Bra Böcker. 1978. 208 s. Inbunden. Bok i stort format med många bilder . Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Porto 39 kr.
Bra Böcker. 1980. Inbunden. Bok i stort format. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Porto 39 kr. läs mer
1993. Inbunden. Stort format. Nära nyskick. Porto 39kr.
1978. 237 s. Häftad. Mycket gott skick. Om livet som Cowboys på prärien. Porto 39 kr.
Serieförlaget EGMONT. 80 s. Inbunden. Bok i stort format. Nära nyskick. Presenterar 1996 års höjdpunkter och topppresentationer i laddade bilder och ingående texter. Porto 39kr.
Hela familjens hobbybibliotek. 1977. Inbunden. Mycket gott skick. Innehåller lapptäcken och mycket annat, mest till hemmet. Porto 33kr.
Egmont Richter. 2000. 272 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Porto 33kr. läs mer
Albert Bonniers Förlag. 2007. 338 s. Inbunden. Nära nyskick. Porto 33kr.
Bonnierförlagen. 2001. 377 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Porto 33kr.
Wahlström & Widstrand. 2000. 158 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Porto 33kr
1997. 117 s. Inbunden. Bok i stort format. Nära nyskick. Följ med hem till 9 av sveriges bästa kockar . Här öppnar de dörrarna och bjuder på underbart goda fisk och skaldjursrätter. Porto 39kr.
Akademilitteratur. 1981. 112 s. Inbunden. Bok i stort format. Nära nyskick. Har sin stomme i restaurang Annorlundas matsedel. Gärna god mat, men inte till priset av överflödiga kilon eller sämre hälsa. Porto 39kr.
Bra Böckers Förlag. 272 s. Inbunden. Bok i stort format. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Porto 39 kr.
1982. 191 s. Inbunden. Bok i stort format. Nära nyskick. Tusentals turister besökte varje år den fina krogen "Rut på Skäret. Här är hennes receptskatt för vår och sommartid. Porto 39kr.
1982. 185 s. Inbunden. Nära nyskick. Tusentals turister besökte varje år den fina krogen "Rut på Skäret. Här är hennes receptskatt för höst och vintertid. Porto 39kr.
Bonniers. 138 s. Inbunden. Nära nyskick. Rätter från hela världen: förrätter, huvudrätter, såser och mycket mer. Porto 39kr.
ICA bokförlag. 1978. 224 s. Inbunden. Mycket gott skick. Bl.a. Mat och bak, Pyssel och pynt, Julklappar att göra själv, Lekar , knep och knåp. Porto 39kr.
1993. 480 s. Inbunden. Bok i stort format. Nära nyskick. Innehåller 1200 användbara recept för olika tillfällen och många menyförslag. Porto 39 kr.
Carlsen. 1984. 63 s. Inbunden. Något kantstötta hörn på pärmen, men i övrigt i mycket gptt skick. 29 sagor av bl.a. H C Andersen, Bröderna Grimm och Aisopos.
Opal. 1987. Inbunden. Kantstött i ryggens övre del, annars i mycket gott skick. Porto 36kr.
Opal. 1996. Inbunden. Nära nyskick. Porto 36kr.
Richters Förlag. 1988. Inbunden. Mycket gott skick. Frakt 24kr.
Richters Förlag. 1987. Inbunden. Mycket gott skick. Frakt 24kr.
Hegas. 1986. 54 s. Inbunden. Mycket gott skick. Om Nicke som har diabetes och blir mobbad, men en dag händer något som ingen räknad med.... Porto 36kr.
Hörsta förlag. 1958. 191 s. Häftad. Dåligt skick. Bokomslaget är trasigt, se bilden, inlagan är hel, men kladdat på titelsidan. Porto 36kr.
Tidens Förlag. 1990. 143 s. Inbunden. Nära nyskick. Porto 36kr.
Carlsen. 1992. Häftad. Mycket gott skick. Porto 12kr.
ICA bokförlag. 1989. 68 s. Inbunden. Biblioteksband sålt av biblioteket. Mycket gott skick. Porto 24kr.
ICA-bokförlag. Inbunden. Biblioteksband sålt av biblioteket. 18,5x15,5cm. Mycket gott skick. Porto 24 kr. läs mer
ICA-bokförlag.Inbunden. Biblioteksband sålt av biblioteket. Boken är i gott skick , men bilden på bokomslaget är sliten. Porto 24kr läs mer
