Begagnad bok
Borgny Svalastogs Bispekåper i Agder
150 kr
2005. 63 s. Förlagets dek.pappband. illustr. Nyskick. (8).
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The Tie
350 kr
1990. 160 s. Publishers Cloth with Dust jacket. illustr. V.G. Condition. (4)
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Idéväv. Modeller för små vävstolar
175 kr
1969. 124 s. Förlagets laminerade pappbd. illustr. Mycket gott skick. Namnteckning.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hemslöjdens handarbeten Del 1.
100 kr
1955. 93 s. Förlagets dek. hklbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Sy kläder på nytt, lätt, roligt sätt.
175 kr
1987. 247 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Med mönsterblad. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Quilts. The Collectors Guide to Selecting, Conse..
200 kr
1995. 80 p. Publishers cloth. Dust Jacket. illustr. Good Condition.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Växtfärga. 100 recept på växtfärgning.
125 kr
1973. 101 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Stora boken om sömnad.
175 kr
1991. 175 s. Klbd.m.skomsl. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Textil märkning.
150 kr
LT 1963. 44 s. Dek.klotband. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Garn och vävnader. En kortfattad textilmateriall..
125 kr
1938. 63 s. Häftad. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Gardiner.
150 kr
LT 1970. 126 s. Laminerat ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Dräktfolket. Möte med tradition.
200 kr
1990. 113 s. Dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Virkade spetsar Del. 2.
100 kr
ICA 1957. 85 s. Häftad. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Mellanspetsen.
100 kr
1958. 86 s. Häftad. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Virkade spetsar.
100 kr
ICA 1966. 111 s. Häftad. illustr. Ny omarbetad upplaga. Fint sk,ick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Stora virkboken.
150 kr
1999. 77 s. Laminerat ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ritas sylexikon. ABC i sömnad.
150 kr
1969. 111 s. Förlagets dek.hklbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Korsstygnsboken. Korsstygn och tvistsöm.
150 kr
1981. 72 s. Häftad. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Korsstygn. Idéer, teknik, mönster.
125 kr
1996. 112 s. Förlagsband m.skomsl. fotoillustrerad i färg samt med mönsterbeskrivningar. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hemmets uppslagsbok. Den bästa rådgivaren för va..
650 kr
Stockholm, Nordiska Bokförlaget, 1917. 531,+ 664,+ 190 s. Dek. originalklotband. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Korsstygn i färg. Mönster till dukar, tavlor, ku..
125 kr
ICA 1972. 79 s. Häftad. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Applikationer och lappsömnad. Till nytta och nöje,
150 kr
2004. 72 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Med ett utvikbart mönsterblad. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Stina Rodenstam. Ideolog och organisatör i 1900-..
150 kr
Nordiska Museet 1986. 130 s. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svenska vävnader.
150 kr
Forum 1949. 174 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fönster. Hissgardiner, gardiner, skärmar, luckor.
150 kr
Prisma 2001. 159 s. Klbd.m.skomsl.illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tvistsöm. Historik, material, modeller, arbetsri..
150 kr
1969. 90 s. Häftad. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Reformdrägten. En bok för qvinnor af qvinnor. Tv..
1000 kr
1885-1887. 224 + 112 s. Senare klbd.m.främre omslagen medbundna. 2 delar i en volym. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Östgötavävnader. Vävbok för hem och skola.
200 kr
1932. 96 s. Häftad. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Knyppling.
150 kr
1970. 94 s. dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tyg och funktion. Att skapa kläder av raka tygst..
150 kr
1980. 143 s. Laminerat ppbd. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bolstervarsrandningar och andra 1800-talsmönster..
175 kr
1977. 177 s. laminerat ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)