Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
BokAnders
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 133. i kategorin språk
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
Idag 10:05
Fahlstedt, C. A.
Svenskt - italienskt - Fritzes parlörlexika
24 kr
Fritzes, 1922, tredje uppl, 503 s, liten, klotband, något nött och lite lös i bindningen mellan pärm och inlaga, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9127592316
Från Bibeln till Blanche. Antologi av Peterson, Viveca (red)
Peterson, Viveca (red)
Från Bibeln till Blanche. Antologi
24 kr
Natur och Kultur, 1993, hft, 272 s, ill, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9144462913
Svensk lexikologi. Ord, ordbildning, ordböcker o.. av Malmgren, Sven-Göran
Malmgren, Sven-Göran
Svensk lexikologi. Ord, ordbildning, ordböcker o..
90 kr
Studentlitteratur, hft, 1999, namn på förs blad, 150 s, nära nyskick, Vad kan man när man kan ett ord? Den frågan bildar utgångspunkt..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9144482310
Det gränslösa språkrummet av Lindö, Rigmor
Lindö, Rigmor
Det gränslösa språkrummet
120 kr
Studentlitteratur, hft, 1999, namn på förs blad, namnetikett på främre pärm, 253 s, mkt gott skick, Förmågan att sovra, strukturera, ..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
All världens ordspråk av Holbek, Bengt - Piö, Iörn
Holbek, Bengt - Piö, Iörn
All världens ordspråk
39 kr
Informationsförlaget, 1984, konstskinnband, 288 s, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Berlitz Tyska på resan. 1200 fraser - 2000 använ..
Berlitz Tyska på resan. 1200 fraser - 2000 använ..
24 kr
Berlitz, 1981, paperback, 192 s, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9146184538
Jans lexikon. Fransk-svensk svensk-fransk fickor..
Jans lexikon. Fransk-svensk svensk-fransk fickor..
40 kr
W&W, 1992, paperback, 358 s, 74x144 mm, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9177128834
Det mesta är osagt. En bok om språkets uttrycksm.. av Althoff, Johan
Althoff, Johan
Det mesta är osagt. En bok om språkets uttrycksm..
80 kr
Alfabeta, 1999, inb med dek pärmar, namn insida pärm, 154 s, gott/mkt gott skick, En bok om språkets uttrycksmöjligheter. Om hur den ..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Hässelberg, Alfr. Lärare vid Göteborgs folkskolor
Svensk ordlista med övningar uti ordlistans bruk
50 kr
Skriv- och ritboks-aktiebolagets förlag, tredje uppl, 1929, 88 s, klotryggband, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Palm, Erik
Uppslagsbok för skrivbordet
24 kr
G. Asplunds bokförlag, 1963, sjuttonde uppl, 320 s, inb med dek pärmar, namn på förs blad, gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
The Hebrew students´ manual. Heads of hebrew gra..
300 kr
Samuel Bagster & Sons, blue cloth bound with dust jacket, the dust jacket is a little worn, the book itself is in very good condition..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Tessing, S.
Latinsk skolgrammatik
120 kr
Vänersborg, Västgöta-Dals Boktryckeri, 1911, andra uppl, 88 s, rött klotband, namn på pärmens framsida, nött rygg, missfärgning längs..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9156407726
Watcyn-Jones, Peter - Hedencrona, Eva - Smed-Ger..
Progress skills plus
100 kr
Akademiförlaget Corona, hft, 2000, 254 s + CD-skiva, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9156403860
Vallinder, Torild - Konsberg, Bert
After all. Workbook 2
60 kr
Corona, hft, 1995, 168 s, nära nyskick, inget skrivet - oanvänd
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0004332040
Gonzales, Mike
The Collins Spanish pocket dictionary. Spanish-E..
90 kr
Collins, London, 1987, 436 pages, soft plastic covers, fine condition
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 8808045501
Picchi, Fernando
Economics & Business. Dizionario enciclopedico e..
500 kr
Zanichelli, 1986, hard covers with dust jacket, the dust jacket is worn on edges, the book is in fine condition, 1333 pages
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 3468111029
Langenscheidts Taschenwörterbuch Dänisch. Dänisc.. av Andresen, Jutta - Mez, Jette - Bodenstein, Eckhard
Andresen, Jutta - Mez, Jette - Bodenstein, Eckhard
Langenscheidts Taschenwörterbuch Dänisch. Dänisc..
