Begagnad bokISBN: 917172320X
Igår 10:50
Från Östersjö till Västerhav. Göta kanal - Vätte..
100 kr
Tekno´s Facklitteratur. 1989. 77 s. Inbunden. 22x30cm. 575 gram. Mycket gott skick. Foto: Leif Gustavsson.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Igår 09:05
Öland. Ett bildverk.
200 kr
Allhems. 1963. 320 s. Halvfranskt band med övre guldsnitt. 30x24cm. 1780 gram. Mycket gott skick. Foto: Erik Liljeroth, Jan Mark. Sky..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9171560319
Måndag
Svenska turistföreningens årsskrift. 1886-1892 i..
200 kr
STF. 1981, 1982, 1983, 1984. Fyra häftade volymer. 21x14cm. 1965 gram. Mycket gott skick. Illustrerade. Årgång 1 är 1886.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9163164574
Måndag
Finsk invandring till Tiveden med omnejd
250 kr
2005. 375 s. Inbunden. 29x21cm. 1660 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Bakre övre hörnet har en liten skada.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Söndag
Slott och herrgårdar i Sverige
80 kr
Fritzes. 1945. 160 s. Inbunden. 29x23cm. 935 gram. Gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Söndag
400 år på Danviken
60 kr
Gebers. 1951. 126 s. Inbunden. 22x16cm. 340 gram. Gott skick. Illustrerad. Hörnen lätt nötta.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Lördag
Carlstads historia omfattande de femtio åren när..
200 kr
1914, 1915. 300, 386 s. 2 halvfranska band med främre omslag. 22x15cm. 1450 gram. Mycket gott skick. 18, 11 planscher. Illustrerade. ..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Lördag
Härjedalens kommun 1974-1998. En 25-årskrönika.
50 kr
1998. 86 s. Häftad. 21x15cm. 150 gram. Gott skick. Illustrerad. Svagt synligt veck i nedre hörnet.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Lördag
Skola för skalder. Förbundet N3 1864-1895. (Skol..
80 kr
Kalmarklubben N3 Stockholm. 1964. 387 s. Häftad. 24x16cm. 940 gram. Gott skick. Illustrerad. En 20 mm lång reva i nederkant finns på ..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9185246441
Lördag
Vi ses Atlantic Alicia. Om hamnarbetare i Götebo..
70 kr
Fyra Förläggare. 1980. 120 s. Inbunden. 28x22cm. 645 gram. Mycket gott skick. Foto: Peter de Ru.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9170550557
Fredag
Stadshuset i Stockholm
60 kr
Sellin. 1993. 159 s. Inbunden. 22x14cm. 350 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Torsdag
Vandring i stan. Gamla Borås i helg och söcken.
70 kr
1966. 78 s. Häftad. 21x30cm. 330 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av Sven Angborn.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9172601191
2012-02-01
Boken om Oxelösund
100 kr
Oxelösunds kommun. 2 uppl. 1977. 293 s. Inbunden. 23x21cm. 1000 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9170290245
2012-01-31
Landshövdingarna i Göteborgs och Bohus län 1658-..
70 kr
Göteborgs-Posten/Tre Böcker. 1989. 139 s. Inbunden. 22x15cm. 335 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9197166219
2012-01-30
En smak av Småland. Bland skogar, sjöar och finu..
120 kr
Marine Promotion, Homarus AB. 2003. 159 s. Inbunden. 29x25cm. 1285 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Foto: ..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9187764148
2012-01-30
Smålands kokbok
100 kr
Barometern. 1994. 144 s. Inbunden. 30x22cm. 950 gram. Mycket gott skick. Foto: Maths Bogren.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9187764164
2012-01-30
Ölands kokbok
120 kr
Barometern. Utan årtal. (ca 1995). 120 s. Inbunden. 27x23cm. 755 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Fot..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-30
Vissefjärda kyrka
50 kr
1972. 123 s. Häftad. 22x15cm. 235 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Tillskrift.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-29
Blasieholmen och dess inbyggare
70 kr
Norstedts. 2 uppl. 1914. 16, 174 s. Dekorerat klotband. 22x14cm. 480 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9170290776
2012-01-29
Järnvägar och järnvägare. En bok om järnvägens h..
100 kr
Tre Böcker. 1991. 219 s. Inbunden. 22x16cm. 570 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9187362198
2012-01-29
Allt har förändrats. (Linköpings kommun).
80 kr
Vreta Klosters hembygdsförening nr 26. Stålgårdens förlag. 2:a uppl. 1996. 320 s. Inbunden. 23x16cm. 655 gram. Nära nyskick. Skyddsom..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9172030305
2012-01-29
Den samtida historien. Studier till Gävles 550-å..
100 kr
Carlssons. 1995. 448 s. Inbunden. 25x18cm. 1040 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9172601515
2012-01-28
Från Balkahuset till Innovagården.(Sölvesborg).
50 kr
Armerad Betong Vägförbättringar. 1977. 51 s. Häftad. 21x21cm. 170 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-27
Blekinge. Mellan Brömsehus och Sissebäck.
70 kr
Södra Skogsägarna. 1975. 128 s. Häftad. 26x32cm. 815 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av Åke Ivarsson.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-26
Skara läroverk 1641-1941. Festskrift.
80 kr
1941. 318 s. Häftad. 25x17cm. 985 gram. Mycket gott skick. En utvikbar plansch. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-26
Nordingrå. (Ångermanland).
70 kr
Rabén & Sjögren. 1958. 112 s. Inbunden. 24x21cm. 485 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Foto: Stig T. K..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-26
Skoklosters slott. Ett fönster mot stormaktstiden.
60 kr
Byggförlaget. 1997. 56 s. Häftad. 27x21cm. 305 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Foto: Ralf Turander.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9188016986
2012-01-25
Boken om Häringe slott. (Södermanland).
60 kr
Bäckströms. 2 uppl. 2000. 64 s. Inbunden. 19x15cm. 225 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9185908053
2012-01-24
Östergötlands byggnadsminnen. Vägvisare till 65 ..
80 kr
Östergötlands läsmuseum. 1984. 173 s. Häftad. 24x17cm. 425 gram. Gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9174001035
2012-01-24
Stadens sällskap. (Visby).
60 kr
Barry Press. 1979. 105 s. Inbunden. 21x18cm. 345 gram. Mycket gott skick. Foto: Key Nilson.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-22
Vetlandabygdens litteratur
70 kr
1975. 216 s. Häftad. 22x16cm. 460 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö