Just nu 1 539 883 annonser
Sökalternativ
Spara den här sökningen som en bevakning
Sökresultat: 1-30 av 35
Sök i resultatet:Sortering:
Annonskategori: Begagnade böcker
ROMANEN OM OLOF av JOHNSON, EYVIND

JOHNSON, EYVIND

ROMANEN OM OLOF

150 kr
Bonniers. 1986. 652 s. Inbunden. 22x14cm. 870 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Romanen om Olof innehåller NU VAR DE..

Säljare: Roland Olsson, Skanör (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Skrifter i folkupplaga 1-12. Stad i ljus..

500 kr
Bonniers. 1950. Kbd. Gott skick. 12 volymer.

Säljare: Tomelilla Bokhande.., Tomelilla (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker
Nu var det 1914 / Här har du ditt liv av Johnson, Eyvind

Johnson, Eyvind

Nu var det 1914 / Här har du ditt liv

50 kr
Bonniers. 1955. 328 s. Inbunden. Mycket gott skick.

Säljare: The second book, Vallda (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Eyvind Johnson

Nu var det 1914/Här har du ditt liv!

15 kr
Bonniers. 1955. 328 s. Inbunden. Gott skick. Aningen sned.L5.

Säljare: IreneO, Vallberga (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson Eyvind

Här har du ditt liv

35 kr
338 1974 Aldus Delfinpocket, Del 2 i romanserien om Olof, fint skick. Nobelpristagare

Säljare: Stopp Collectors C.., Varberg (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson Eyvind

Nu var det 1914. Här har du ditt liv!

75 kr
Bonniers. 1950. 327 s. Inbunden. 19x13cm. Gott skick. Skyddsomslag finns i slitet skick.

Säljare: Tabermans böcker, Linköping (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Eyvind Johnson

Här har du ditt liv

50 kr
Bonniers. 1963. 186 s. Inbunden. Rygglinneband med ryggtitel i guld på röd botten. 19x13cm. 300 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i m..

Säljare: bokrummet, älgarås (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Nu var det 1914 + Här har du ditt liv

60 kr
1955, förlagsband i presentskick, utan namn eller skador

Säljare: Essbok, SÖDERBÄRKE (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Eyvind Johnson

Nu var det 1914 / Här har du ditt liv

20 kr
Bonniers. 1955. 328 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag Saknas.

Säljare: Murre, Västra F.. (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker
SJU LIV - NOVELLISTIK av Johnson Eyvind

Johnson Eyvind

SJU LIV - NOVELLISTIK

80 kr
NOBELPRISTAGARE I LITTERATUR. Eyvind Johnson har kallat en av sina självbiografiska romaner, Här har du ditt liv?. Då han överlämnar..

Säljare: Antikvariat Litter.., Solna (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Här har du ditt liv

60 kr
Häftad, Bonniers 1963, 184 sid.

Säljare: Ulf Jansson, Färentuna (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Eyvind Johnson

Här har du ditt liv

50 kr
Albert Bonniers Förlag. 1963. 183 s. Inbunden. Mycket gott skick.

Säljare: Laszlo Donat, Kista (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker
SJU LIV - NOVELLISTIK av Johnson Eyvind

Johnson Eyvind

SJU LIV - NOVELLISTIK

200 kr
NOBELPRISTAGARE I LITTERATUR. Eyvind Johnson har kallat en av sina självbiografiska romaner, Här har du ditt liv?. Då han överlämnar ..

Säljare: Antikvariat Litter.., Solna (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Eyvind Johnson

Här har du ditt liv!

45 kr
Bonniers 1963 Inb 183 B

Säljare: Antikvariat Källar.., Löberöd (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson Eyvind

Här har du ditt liv!

100 kr
Stockholm 1935. Bonnier. 282 s. Andra upplagan. Häftad, mörknad rygg. Mycket gott skick.

Säljare: Bernt Svensson, Stora Vika (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson Eyvind

Här har du ditt liv

70 kr
Bonniers 1974. 149 sid. Inbunden med omslag

Säljare: Gefle Antikvariat, Gävle (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson Eyvind

Nu var det 1914/Här har du ditt liv!/Se ..

135 kr
Bonniers, inb. med skyddsomslag, 167s.-149s-199s-273s, tryckta i Stockholm 1974, Mycket bra skick

Säljare: Lill-Nacka, Nacka (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson Eyvind

Här har du ditt liv

45 kr
Hft.Bonnierbiblioteket 1963. Namnt. 183 s.

Säljare: Hudiksvalls Antikv.., HUDIKSVALL (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson Eyvind

Nu var det 1914 / Här har du ditt liv!

60 kr
Bonniers 1955 Inbunden med skyddsomslag. 328 sidor.

Säljare: Antikvariat Furioso, Delsbo (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Nu var det 1914 * Här har du ditt liv!

60 kr
Inbunden, 327(153+174) sidor. Bonniers Folkbibliotek (Stockholm, 1955). Två första delarna i Eyvind Johnsons självbiografiska serie. ..

Säljare: Mingus Bok & Skivb.., Umeå (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Här har du ditt liv!

60 kr
Bonniers, Stockholm, 1974, Inb utan skyddsomslag, 148 s sidor. Mycket gott skick.

Säljare: Tankarnas Trädgård, Luleå (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Nu var det 1914 Här har du ditt liv!

60 kr
Bonniers Folkbibliotek 1955 328s Dek.ppb. Lite snedläst med något blekt rygg, något tummad inlaga Gott skick L027

Säljare: Kleynes Antikvaria.., Karlstad (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Här har du ditt liv!

40 kr
Bonniers, 1974. Inbunden med blekt skyddsomslag, 148 s. Gott skick för övrigt.

Säljare: Antikvariat Roger .., Skellefteå (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Här har Du Ditt liv!

29 kr
Bonniers, 1935. Häftad, 282 s. Skador på bokrygg, sliten snedläst, uselt skick.

Säljare: Antikvariat Roger .., Skellefteå (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

JOHNSON, EYVIND

Nu var det 1914 - Här har du ditt liv

50 kr
Bonniers 1950. Folkupplaga. Häftad. 328 sid 390g

Säljare: Krister Stål, Karlstad (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Eydvin Johnson

Här har du ditt liv

35 kr
Aldus, 1969, hft, 149 s.

Säljare: Inges Data & Service, Västerha.. (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Här har du ditt liv !

50 kr
Albert Bonniers Förlag, Stockholm. 1963. Klotryggband med skyddsomslag, färgat övre snitt. 183 s. 19 x 12 cm. 270 gram. Namnteckning..

Säljare: Viktor Ampferer, Järfälla (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Nu var det 1914 / Här har du ditt liv!

24 kr
1950. 328 s, Bonniers, folkupplaga, snedläst, små bruna fläckar på bakre omslag.

Säljare: Bokibrok, Brokind (Privat)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson, Eyvind

Nu var det 1914; Här har du ditt liv

70 kr
Bonniers 1950, folkupplaga, inb. Förlagets blågröna klotband (ngt slitet), 153+174 sidor

Säljare: Antikvariska Bokha.., Linköping (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson Eyvind

Här har du ditt liv!

50 kr
Häftad Bonnierbiblioteket 1963, 183 sid.

Säljare: Zekes Antikvariat, Simrishamn (Företag)

Annonskategori: Begagnade böcker

Johnson Eyvind

Här har du ditt liv!

40 kr
Pocket Delfin nr 338, 1974, 149 sid.

Säljare: Zekes Antikvariat, Simrishamn (Företag)

Sökresultat: 1-30 av 35
  • 1
  • 2