Begagnad bok
Igår 10:05
Händelser man minns - En krönika i ord och bild
50 kr
Samverkande bokförlags försäljningsorganisation, 1981, ´Detta exemplar av bokfilmen Händelser man minns är framställt för Harry Gusta..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9781660457
The Kaduna Mafia. A study of the rise, developme..
100 kr
Jos University press, 1987, soft covers, 150 pages, very good condition
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Händelser man minns - En krönika i ord och bild
50 kr
Samverkande bokförlags försäljningsorganisation, 1972, ´Detta exemplar av bokfilmen Händelser man minns är framställt för Ulla Rodén ..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Där löftena skymtar - En skildring i text och bi..
45 kr
Förlaget I.P.C., Örebro, 1956, ca 110 s, stort format, klotryggband, nötta päemhörn, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Det sprängda klotet - Några tankar kring ett tema
50 kr
SKDB, 1950, 216 s, hft, osprättad, gott skick,
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Församlingens samhällsansvar
40 kr
Verbum, 1980, pocket, 116 sidor, gott skick, liten klisterlapp med tidigare ägares namn på framsidan
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Svenska kyrkan i förnyad gestalt - 1995 års besl..
75 kr
Verbum, 1996, häftad, 287 sidor, mycket gott skick, något solblekt rygg, mindre klisterlapp med tidigare ägares namn på framsidan
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100413623
Envar har rätt till frihet - men vi då?
50 kr
Aldus, 1976, 91-0-041362-3, 64 s, pocket, ´-Vi är bara två vanliga elever, som när vi skrev det här gick i nian. Vi har skrivit om va..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Valda arbeten (Stamfränder/Människor - Våld och ..
1000 kr
Numrerad upplaga av Carl G. Laurins valda arbeten, detta är nummer 198 av 1000, P:A: Norstedt, 1924, 1925, 1921, 1923, 1933, fem vack..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9151806576
Regeringen och kriget - Ur statsrådens dagböcker..
40 kr
Prisma, 1972, 91-518-0657-6, 191+8 fotosidor, klotband med skyddsomslag, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Våld och väld. Nationalistiska och revolutionära..
60 kr
Norstedt & söner, fjärde uppl, 1919, 448 s, vackert halvfranskt band med övre guldsnitt, guldornamenter på ryggen, fyra upphöjda bind..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
75 år Sverige
19 kr
Bra Böcker, 1976, 272 s, stort format, häftad, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
75 år Sverige
19 kr
Bra Böcker, 1976, 272 s, stort format, häftad, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
John F. Kennedy - Människan och statsmannen
70 kr
Diana bildreportage ab, Hälsingborg, 1964, 22*30 cm, skinnimitationsband i mycket gott skick, skadat skyddsomslag medföljer, 208 s, r..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9155032184
Boken om Olof Palme - Hans liv, hans gärning, ha..
60 kr
Tiden, 1987, 91-550-3218-4, ill, stort format 21,5*30 cm, pappabnd med skyddsomslag, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9179020224
Minnesboken om Olof Palme
40 kr
Läsförlaget, 1986, 91-7902-022-4, 66 s, hft, gott skick, stort format 21*29,5 cm, fotoill
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 917814003x
Så minns vi Olof Palme
50 kr
Amedia, 1986, 91-7814-003-x, 63 s, hft, gott skick, stort format 21*29,5 cm, fotoill
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Olof Palme - i Sverige och världen. Ett urval ar..
50 kr
Dagens Nyheter, 1986, 96 s, fotoill, hft, gott/mkt gott skick, stort format 21*29,5 cm
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 917092029x
Min väg till politiken
100 kr
Ekerlids, 2005, 91-7092-029-x, 247 s, inb med skyddsomslag, nyskick, I början på 1950-talet stiger författaren av tåget i Uppsala för..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Bertil Ohlins memoarer. Ung man blir politiker
40 kr
Bonniers, 1972, 356 s, klotband med skyddsomslag, omslaget nött med några riss, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9155037895
Carlsson. En samtalsbok med Ingvar Carlsson
24 kr
Tiden, namn på titelblad, 1991, 91-550-3789-5, 242 s, paperback, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9119131127
Alla dessa dagar… I regeringen 1982-1990
40 kr
Norstedts, 1991, 91-1-913112-7, 497 s + fotoill, inb med skyddsomslag, omslaget ngt nött i kanter, namn på förs blad, boken i mkt go..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9100580422
Olof Palme som jag minns honom
120 kr
Bonniers, 2002, 91-0-058042-2, 438 s, inb med skyddsomslag, nyskick, Olof Palme dominerade svensk politik under åren 1969?. Ingen sve..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9117330424
Fredens vägar 1945-1950
50 kr
Norstedt & söner, 1973, 91-1-733042-4, 121 s, klotband med skyddsomsl, omsl med ett par små riss, boken i mycket gott skick, Hägglöfs..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Hjalmar Branting
40 kr
Folket i bild, 1949, 95 s, häftad med skyddsomsl, gulnad rygg, i övrigt mycket gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9155015433
Tage Erlander 1901-1939
40 kr
Tidens, 1972, 91-550-1543-3, 320 s, ill, inb, mycket gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bokISBN: 9155016405
Tage Erlander 1940-1949
40 kr
Tidens, 1973, 91-550-1640-5, 406 s, inb, mycket gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Från Springpojke till statsman - En berättelse o..
50 kr
Harriers 1948, 1947, 1946, halvfranskt band med fyra upphöjda bindningar och övre guldsnitt, marmorerade pärmar, lite nött rygg och p..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
På Per Albins tid
24 kr
Tidens förl.1980. 351s, inkl.personreg.+32 fotoplanschsid, inb
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Tage Erlander 1949-1954
24 kr
Andra delen av Erlanders memoarer, Tidens förlag, 1974, 392 sidor, ill i sv/v, inb, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Begagnad bok
Jag valde friheten - En sovjetämbetsmans personl..
60 kr
Natur och kultur, åttonde uppl, 1948, 453 s, halvklotband, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)