Piratförlaget 2002-2003. Pocket. Seriens fyra delar säljs tillsammans. Alla i förlagsnytt skick. Olästa. Fortfarande i pressentförpackning. läs mer
Nytryck 2010. Originalutgåva 1943.295 sidor. Inbunden. Nyskick.
Nordstedts. 2008. Nyskick. 10 CD, Speltid ca 12 timmar, Uppläsare: Ola Rapace.
Thriller. Artograf förlag. 1999. 188 sid. Inbunden. Trådhäftad med hårda, dekorerade pärmar. 380 gram. Nära nyskick. Didikation 1:a sidan.
2 uppl. 1976. 63 s. Illustrerad av författaren. Häftad. 22x15cm. 135 gram. Gott skick. Tillskrift.
Simrishamn 1975,hft. 141 sid. Bearbetad för skolbruk av klass 9K Jonebergsskolan Simrishamn.Grafo Tryck.
Häftad 27x21 cm. Sydöstra Skånes Samarbetskommité 1983, 52 sid. Illustrerad.Hyffsat skick.
Warner/Chapell 1994, dekorerat förlagsband, notskrifter, ackordsanalyser o texter, 128 sid, fint skick.
Warner/Chappell Music Scandinavia AB, , 1992. 112 sid. Noter. Dekorerat förlagsbd. Bra skick.
Musiktryck. Texter. Noter. 100 visor och populära sånger att sjunga, spela och kompa. Avsedd som skolsångbok speciellt för högstadiet. Intersong läromedel. Ny, reviderad upplaga. 1990. Inbunden. Laminerat, dekorerat pappband. 14.. läs mer
priskatalog för Lp skivor i världen. Över 12500 Lp skivor & Cd från 50 talet tills nu, 15000 cd skivor. 2009.793 sidor. Även lite färbilder. Bra skick.
priskatalog för singelskivor i världen. Över 85000 singelskivor & Ep & Cd-singlar från 50 talet tills nu, 8000 cd singlar. 2009.En del färgbilder också.686 sidor.
Allt om Tax med beskrivningar och många bilder. 1967.Bra skick.
Brombergs. 1989. Inbunden. Förlagets pappband med skyddsomslag. Mycket gott skick.
Klassisk Proggtidning. Samtal m Peps Blodsband, sommarfester, Mexico & Chile, Beach Boys Skick: EX (namnetikett på baksidan)
Skånes Hembygdsförbund Årsbok 1985/86. Häftad i nyskick 158 sidor.
Häfte i nyskick 78 sidor. Tomelilla 1977. läs mer
Abdra stenkammargravar på Österlen. Simrishamn 1971. Häftad 86 sidor. Nyskick.
Beatles boken Get Back som även följde med en Box utgåva av Let it be skivan. 1969. Mycket fint skick.
Översättning Manni Kössler. Nyskick. Skyddsomslag. Bonniers Förlag 2008. 318 sidor. Inbunden.
Pocketförlaget, 2010. 261 s. Pocket. Nyskick.
Pocket på engelska. Deckare. 234 sidor. 1990.
Trelleborg hft A Sk. 22 sidor.
Båda häftena från Uruppförandet av musikalen 1996 på Stora Malmö Musikteater. läs mer
Häfte 32 sidor. Uppsala Universitet. 1986.
En bok för alla förlag. 251 s. Inbunden. 18x15cm. 350 gram. Hyfsat skick. Lite fuktskadad. Skåne är lika bördigt för betor som för poeter. I tusen år har författare prisat landskapets behag eller risat dess obehagliga bebyggare... läs mer
Sydkraft. 1981. 128 s. Häftad. 350 gram. Nära nyskick. Till Sydkrafts 75-årsjubileum.
Fakta om sevärdheter, evenemang, inom kulturområdet. Häftad 144 sidor. 1990-91.
Tomellila 1998. Mkt rikt ill i färg o s/v, plr, kartor o a ill. Hft 2342 sid. 22x16 cm. läs mer
