Begagnade böckerISBN: 9119646224
Idag 07:56
Solvindar..En bok om rymd och människor
50 kr
porto 24,- tillkommer.utgiven av norstedts 1996.antal sidor 249.format 14 x 21,5 cm.inga namn eller andra anteckningar finns i boken,..
Böcker från halago
älmhult
Mer info
älmhult
Begagnade böcker
Igår 23:24
Handbok I Telefoni
300 kr
a l normans boktryckeri. 1885. 164 s. Häftad. 19.5x13cm. 171 gram. Gott skick. omslag har reva i rygg upptill - sidor osprättade ini ..
Böcker från läslust
bandhagen
Mer info
bandhagen
Begagnade böcker
Igår 22:08
Instruktionsbok International 886, 1086 och 1486..
250 kr
International Harvester u.å.
Hft. 77s. Amerikabyggd traktor.
Böcker från Kjell Johnsson
ASARUM
Mer info
ASARUM
Begagnade böcker
Igår 21:54
Radio byggboken. Del 1.
100 kr
Tryckår 1960, inbunden, gott skick, bilder, Nordisk Rotogravur, 165 sidor, 325 gram.
Böcker från Oldman
Anderstorp
Mer info
Anderstorp
Begagnade böckerISBN: 9197286028
Igår 20:27
Hållfasthetslära - Grundläggande hållfasthetslära
149 kr
Stockholm : Institutionen för hållfasthetslära, Tekniska högsk, 2000. Nyskick. Det finns inga under/överstrykningar el. andra markeri..
Böcker från Codex Vendere
Härnösand
Mer info
Härnösand
Begagnade böcker
Igår 19:27
Maskinelement
40 kr
GLEERUPS . 3 uppl. 1962. 150 s. Inbunden. En del understykningar och anteckningar, hundöron förekommer samt märke efter gem.. 270 gra..
Böcker från Bokgaraget
Eskilstuna
Mer info
Eskilstuna
Begagnade böcker
Igår 14:49
Moewes Destillierkunst - Praktisches handbuch de..
350 kr
Berlin 1892. 584 s. Cloth.
Böcker från Antikvariat Jan Liljewalch
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Stockholm (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Igår 12:58
Teknik i forntiden
77 kr
Nybloms . 1984. 351 s. Inbunden. 22x15cm. 564 gram. Mycket gott skick. F d biblioteksbok, hylla 3.
Böcker från Bok-Nils
Härnösand
Mer info
Härnösand
Begagnade böckerISBN: 9100563757
Igår 12:01
Med K-märkt mot månen / 1957-1969
120 kr
Bonniers. original uppl. 1997. 216 s. Häftad. 21x21cm. 600 gram. Nyskick. rjkt illustrrad.
Böcker från Tratte
Hägersten
Mer info
Hägersten
Övrigt tryckt och skrivet
Igår 10:02
Eldsvådorna i Stockholm : Kronologisk översikt
250 kr
Stockholms Borgargille. 1950. : ill. 18 s. Häftad. 21x14cm. Mycket gott skick. Särtryck ur Stockholms Borgargilles årsbok 1950.
Böcker från Per Nyberg
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
Igår 09:22
1765 års brand i Kalmar : av
250 kr
1939. 14 s. Häftad. 22x15cm. Mycket gott skick. Dedikation finns från författaren på främre pärmens baksida. Särtryck ur Sancte Chris..
Böcker från Per Nyberg
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
Igår 09:08
Stockholms elektricitetsverk 1892-1942 : Några ..
110 kr
Stockholms Elektricitetsverk. 1942. : ill. 117 s. Häftad. Trådhäftad. 24x17cm. Mycket gott skick.
Böcker från Per Nyberg
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böckerISBN: 9789176089040
Torsdag
Tills vingen brister - en bok om Jussi Björling
95 kr
Brombergs. 2002. 282 s. Inbunden, skyddsomslag, 635 gram.. mkt gott skick.
Böcker från Lasse Örnulf
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böckerISBN: 9789151837765
Torsdag
Tankar om journalistik
115 kr
Prisma 2000 inbunden,skyddsomslag 286 sidor, mkt gott skick, oläst
Böcker från Lasse Örnulf
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
Torsdag
Betongens yta - en handbok för arkitekter och an..
210 kr
Byggforskningsrådet 1996, 279s, 3:e kompletterade uppl. I nyskick
Böcker från Lasse Örnulf
Stockholm
Mer info
Stockholm
Begagnade böcker
Torsdag
Ritteknik för byggare inkl övningsuppgifter
115 kr
Läromedelsförlagen Teknik och Ekonomi. Andra uppl. 1969. 91 s. Inbunden. Kartonnage. 30x21cm. 560 gram. Mycket gott skick.
Böcker från RUSTIS (privat säljare)
Gustavsb..
Mer info
Gustavsb..
Begagnade böcker
Torsdag
Danske Køretøjer. Thaning og Appels Billedserie.
