Just nu 1 539 883 annonser
Sökalternativ

VĂ€lkommen till den svenska marknadsplatsen
för begagnade böcker.

HÀr finns det du inte hittar nÄgon annanstans,
det som Àr slut i bokhandeln och hos förlagen.

1,5 miljoner böcker.

Larsen, Erik Otto

Masken i spegeln

Larsen, Erik Otto av Masken i spegeln
63 kr

Presidenskan

Alas Leopold "C..

Presidenskan av Alas Leopold "Clarin"
80 kr

Samhällsvetensk..

Gilje, Nils & ..

Samhällsvetenskapernas  Förutsättningar av Gilje, Nils  & Grimen, Harald
110 kr
Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:48

Lundell, Laila & Windesjö, Elisabeth

STORA VÄVBOKEN

95 kr
ICA Bokförlag, 2005. Inbunden, dek pappband. 269 sid. Rikt illustrerad i färg och s/v. I fint skick. Portovikt 1 kg.

Säljare: Kvar.Se-Bok. Inter.., Gusum (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:47

Inger och Hans Joakim Schultz

Turen går till Jugoslavien

40 kr
Awe/Gebers. 1978. 134 s. Häftad. Gott skick.

Säljare: bokmalen, Älvdalen (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:46

Jacobsen, Steinbjørn B.

TUNGL. Yrkingar

85 kr
Forlagid Fannir 1987. Häftad. 51 sid. Utmärkt skick. Diktsamling. Språk: färöiska. Vikt 97 gr.

Säljare: L. Santesson, HÖRBY (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:45

Paul H Ewerlöf

Turen går till Nordtyskland

24 kr
Awe/Gebers. 1978. 148 s. Häftad. Hyfsat skick.

Säljare: bokmalen, Älvdalen (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:44
Larsen, Erik Otto av Masken i spegeln

Masken i spegeln

Larsen, Erik Otto

63 kr
Trevi. 1995. 169 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Erik Otto Larsen född 26 november 1931 i Hvidovre, Danmark..

Säljare: Antikvariat Kim, Malmö (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:42

L. Améen

Turistsport

50 kr
Studentbokhandelns Julhälsning 1987, klammerhäftad, 34 sidor. Illustrerad. Häftet utgör ett särtryck ur *illustrerad Idrottsbok, Hand..

Säljare: ppp.bok, Hallstavik (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:38
Presidenskan av Alas Leopold "Clarin"

Alas Leopold "Clarin"

Presidenskan

80 kr
Boken anses vara en av inkörsportarna till hela den moderna spanska litteraturen. Romanen utkom 1885. Handlingen utspelar sig i den ..

Säljare: Rosendahls Antikva.., Eskilstuna (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker
Idag 17:37
Samhällsvetenskapernas  Förutsättningar av Gilje, Nils  & Grimen, Harald

Gilje, Nils & Grimen, Harald

Samhällsvetenskapernas Förutsättningar

110 kr
Daidalos Förlag, 2003. Limhäftad, mjuka pärmar. 320 sid. I bra skick, mindre hundöra på omslag. Portovikt 430 g.

Säljare: Kvar.Se-Bok. Inter.., Gusum (Företag)