Begagnad bokISBN: 9127590623
2012-01-23
Svensk-polsk ordbok / Slownik szwedzko-polski
150 kr
Tryckår1988, inbunden, ryggklotband, gott skick, lätt nötta hörn, Natur & Kultur, 570 sidor, 915 gram. Postporto 39:-
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tysk - Svensk Ordbok.
100 kr
Tryckår 1894, inbunden, ryggklotband, ryggtext, gott skick, Aktiebolaget Hiertas Bokförlag, 712 sidor, 520 gram. Postporto 39:-
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9119151721
Fransk Ordbok. Svensk-fransk Fransk-svensk. 2 ba..
80 kr
Tryckår 1991, inbundna, kassettt, fint skick, smämplar, Norstedts Förlag, Svensk-fransk 43.000 ord ocg fraser 503 sidor, Fransk-svens..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk Teknisk Uppslagsbok. Del 1 - 3. För tekni..
175 kr
Tryckår 1943-1945, imnundna, klotband, 3 volymer, 767+976+700 sidor+reklamsidor, register, ilustrerad, 6,8 kilo.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Gleerupska biblioteket. Naturen och människoliv..
350 kr
Tryckt 1913-1919, inbundna, blå klotband, vackert präglade band, C.W.K. Geelrups Förlag, 3 böcker, 655+570+702 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bonniers Stora Film & Video Guide. Över 8000 sve..
80 kr
Tryckt 1999, inbunden, i mycket gott skick, Bonniers, personregister, 758 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bra Böckers LäkarLexikon. Del 1 - 6. Sex böcker.
100 kr
Tryckta 1981-1982, inbundna, i gott skick, Bra Böcker, 300 x 220 mm, bilder, c:a 220 sidor per band, uo, konstskinnband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Prismas Franska ordbok. Fransk-svensk / Svensk-..
40 kr
Tryckt 1991, inbunden, i mycket gott skick, Prisma, 585 sidor, dekorerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
50 years of Rock Music. Chambers encyclopedic g..
50 kr
Tryckt 1992, softcover, i mycket gott skick, Chambers, engelska, bilder, index, 243 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ordboken. Om ord som kallas fula.
23 kr
Tryckt 1989, pocket, i gott skick, Wahlströms, förkortningar och ordförklaringar, 216 sidor.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svensk ordlista.
10 kr
Tryckt 1989, inbunden, i gott skick, namnetikett, Almqvist & Wiksell Läromedel, A-Ö, stavning, förkortningar, 296 sidor, dekorerat pa..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Operans värld. Ett lexikon över kompositörer, r..
80 kr
Tryckt 1989, inbunden, i mycket gott skick, Prisma, 245 x 175 mm, bilder, personregister, verkregister, ordförklaringar, 309 sidor, d..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bra Böcker Läkar Lexikon. Band 1 - 6.
150 kr
Tryckta 1981 -1982, inbundna, i mycket gott skick, Bra Böcker, 300 x 220 mm, bilder, 6 böcker, c:a 200 sidor per bok, uo, röda dekore..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Visst kan fiskar sova - och andra egendomlighete..
50 kr
Tryckt 1989, inbunden, i gott skick, namnteckning, Svenska Dagbladet, ill. register,240 sidor dekoreart pappband med nötta hörn.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Rymden. Planeterna, stjärnorna och galaxerna. ..
50 kr
Tryckt 1989, inbunden, i mycket gott skick, Bonnier, 295 x 210 mm, bilder, ordlista, register, 158 sidor, omslag.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Världens länder och folk efter andra världkriget..
200 kr
Tryckta 1947-48, inbundna, halvfr. band, Natur & Kultur, tre böcker, bilder, register, 2408 sidor, hela men bruksnötta band som ger e..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När Var Hur 1953. Aktuell uppslagsbok.
19 kr
Tryckt 1952, inbunden, i gott skick, Forum, bilder, karta, flaggkarta, register, 464 sidor, rött klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
När Var Hur 1978. Året som gick-åren som komme..
19 kr
Tryckt 1977, inbunden, i gott skick, Forum, bilder, register, 480 sidor, laminerat förlagsband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ordspråk och talesätt. Med förklaringar.
50 kr
Tryckt 1965, inbunden, i gott skick, ryggen ngt ljusare, Bonniers, 385 sidor, uo, blått klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Stora ordlistan. ca 33000 uppslagsord.
50 kr
Tryckt 1989, 4:e upplagan, inbunden, i gott skick, Almqvist & Wiksell, 408 sidor, dekorerat klotband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Fotbollslexikon. *Riddarna av runda bollen*
50 kr
Tryckt 1981, inbunden, i gott skick, Förlags AB Semic, bilder, fotbollens smeknamslexikon, hävdatecknare, 255 sidor, dekorerat klotba..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Psykologisk ordbok.
19 kr
Tryckt 1973, inbunden, i gott skick, Almqvist & Wiksell, 164 sidor, dekorerat pappband.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nationalencyklopedin. Band 20.
50 kr
Tryckt 1996, inbunden, i gott skick, Bra Böcker, 270 x 220 mm, karta, rikt ill, 573 sidor, grått band ett hörn lite stukat.
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Lilla Uppslagsboken. 10 band.
100 kr
Tryckt 1964-1967, andrs omarbetade upplagan, inbundna, ryggklotband, i bra skick, Förlagshuset Norden, 10 band, kartor, rikt ill, uo,..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Kunskapens bok. Natur och Kulturs illustrerade ..
200 kr
Tryckt 1958-1965, sjätte omarbetade upplagan, inbundna, ryggklotband, i fint skick, 5 upphöjningar, ryggtext i guld, 10 band, kartor,..
Böcker från Bravur Bok
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Anderstorp (Antikvariat / Bokhandel)