250 kr
Langenscheidt, 1996, hard covers, 1104 pages, 100x155mm, good condition
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 3802735005
Multilingual Dictionary of the Gas industry 3rd ..
Multilingual Dictionary of the Gas industry 3rd ..
1500 kr
gleerups, tredje oförändrade upplagan, 1919, 775 sidor, texter och noter, namn på försättsblad, helklotband, något nötta hörn och kan..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Taschenwörterbuch Kraftfahrzeug technik deutsch .. av Freeman, Henry G.
Freeman, Henry G.
Taschenwörterbuch Kraftfahrzeug technik deutsch ..
75 kr
Max Hueber verlag, München, 1968, hft, 377 s, gott skick, good condition, 110x140 mm
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9171193944
Egs ord och uttryck. EC words and expressions. E..
Egs ord och uttryck. EC words and expressions. E..
39 kr
Wiken, Tekniska nomenklaturcentralens publikationer nr 94, 1993, inb med ill omsl, gott skick, 410 s
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 3870971460
The compact dictionary of exact science and tech.. av Kucera, A.
Kucera, A.
The compact dictionary of exact science and tech..
300 kr
Oscar Brandstetter verlag, 1989, second edition, completely revised and enlarged, hard covers, 1460+x pages, between the back cover a..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 8808140326
Dizionario visuale italiano Inglese av a cura di Jean-Claude Corbeil e Ariane Archambault
a cura di Jean-Claude Corbeil e Ariane Archambault
Dizionario visuale italiano Inglese
600 kr
Zanichelli, 1996, hard covers with dust jacket, 896 pages, ill, 195x282 mm, fine condition, mkt bra skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 3423058048
Financial Dictionary. Fachwörtenbuch Finanzen, B.. av Schäfer, Wilhelm
Schäfer, Wilhelm
Financial Dictionary. Fachwörtenbuch Finanzen, B..
40 kr
Detscher Taschenbuch Verlag, 413 s, u.å., paperback, good condition
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 3907971922
SV Dictionary / Wörterbuch No. B.0.3  Civil engi..
SV Dictionary / Wörterbuch No. B.0.3 Civil engi..
400 kr
Schnellmann-verlag, 1996, paperback, 124 s, tyska-engelska, engelska.tyska, gott skick, good condition
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9197224103
IMO - English"". Lista över ord och uttryck i IB.. av Nordlund, Bo
Nordlund, Bo
IMO - English"". Lista över ord och uttryck i IB..
300 kr
B N Nautik /Bo Nordlund, Preliminär upplaga januari 1994, Översättningen har granskats av Sjöfartsverket, 91 s, hft med plastpärmar, ..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0415112435
Routledge German Dictionary of Environmental Tec..
Routledge German Dictionary of Environmental Tec..
1200 kr
Routledge, 1997, hard illustrated covers, 272 pages, very good condition
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 8808031500
Epstein, Rolando (general editor)
West´s Law & commercial dictionary. Dizionario g..
350 kr
Zanichelli /West, 1988, 1842 pages, hard bound with dust covers, the inlay is loose from the covers, otherwise in good condition
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 0851316263
The international horseman´s dictionary. English.. av Belton, Christina (transl)
Belton, Christina (transl)
The international horseman´s dictionary. English..
100 kr
Allen, J.A., London, 1996, 220 pages, hard bound, fine condition, inb med ill pärmar, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 9144474814
Engelsk-svensk namnordbok av Törnqvist, Lars
Törnqvist, Lars
Engelsk-svensk namnordbok
60 kr
Studentlitteratur, 1996, 88 s, hft, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bokISBN: 8757113041
Bilteknisk ordbog Engelsk-dansk av Skjerk, Ebbe
Skjerk, Ebbe
Bilteknisk ordbog Engelsk-dansk
150 kr
Teknisk forlag, 1991, 214 s, hft, mkt gott skick
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Begagnad bok
Dizionario Dello Sport e di medicina sportiva In.. av Bonanno, Vincenzo
Bonanno, Vincenzo
Dizionario Dello Sport e di medicina sportiva In..
120 kr
Edizioni Mediterranee, 1988, hard bound with dust jacket, dust jacket slightly worn, very good condition, inb med skyddsomslag, omsla..
Böcker från BokAnders
Trollhät.. (Antikvariat / Bokhandel)
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 133
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt