Begagnad bok
Igår 10:05
Utstött - Minnen från Söders slum och Pethrus´ e..
75 kr
Bok och Bild, sthlm, 1966, 240 s, klotband med skyddsomsl, ""nya"", olästa, omslagen lagernötta, finns 17 st, pris per st 75 kr, Vid ..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Så har man sett dem. Sex historiska gestalter
40 kr
Svenska bokförlaget / Norstedts, 1962, andra uppl, hft, namn på titelblad, 99 s, gott skick. Behandlar: Erik XIV, Drottning Kristina,..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Karl Marx -hans livs historia. Första delen
50 kr
Gidlunds, 1971, hft, 386 s, ett fåtal understrykningar, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0752873393
Diana The last word
60 kr
Orion, paperback, illustrated, in english, 227 pages, about Princess Diana, good condition
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100404101
Ett sagolikt liv. Memoarer
75 kr
Bonniers, 1976, inb med skyddsomsl, 233 s, ill, omslaget lätt nött, boken i mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9153650719
Så minns vi Lewi Pethrus. En bok inför hundraårs..
40 kr
Den Kristna Bokringen, 1984, konstskinnband med skyddsomsl, stämpel ""Pingstkyrkan Trollhättan"" på förs blad, 262 s, ill, omslaget n..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Led milda ljus. Amy Carmichaels liv och gärning ..
50 kr
SKDB, hft, 1954, 128 s, osprättad, pärmen ngt nött med ett par vikveck, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9172680741
Ett liv. Mina övertygelsers självbiografi
75 kr
Lindfors, inb med skyddsomsl, 1982, 462 s, fotoill, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 917715309x
Då gråter änglarna. En berättelse ur verklighete..
39 kr
Richters, 2003, 182 s, inb med dek pärmar, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Dietrich Bonhoeffer
60 kr
Verbum, 1969, hft, 80 s, osprättad, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Peter Wieselgren
24 kr
FIB, 1950, hft, 96 s, osprättad, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 917130682x
Mot alla odds. En mors kamp för att bevisa sin o..
45 kr
Damm, inb med skyddsomsl, 2006, 368 s, namn insida pärm, omslaget lätt nött i kanter, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9137114360
Som vattnets färg
40 kr
Forum, inb med skyddsomsl, 223 s, nära nyskick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Vem var hon? Boken om Marie Curies liv
24 kr
Bonniers, 1959, 105 s, ill, klotband med främre omslaget fastlimmat på pärmen och bakre omslaget medbundet, f.d. skolbiblioteksbok, g..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Ulrik Samuelson
39 kr
Sveriges allmänna konstförening, publikation nr 106, illustrerad, 143 sidor, 1997, 22.5*25 cm, dekorerat klotryggband, nyskick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9188056503
Inte glömma, inte minnas. Från Auschwitz till ch..
60 kr
Heidruns, 1999, inb med dek pärmar, inplastad, har tillhört Folkhögskola, 203 s, fotoill, biblioteksstämplar, nära nyskick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9174865366
Lille Bror Söderlundh. Tonsättare och viskomposi..
90 kr
Atlantis, 2000, 461 s + CD-skiva med ett urval av hans verk, inb med skyddsomsl, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0091380006
Stravinsky in pictures and documents
300 kr
Hutchinson of London, 1979, klotband med skyddsomslag, cloth with dust jacket, 688 pages, 22x28 cm, fine condition, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0709006926
American composers. A biographical dictionary
200 kr
Robert Hale, London, 1983, klotband med skyddsomslag, omslaget nött i överkant rygg, 793 s, mkt gott skick, 19x24 cm
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Haydn. Ett liv av musikaliskt skapande
75 kr
Norstedt & söner, 1953, hft, 353 s, läsveck i ryggen, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0500011842
Verdi. A documentary study
120 kr
Thames and Hudson, u.å., 256 s, cloth hard covers with dust jacket, fine condition, klotband med skyddsomslag, mkt gott skick, 23x31 cm
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Paganini
150 kr
Electa, 1982, klotband med skyddsomslag i ill pappkassett, 26x29 cm, 142 s, ill, kassetten med lätta brukspår, boken i nära nyskick, ..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0866229469
M.I. Glinka his life and times
150 kr
Paganiana publications, 1988, inb med ill pärmar, ill, 95 s, mkt gott skick, illustrated hard covers, fine condition, 21.5x28 cm
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 086622016x
Lipinski his life and times
150 kr
Paganiana publications, 1986, inb med ill pärmar, ill, 144 s, mkt gott skick, illustrated hard covers, fine condition, 21.5x28 cm
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 917115017x
De stora kompositörerna. 21 porträtt
100 kr
Bokia, 1991, 194 s, ill, inb med skyddsomsl, 22.5x30 cm, omslaget lätt nött, mkt gott skick. Följande kompositörer behandlas: Bach, V..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Musik-Lexikon. Omfattande den theoretiska och pr..
320 kr
Stockholm, Abr. Lundquist, Musikhandeln, Malmtorgsgatan N:o 8., tryckt hos J. & A. Riis, 1864, 560s + 76 s supplementhäfte (i slutet ..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Musikmänniskor. Personliga minnen av bortgångna ..
40 kr
Lindblads, med 74 ill, 1943, hft, 328 s, läsveck i rygg, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Son av Mount Everest. En självbiografi av Tenzin..
20 kr
Bfb, 1955, inb, 254 s, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Roland Svensson (FIB:s konstmappar nr VIII)
150 kr
Folket i bild, 1957, mapp med ett 8 sidors texthäfte samt tio löst liggande monterade reproduktioner i färg, själva mappen är ngt nöt..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9146123989
En kalv med eken stångades
19 kr
W&W, hft, 1975, 450 s, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Tidning/tidskrift
Kungliga Journalen Nummer 1 oktober 1981
24 kr
Tidskrift
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)