Begagnad bokISBN: 0907151000
Inland Birds of Saudi Arabia
100 kr
Immel Publishing. 1 uppl. 1980. 160 s. Inbunden. Klotband. 26.5x24cm. 1100 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Pigeons and Doves of the World
300 kr
The British Museum. 2 uppl. 1970. 446 s. Inbunden. Klotband. 28x23cm. 1750 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0854931805
Birds of the Eastern Province of Saudi Arabia
300 kr
H. F. & G. Witherby Ltd. 1 uppl. 1989. 224 s. Inbunden. Klotband. 28.5x22.5cm. 1200 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0600584755
Photographic Guide to the Waders of the World
150 kr
Hamlyn Limited. 1 uppl. 1995. 175 s. Inbunden. Klotband. 28.5x22.5cm. 1100 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0600572390
The Hamlyn Photographic Guide to Birds of the Wo..
100 kr
Hamlyn Publishing Ltd. 1 uppl. 1991. 384 s. Inbunden. Klotband. 28.5x22.5cm. 1750 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 3740300132
Die Vogelwelt Ussuriens
150 kr
A. Ziemsen Verlag. 1 uppl. 1987. 188 s. Inbunden. Klotband. 27.5x25cm. 1000 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Phillipine Birds
150 kr
Delaware Museum of Natural History. 1 uppl. 1971. 479 s. Inbunden. Klotband. 27.5x20cm. 1700 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag saknas.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 0855504927
The Birds of Australia
150 kr
Melbourne University Press. 1 uppl. 1984. 352 s. Inbunden. Klotband. 28.5x21.5cm. 1600 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. ..
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Rare Birds of the West Coast of North America
100 kr
Woodcock Publications 1980. Status of rare birds on west coast of North America.0-9605352-0-9. 496 s. 22 x 15 cm. Inbunden. Skyddsoms..
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A Guide to the Birds of Venezuela
250 kr
Princeton 1978. 0-691-08205-7. 424 s. 23 x 15 cm. Inbunden - mjuka pärmar. Large Pocket. Nära nyskick.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Birdwatching in Britain, a Site by Site Guide
100 kr
Helm 1987. 0-7470-2800-1. 378 s. 24 x 16 cm. Inbunden. Skyddsomslag intakt. Nyskick
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Handbook of North American Birds Vol. 1-3
1000 kr
Yale 1976. Vol. 1-3
1.) Loons through Flamingos.
2.) Waterfowl - Part 1. 3.) Waterfowl - Part 2.
26 x 18.5 cm. Indbunden/Klotban..
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Handbook of North American Birds Vol. 3
500 kr
Yale 1976. Vol. 3 - \"Waterfowl - Part 2\". 0-300-01903-3. 560 s. 26 x 18.5 cm. Indbunden/Klotband. Mycket gott skick
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Handbook of North American Birds Vol. 2
500 kr
Yale 1976. Vol. 2. \"Waterfowl - Part 1\".
0-300-01902-5. 521 s. 26 x 18.5 cm. Indunden/Klotband. Mycket Gott skick.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Handbook of North American Birds Vol. 1
500 kr
Yale 1976. Vol. 1. \"Loons through Flamingos\". 0-300-00814-7. 567 s. 26 x 18.5 cm. Inbunden/Klotband. Mycket gott skick.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Identification Guide to European Non-Passerines
140 kr
BTO Guide nr. 24 1993. 0-903793-18-0. 332 s. 21 x 15 cm. Large Pocket. Mjuka pärmar. Nyskick. A major guide, which complements Lars S..
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Naturskildrare i närbild
140 kr
Almqvist & Wiksell Förlag AB 1980. ISBN 91-20-06288-5. 159 s. Inbunden. Nyskick
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Förteckning över Sörmlands Fåglar
85 kr
Föreningen Sörmlands Ornitologer 1992. 172 s. 23.5 x 16.5 cm. Häftad med mjuka pärmar. Nära nyskick.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A Guide to the Birds of Ceylon
195 kr
De Silva & Sons 1978. 457 s. 22 x 15cm. ISBN 0-19-217629-3. Inbunden. Skyddsomslag intakt. Nyskick.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Field Guide to the Birds of the Eastern Himalayas
150 kr
Oxford 1989. ISBN 0-19-560595-0. 265 s. 19 x 13 cm. Inbunden - pocket format. Skyddsomslag intakt. Nyskick.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Nedre Dalälven, vildmark i Mellansverige
90 kr
LTs Förlag 1987. ISBN 91-36-02567-4. 144 s. 22.5 x 22.5 cm. Inbunden. Nyskick
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A New Guide to the Birds of New Zealand
100 kr
Medförfattare R. B. Sibson & E. G. Turbott. Collins 1982. ISBN 0-00-216928-2. 20x13.5 cm. Sidantal 247. Inbunden med hårda pärmar. Po..
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A Field Guide to the Birds, Eastern Land and Wat..
80 kr
Peterson Field Guides. Houghton and Mifflin no date.ISBN 0-395-08082-7. Sidantal 230. 18x11.5 cm. Pocket. Nära nyskick
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A Field Guide to the Birds of Australia
200 kr
Collins 1983. ISBN 0-00-217282-8. Sidantal 460. 21x13.5 cm. Inbunden med mjuka pärmar. Pocket format. Nyskick.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bird of Texas and Adjacent States
100 kr
Peterson Field Guides. Houghton Mifflin (no date, but after 1976). ISBN 0-395-26252-6. Sidantal 304. 18x11 cm. Pocket. Nyskick.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A Field Guide to Mexican Birds, Mexico, Guatemal..
100 kr
Peterson Field Guides. Houghton Mifflin 1973 or later. ISBN 0-39517129-6. Sidantal 298. 18.5x11.5 cm. Pocket. Nyskick
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Birds of Hong Kong
250 kr
Medförfattare Karen Phillipps. Government Printer Hong Kong 1988. ISBN 962-02-0052-7. Sidantal 214. 20.5x15.5 cm. Limbunden med mjuka..
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A Guide to the Birds of Thailand
400 kr
Medförfattare Philip D. Round. Saha Karn Bhaet 1991. ISBN 974-85673-6-2. Sidantal 457. 22x15 cm. Inbunden med hårda pärmar. Nära nysk..
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A Field Guide to the Birds of Southern Africa
100 kr
Collins 1980. ISBN 0-00-219192-x. Sidantal 350. 20x13 cm. Inbunden med hårda pärmar. Nära nyskick. Ägerlabel.
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
A Field Guide to the Birds of Hawaii and the Tro..
200 kr
Princeton University Press 1987. Medförfattare Philip L. Bruner + Delwyn G. Berrett. ISBN0-691-02399-9. Sidantal 410 + 45 planscher. ..
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
The Slater Field Guide to Australian Birds
200 kr
Rigby 1986. Medförfattare Pat + Raoul Slater. ISBN 0-7270-2085-4. Sidantal 343. 21.5x11 cm. Pocket. Nära nyskick. Ägerlabel på titelb..
Böcker från KlintaOutdoor
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Degerhamn (Antikvariat / Bokhandel)