Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Sundbergs Antikvariat
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 475. i kategorin Varia
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Wolter,Anette (Huvudred.)
Bröd. En mångfald bröd från hela världen
200 kr
1990. 138 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Conran,Terence
Kockens trädgård - Köksträdgård på liten yta
175 kr
2000. 144 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Oldenburg,Lenart
Under stöveln. Norge 1940-45
200 kr
Atlantis. 2008. 468 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Stafford,David
Tio dagar till Dagen D. Nedräkningen till europa..
150 kr
2004. 399 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Nilsson Piraten,Fritiof
Vers på växel och andra bankhistorier
150 kr
1964. 155 s. Förlagets dek.pappband. illustr. Stig Claesson. Mycket gott skick
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Kaos. Vetenskap på nya vägar av Gleick,James
Gleick,James
Kaos. Vetenskap på nya vägar
200 kr
1988. 363 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Milne,A.A / Shepard,E.H
Puhs brevlåda
125 kr
1998. Förlagets dek.laminatband. illustr s. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Ruin,Hans
Poesins mystik
250 kr
1960. 418 s. Förlagets dek.halvklotband. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Alfons,Harriet och Sven (Red.)
Carl Larsson skildrat av honom själv i text och ..
400 kr
1952. 263 s. Förlagets blå halvfranska band m.övre guldsnitt. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Briandt,M
Med slägga borr och spett. Rallarehistorier och ..
200 kr
1940. 248 s. Förlagets klotband. Notillustr. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Dahlby,Frithiof
Svensk heraldisk uppslagsbok. Lexikon över svens..
300 kr
1964. 235 s. Förlagets klotband. illustr. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Berglund,Karin
Med fingrarna i jorden
200 kr
1999. 206 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Queneau,Raymond
Stilövningar
150 kr
Bakhåll. 2005. 123 s. Förlagets dek.halvklotband. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Dickinson,Emily
Dikter. Översatta av Erik Blomberg och Johannes ..
125 kr
1949. 48 s. Häftad. illustrationer efter teckningar av Yngve Berg. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Camus,Albert
Pesten
150 kr
Panache. 1948. 352 s. Häftad. Gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Björkegren,Karin
Yoga för kvinnor
250 kr
2008. 143 s. Förlagets dek.halvklotband. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Dagnell,Jan / Sarnell,Sverker
Bygg din egen fiol. En handledning steg för steg
500 kr
1988. 128 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Ritning till violin medföljer boken. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Hellsing,Lennart / Ströyer,Poul
Boken om bagar Bengtsson
100 kr
1990. Förlagets dek.pappband. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Säfström,Charlotte
Börja tala.
150 kr
1999. 233 s. Häftad. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Kroppens tunna skal. Sex essäer om kropp, histor.. av Johannisson,Karin
Johannisson,Karin
Kroppens tunna skal. Sex essäer om kropp, histor..
200 kr
1998. 288 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Lila. En studie i moral av Pirsig,Robert M
Pirsig,Robert M
Lila. En studie i moral
150 kr
1992. 442 s. Inbunden m.skomsl. Mycket gott skick. Exlibris.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Shirer,William L
Det Tredje Rikets uppgång och fall. Det nazistis..
150 kr
1961. 329+412 s. Förlagets klotband. Fotoillustr. Två delar i en volym. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Nilsonne,Åsa
Kyskhetsbältet. En kriminalroman
80 kr
2001. 302 s. Inbunden m.skomsl. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Hörnell,Sven
Mitt Lappland. Sarek, Kebnekaise, Torne träsk
300 kr
3 uppl. 1997. 239 s. Förlagets linneband m.skomsl. Fotoillustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Henning,Karl
Jägarens uppslagsbok
200 kr
1994. 621 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Harding,Gunnar (Red.)
Och drog likt drömmar bort. Coleridge, Wordswort..
100 kr
2000. 404 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
klintberg,Bengt af (Red.)
Hallå där - köp blåbär. Rim och ramsor sammanstä..
150 kr
1980. 226 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Chomsky,Noam
Makt, lögner och motstånd. Intervjuer och essäer..
150 kr
1999. 214 s. Inbunden m.skomsl. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Raeburn,Antonia
De militanta suffragetterna
150 kr
1975. 291 s. Häftad. Fotoillustrerad. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Engineer,Thirty
Supercoherence. Ditt sjunde sinne
175 kr
ICA. 2009. 237 s. Inbunden m.skomsl. illustr. Mycket gott skick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Wiman-Ringquist,Gia
Stora boken om att sticka och virka
200 kr
1981. 223 s. Förlagets dek.laminatband. illustr. Nära nyskick.
Böcker från Sundbergs Antikvariat
Norberg (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 475
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt