Begagnad bok
Bofors Stål. Den metallurgiska tillverkningen i..
60 kr
Tryckår 1961, inbunden, klotband, fint skick, 300x215 mm, bilder, Aktiebolaget Bofors, 64 sidor, omslag med reva, 420 gram. Postporto..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Elektroteknisk handbok. Del 1 , 2, 3, 4.
150 kr
Tryckta 1941-1942, inbundna, klotband, gott skick, 260 x 195 mm, bilder, Bokförlaget Natur & Kultur, 2256 sidor, sakregister, 7,9 kilo.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ritteknik. Lärobok för högskola och gymnasium.
50 kr
Tryckår 1996, häftad, gott skick,rikt illustrerad, ägarnamn, register, 204 sidor, 255 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
PERSTORPSBOKEN. Plastteknisk handbok.
80 kr
Tryckår 1966, inbunden, klotband, gott skick, illustrerad, Karlebo-serien 14, register, 528 sidor, 940 gram. Postportot 39:-
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9185322407
JAS 39 GRIPEN. Den havererade stormaktsdrömmen.
40 kr
Tryckår 1991, inbunden, fint skick, Broderskaps Förlag, fotnoter, 144 sidor, 290 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk Teknisk Uppslagsbok. Del 1 - 3. För tekni..
175 kr
Tryckår 1943-1945, imnundna, klotband, 3 volymer, 767+976+700 sidor+reklamsidor, register, ilustrerad, 6,8 kilo.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Sveriges Motorfolk. Bibliofilupplaga. Numrerat e..
190 kr
Tryckt 1954, inbunden, halvklotband, gott skick, någon mindre fläck, 280x195 mm, bilder, 208 sidor, 860 gram.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Handbok i verksadsteknik. Band 1: Allmänna grund..
150 kr
Tryckta 1944, inbundna, linneband, någon mindre fläck, tre band, 623+624+446 sidor, ill. register, lägre frakt med Schenker.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9185496367
Modelltåg. Westergötland - Nerikes Årsberättelse..
100 kr
Tryckt 1990, häftad. gott skick, bilder, Allt om Hobby, 160 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 91-97250-0-6
Den goda kraften
23 kr
GullersBild. 1995. 159 s. Inbunden. 21,5x21,5cm. 630 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag Finns i nyskick. Ångpanneföreingens 100-årsjubi..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Miller´s Collectors Cars Price Guide 1991 - 1992..
90 kr
Millers Publications. 1991. 455 s. Inbunden. 28x16,5cm. 1020 gram. Mycket gott skick. Mängder av bilder i färg och s/v, index.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 91-522-1673-X
Sigma - När vetenskapen överträffar dikten ! En..
40 kr
Sveriges Radios Förlag. 1989. 128 s. Inbunden. 24x18cm. 490 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Gummiteknisk handbok. ( The Swedish Rubber Hand..
90 kr
Tryckt 1963, tredje utökade upplagan, Förlagsaktiebolaget Plastvärlden, råvaruregister, svensk text, 398 sidor + 108 sidor reklam, r..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Till Hjuls. En CykelEncyklopedi.
70 kr
Tryckt 1988, inbunden, i mycket gott skick, Bonniers, ill. av Martin Heap, A - Ö, 65 sidor, uo, rött klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tekniken i dag 1960.
40 kr
Tryckt 1959, inbunden, klotryggband, i gott skick, Teknikens Värld, bilder, 167 sidor, dekorerat pappband, lätt nött.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tåg. En bildrapsodi om svenska lok och järnvägar.
50 kr
Tryckt 1966, inbunden, i gott skick, Allt om Hobby, bilder, 144 sidor, dekorerat förlagsband, skada på rygg och främre pärm.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Resan till Kristallpalatset. Ett besök i den ind..
40 kr
Tryckt 1989, inbunden, i mycket gott skick, Ordfronts Förlag, ill. årtal, 105 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
60-talare. 210 bilar från hela världen.
40 kr
Tryckt 1984, häftad, i mycket gott skick, 260 x 200 mm, bilbilder, 96 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Audi 100 Owner Workshop Manual. Oct´76 to Oct´8..
40 kr
Tryckt 1984, inbunden, i gott skick, Haynes, 280 x 215 mm, engelska, många bilder, conversions fectors, index, 403 sidor, liten repsk..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bil- och motorelektrisk handbok. Omfattande ele..
150 kr
Tryckt 1952, inbunden, i gott skick, ryggveck, AB Nordiska Bokförlaget Erdheim & Co, register, 936 sidor, blått klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svenska vingar växer. Flygvapnet och Flygindust..
50 kr
Tryckt 1982, limhäftad, i mycket gott skick, Militärhistoriska Förlaget, bilder, förkortningar, personförteckning, flygplansbilder, 2..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Motorns mästare 79 - 80 Allt om de stora förarn..
23 kr
Tryckt 1979, häftad, i gott skick, Förlags AB Semic, bilder, 128 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Chalmers Tekniska Institut 1829-1929 Minnesskrif..
200 kr
Tryckta 1929, inbundna, i gott skick, Chalmers, 270 x 200 mm, 2 böcker, ill. 683 + 348 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Cykla ! Handbok för cyklister.
40 kr
Tryckt 1985, inbunden, i mycket gott skick, Liber, ill, 203 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Handbok i GPS. Praktisk navigering till sjöss o..
60 kr
Tryckt 1999, häftad, i mycket gott skick, Nautiska förlaget, bilder, register, 176 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Småreparationer i hemmet. Material / Verktyg / ..
50 kr
Tryckt 2002, inbunden, i nyskick, Forum, 265 x 195 mm, bilder, 48 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Veteranbilar. 50 detaljrika orginalteckningar.
23 kr
Tryckt 1977, inbunden, i gott skick, Viking, ill, 168 sidor, omslag med liten reva.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Årets Bilsport 91 - 92. Racing / Karting / Minir..
80 kr
Tryckt 1993, inbunden, i mycket gott skick, bilder, 240 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Cybernetik. Den vetenskap som ligger till grund ..
23 kr
Tryckt 1966, pocket, i gott skick, Aldusbok, 104 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk flyghistoria under 1900 -talt. Flyghisto..
150 kr
Tryckt 2003, inbunden, i mycket gott skick, Svensk Flyghistorisk Förening, 300 x 215 mm, bilder, 215 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Motorhistoriskt Magasin. Nr 4 - 1989.
23 kr
Tryckt 1989, klammerhäftad, bilder på äldre bilar, Motorhistoriska sällskapet, 49 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)