace press (Culver City). 1 uppl. 1976. xix + 353 s. Häftad. 500 gram. Hyfsat skick.
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9780670022212
Letters av Bellow, Saul ; Taylor, Benjamin (ed)
Bellow, Saul ; Taylor, Benjamin (ed)
Letters
75 kr
Viking (New York). 1 uppl. 2010. xxxvi + [16] pl + 571 s. Inbunden. 1000 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. ..
Böcker från Antikvanti
Malmö (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 710
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt