Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Sundbergs Antikvariat
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 394. i kategorin Topografi
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Reinius,Gunnar / Selling,Gösta.
Ett svunnet Stockholm. Med förord av Sigfrid Siw..
250 kr
1961. 118 s. Hklbd.m.skomsl. Rikt Fotoillustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Glase,Beatrice / Glase,Gösta.
Gamla stan - historia som lever.
200 kr
Trevi 1988. 272 s. Förlagsinbunden m.skomsl. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Ekvall,Rosalie / Günther,Alice (Urval).
Ett svunnet Solna.
200 kr
1989. 165 s. Förlagets dek.ppbd. Fotoillustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Motala Kommun (Utg.)
Motala 100 år.
150 kr
1981. 253 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Stolpe,Sven.
Mitt Värmland.
150 kr
1960. 214 s. Häftad. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Barthel,Sven.
Stränder.
200 kr
1943. 187 s. Häftad. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Ottoson,Gösta.
Promenad i Wadköping. Etthundra teckningar med t..
250 kr
1966. 219 s. Förlagets röda klotband med klotskodd framkant.Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Hörnsjöfors Bruk och Västerfärnebo - en berättel.. av Eriksson,Owe / Fläcke,Anders.
Eriksson,Owe / Fläcke,Anders.
Hörnsjöfors Bruk och Västerfärnebo - en berättel..
300 kr
2008. 386 s. Förlagsinbunden. illustr. Karta. Nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Biörnstad,Arne.
Sjutton skansenhus berättar om Stockholm.
150 kr
1998. 229 s. Förlagets dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lundberg,Birger.
Sällsamheter i Hälsingland.
150 kr
1978. 228 s. Förlagets dek.ppbd. illlustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Viksten,Albert.
Hälsingland. Saga och verklighet. Sammanställd o..
125 kr
Helsingborg. LT 1972. 176 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Ett hörn lite stukat men i övrigt gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Västmanlands Nyheter, Västerås (Utg.)
Kyrkorna i Västmanlands Län. En presentation i t..
200 kr
1982. 336 s. Klbd.m.skomsl. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Schütz,Fredrik.
Från fornborgar till flygfält. Ur anläggningsarb..
150 kr
1978. 123 s. Förlagets dek.ppbd.m.skomsl. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
R. Holmström och S. Artur Svensson. (Red.)
Västerbotten.
500 kr
Allhems förlag, Malmö 1969. 511,[1] sidor. Rikt illustrerad, delvis i färg. Förlagets dekorerade röda halvfranska band med övre gulds..
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Manker,Ernst.
Sameår.
200 kr
Tre Tryckare. Göteborg 1964. (64 s.). Rikt illustrerad med teckningar och fotografier av Åke Grundström och Ernst Manker. Originalban..
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Redbergslid med omnejd genom tiderna. Utgiven av..
200 kr
Göteborg 1964. Andra reviderade och utökade upplagan. Häftad. 29,5 x 21 cm. 240 s. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Ancker,Bo.
21 promenader i Stockholm. Del 1. Innerstaden.
100 kr
1977. 28 s. Laminerat ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tham,Wilh.
Beskrifning öfver Nyköpings län. Faksimilupplaga..
175 kr
Nyköping 1976. 259 s. Hklbd.m.skomsl. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Von Rosen,Brita.
Sällsamheter i Södermanland.
125 kr
1984. 254 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lindqvist,Artur.
Staden som försvann.
125 kr
Grythyttans Hembygdsförening 1972. 226 s. Förlagets ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Söderberg,Rolf.
Stockholmsspegel. En kulturhistorisk krönika i t..
200 kr
1984. 314 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Namnteckning. Nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Nordström,Alf.
Sorunda. En socken för sig.
200 kr
Sorunda Hembygdsförening, 1980. 248 s. + karta, fotoillustrerad. Förlagsband.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Hanaeus,Åke.
Sundsvall. Stad i centrum.
150 kr
1974. 255 s. Dek.laminatband. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Gadd,Arne.
Stad i väster. (Göteborg)
150 kr
1972. 212 s. Dek.ppbd. illustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Andersson,Verner.
Laholms socken. Bygden som blev vår arvedel.
200 kr
1962. 408 s. Förlagsband. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Minnhagen-Alvsten,Monika / Wachtmeister,Marika (..
Wanås. Konsten, parken, slottet.
200 kr
1994.207 s. Klbd.m.skomsl. Fotoillustr. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Ferm,Olle / Paulsson,Agneta / Ström,Krister (Red.)
Nya anteckningar om Rytterns socken. Medeltidsst..
200 kr
2002. 270 s. Häftad. illustr. Nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sandgren,Gustav.
Trosa.
150 kr
1948. 82 s. Häftad i skyddskasett. illustrerad med målningar av Reinhold ljunggren. Fint skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sjöbeck,Mårten.
Uppland. Färdvägar och vandringsstigar utgående ..
150 kr
1948. 362 s. Häftad. illustr. Karta. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sjöbeck,Mårten.
Gästrikland / Hälsingland. Färdvägar och vandrin..
150 kr
1939. 274 s. Häftad. illustr. Karta. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Sjöbeck,Mårten.
Västergötland. Färdvägar och vandringsstigar utg..
100 kr
1933. 232 s. Häftad. illustr. Omsl.lite solkigt.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 394
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt