Stabenfeldt AB. 1994. 126 s. Häftad. Gott skick. Lite kantstött.
Stabenfeldt AB. 1995. 95 s. Häftad. Gott skick. Lite böjda hörn.
Wahlströms Flickböcker. 1984. 191 s. Inbunden. Klotryggband. Gott skick. Kantstött.
Wahlströms Barnböcker. 1989. 98 s. Inbunden. Klotryggband. Mycket gott skick. För 5-9 år. Lite kantstött.
Wahlströms Flickböcker. 1963. 189 s. Inbunden. Klotryggband. Nött pärm, namnad.
Tidens. 1968. 115 s. Inbunden. Gott skick. Nött pärm, namnad på 2 ställen.
Svenska Dagbladet. 1993. 159 s. Inbunden. Mycket gott skick. Pärmen tappat i glans.
Wahlströms . 1991. 186 s. Inbunden. Mycket gott skick. märke efter prislapp.
Tidens Förlag. 1967. 111 s. Mycket gott skick. Ill av Kirsten Hoffmann. Lite nött pärm, namnad på 2 ställen.
Wahlströms Barnböcker. 1967. 93 s. Inbunden. Klotryggband. Gott skick. Lite nött pärm, namnad.
AWE/Gebers. 9120068719. 147 s. Inbunden. Mycket gott skick. Ill av Thomas Henry. Lite nött pärm - inlagan i utmärkt skick.
AWE/Gebers. 1981. 196 s. Inbunden. Gott skick. Ill av Thomas Henry. Lite nött pärm, namnad.
AWE/Gebers. 1981. 130 s. Inbunden. Gott skick. Lite nött pärm, namnad - inlagan i utmärkt skick.
AWE/Gebers. 1981. 178 s. Inbunden. Gott skick. Ill av Thomas Henry. Lite nött pärm, namnad, liten fläck på sidan.
Stabenfeldt AB. 1995. 151 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Stabenfeldt. 1995. 152 s. Inbunden. Gott skick. Små skador på pärmhörnen - inlagan i utmärkt skick.
Stabenfeldt. 1994. 151 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Stabenfeldt. 1994. 154 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Stabenfeldt. 1994. 153 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Stabenfeldt. 1994. 154 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Raben & Sjögren. 1994. 266 s. Inbunden. Gott skick. Pärmen lite nött o med märke av prislapp, inlagan i utmärkt skick.
Harlequin. 618 s. Pocket. Mycket gott skick. Innehåll: Överraskningarnas kväll, Hett begär, Lustfylld lek, Magisk timme. Vikveck på ryggen, inlagan i utmärkt skick. läs mer
Harlequin. 252 s. Inbunden. Gott skick. Vikveck på ryggen, inlagan i utmärkt skick. läs mer
Based on the story by Collodi. Stort format. Rikt ill i färg. Nött pärm, lite lös i ryggen och bindningen.
Penguin Books. 247 s. Pocket. Introduction by Malcolm Cowley. Inlagan i mkt gott skick - nött pärm.
Spektra. 1975. 126 s. Inbunden. Mycket gott skick. I svensk bearbetning av Edward Mauroy, navigationslärare vid Berga Örlogsskolor. Ett teoretiskt och ett praktiskt avsnitt. Lite nött pärm.
Wahlström & Widstrand. 1982. 223 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. Små fläckar på pärmen.
Historiska Media. 2011. 191 s. Pocket. Gott skick. "Men varför blev det krig?".
"Narkotikaproblemet växer, Växer, VÄXER" tionde uppl. 1972. 190 s. Pocket. Inlagan i mkt gott skick - nött pärm.
printz publishing. 2012. 111 s. Pocket. Mycket gott skick.