70 kr
Thaning & Appels Forlag 1949, 3 sid. (inledning) + 33 planscher med motstående textsida. Frontespis, häftad. Vagnar och fordon från b..
Böcker från Hans Krafft
Järna
Mer info
Järna
Begagnade böcker
Torsdag
Bygg friskt!
40 kr
Svensk Byggtjänst. 1999. 85 s. Häftad. Mycket gott skick.
Böcker från Lappri Böcker
Kivik (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Kivik (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Torsdag
Industri- och verkstadslackering
130 kr
Institutet för tekniska kurser. 1957. 603 s. förlagets konstläderband. 1400 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. illu..
Böcker från Sven Nilsson
Sölvesborg
Mer info
Sölvesborg
Begagnade böcker
Torsdag
Övningsuppgifter i Mekanik för högre tekniska lä..
40 kr
GLEERUPS FÖRLAG. 1961. 80 s. Häftad. 200 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Bokgaraget
Eskilstuna
Mer info
Eskilstuna
Begagnade böcker
Torsdag
Elektroteknik I FACKSERIEN 9
40 kr
GLEERUPS . 1963. 282 s. Häftad. Mycket gott skick/ gott skick. Enstaka anteckningar. 410 gram.
Böcker från Bokgaraget
Eskilstuna
Mer info
Eskilstuna
Begagnade böcker
Onsdag
Kemisk-Teknisk Recept-Handbok
200 kr
Wahlström & Widstrands. Fjärde omarbetade och utökade uppl. 1948. 308 s. Inbunden. Gott skick.
Böcker från Eriks Antikvariat
Sölvesborg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sölvesborg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Onsdag
TEKNIKENS UNDERVERK I FARTENS TIDSÅLDER del 1
98 kr
Bonniers 1953. 20x27,5 621s, band i brunt konstskinn, bild och text präglad i guld, bra skick, frakt 78.
Böcker från bild,text&form ab
Karlstad (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Karlstad (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnade böcker
Onsdag
Almanack 1888 till Stockholms Horisont (bl.a. om..
45 kr
Tryckt i Stockholm av P.A. Norstedt & Söner. 16+8 bl.(48s.) Innehåller bl.a. "Om det metriska mått- och vigtsystemet" av D.G. Lindhag..
Böcker från Almanackor
Hässleholm
Mer info
Hässleholm
Begagnade böcker
Onsdag
Almanack 1887 till Göteborgs Horisont (bl.a. om ..
45 kr
Tryckt i Stockholm av P.A. Norstedt & Söner. 16+8 bl.(48s.) Innehåller bl.a. "Om det metriska mått- och vigtsystemet" av D.G. Lindhag..
Böcker från Almanackor
Hässleholm
Mer info
Hässleholm
Begagnade böcker
Onsdag
Almanack 1887 till Stockholms Horisont (bl.a. om..
45 kr
Tryckt i Stockholm av P.A. Norstedt & Söner. 16+8 bl.(48s.) Innehåller bl.a. "Om det metriska mått- och vigtsystemet" av D.G. Lindhag..
Böcker från Almanackor
Hässleholm
Mer info
Hässleholm
Begagnade böcker
Onsdag
Almanack 1887 till Stockholms Horisont (bl.a. om..
45 kr
Tryckt i Stockholm av P.A. Norstedt & Söner. 16+8 bl.(48s.) Innehåller bl.a. "Om det metriska mått- och vigtsystemet" av D.G. Lindhag..
Böcker från Almanackor
Hässleholm
Mer info
Hässleholm
Begagnade böcker
Onsdag
Tvångssyndrom ( OCD ).
10 kr
Pfizer. 1998. 14 s. Häftad. Mjuk perm. ( Broschyr ).. 21x15cm. 40 gram. Nära nyskick. Svenska OCD- förbundet, Ananke. Göteborg..
Böcker från Bokvän
Uddevalla
Mer info
Uddevalla
Begagnade böckerISBN: 9163034751
Onsdag
Ditt livs Affärer. ( En bok från posten för dig ..
20 kr
103 s. Häftad. Mjuk perm.. 20,5x15cm. 140 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Bokvän
Uddevalla
Mer info
Uddevalla
Begagnade böcker
Onsdag
Vad är psykoanalys? ( En skrift om detta ).
10 kr
Svenska psykoanalys föreningen. 14 s. Häftad. Mjuk perm. Häfte.. 21x14,5cm. 30 gram. Nära nyskick. ( Broschyr ).
Böcker från Bokvän
Uddevalla
Mer info
Uddevalla
Begagnade böckerISBN: 9127356027
Onsdag
BOSSE BILDOKTORN. ( Värdefullt och värdelöst vet..
70 kr
Natur & Kultur / Fakta ect.. 2004. 128 s. Inbunden. Hård perm. 27,5x22,5cm. 770 gram. Nyskick. Boken är ej läst.
Böcker från Bokvän
Uddevalla
Mer info
Uddevalla