Vintage. 2000. 384 s. Häftad. 350 gram. Mycket gott skick.
Houghton Mifflin Company. 2001. 270 s. Häftad. 325gr gram. Mycket gott skick.
W. W. Norton & Company. 2004. 210 s. Inbunden. 425 g gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. A practical guide for the inner journey.
Medicinska Naklada Zagreb. 1 uppl uppl. 1994. 250 s. Häftad. 500 gr gram. Gott skick. A book for psychotherapists and students of psychoterapy. Linking psychotherapy to second-order cybernetics..
The University of Chicago Press. 2001. 284 s. Paperback. 400 gr gram. Nära nyskick.
HarperSanFrancisco. 1995. 266 s. Inbunden. 550 gr gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Sacred middle eastern writings from the goddess through the sufis.
BTJ AB Lund. 1996. 152 sid s. Inbunden. 470gr gram. Nyskick. Rikt illustrerad med svart-vita foton.
Mälarförlaget AB 1982. 224 s. Inbunden. 1075g gram. Mycket gott skick. Rikt illustrerad med svart-vita foton.
Sv vapenhistoriska sällskapets skrifter, Nya serien XVII 2001 sid 218 Nyskick, Konstläder, 600g Om blankvapen och gravskick.
Brunnhages förlag AB. 1968. Inbunden. Nära nyskick. Fläck på dom första 6 sidorna, samt minnes lapp för deltagande!.
Brage. 1984. 158 s. Häftad. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. IIu av förf, regneundervisning i de mindre klasserna fra Rudolf Steiner -skolan.
Churchill Livingstone. 1981. 307 s. Häftad. Mycket gott skick. Illustrationer och teckningar av författaren.
F A Davis Company, USA. Fifth printing uppl. 1981. 305 s. Häftad. Mycket gott skick. Många pedagogiska teckningar.
Författarens förlag. 1998. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Fina skärgårdsbilder från alla årstider.Finstämd bok.
Brutus Östlings Förlag. 2000. 462 s. Häftad. Mycket gott skick.
Bokförlaget forum. 2006. Inbunden. Nyskick. läs mer
Skoglunds Bokförlag. 1943. 112 s. Mycket gott skick. Lite solblekt rygg annar mycket fin.
Rasch Verlag. 2001. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Författar signatur på försättsbladet . läs mer
Albert Bonniers Förlag. Del 1 = 81-130 Tusendet Del 2 = 19-70 Tusendet uppl. 1907 och 1908. Hyfsat skick. Båda bockerna rätt slitna, saknar smutspapper, ryggen delvis lös, stötta hörn. läs mer
Natur och kultur. 1990. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Vikt ca 1,3kg.
Norstedt. 348 s. Inbunden. Gott skick. Signatur på första sidan, samt att sidan 335 har en reva ca 11cm annars gott skick.
Editions Complexe. 1978. 347 s. Häftad. Gott skick. Enstaka understrykningar, lös i ryggen. Många patientteckningar..
Oskar Lamms förlag. Första upplaga uppl. 1873. 261 s. Inbunden. Hyfsat skick. Ett hörn på bokens främre pärm lätt brutet, några blad i slutet har fläckar. Namnteckning på försättsbladet.
Royal Canin. 2001. 167 s. Inbunden. Nyskick.
Historiska media. 1 uppl. 2006. 352 s. Pocket. Mycket gott skick.
