Annonskategori: Begagnade böcker
Tisdag
Eyvind Johnson
Nu var det 1914
50 kr
Bokklubben Svalan/Bonniers. 1:a uppl. 1943. 238 s. Klrbd guldsigill framsida, gulddekor rygg, rött ö. sn. 340 gram. Mycket gott skick.
Säljare: ANTIKVARIAT RIDDAREN, SKÖVDE (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-23
Johnson, Eyvind
Nu Var Det 1914
24 kr
Gidlunds. 1985. 160 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Säljare: The second book, Vallda (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-15
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914
55 kr
Bokklubben Svalan / Albert Bonniers Förlag. 1943. Inbunden. Halvfranskt band. Marmorerat. Gulddekor. Mycket gott skick.
Säljare: Marie Fredriksson .., SKÅ (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
2010-08-11
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914 (Delfinerien 272)
50 kr
Bokförlaget Aldus/Bonniers 1972, pocket (läsveck i ryggen, ett par veck på bakre omslaget och en liten fläck på främre omslaget), 167..
Säljare: Blåbygget, Olofstr.., Olofström (Företag)
Annonskategori: Ljudböcker
Eyvind Johnson
Nu var det 1914
24 kr
Förlaget: Förlaget Kassettbok Speltid: 5tim. 259 gram. Nyskick. Fraktpris: 36kr
Säljare: TusenTing, Finsta, .. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
JOHNSON, EYVIND
ROMANEN OM OLOF
150 kr
Bonniers. 1986. 652 s. Inbunden. 22x14cm. 870 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Romanen om Olof innehåller NU VAR DE..
Säljare: Roland Olsson, Skanör (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Eyvind Johnson
Nu var det 1914
15 kr
Gidlunds. 1985. 160 s. Kartonnage. 20,5x12,5cm. 300 gram. Hyfsat skick. Något fuktpåverkad.
Säljare: Sjur Swensson, BROMMA (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914
49 kr
Inbunden, halvklotband med ljus linnerygg och ljust kastanjefärgade pappärmar, guldtryck, rödtonat övre sidsnitt. Mycket gott skick. ..
Säljare: Eva Ottosson - Ack.., V-lösa(s.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Skrifter i folkupplaga 1-12. Stad i ljus..
500 kr
Bonniers. 1950. Kbd. Gott skick. 12 volymer.
Säljare: Tomelilla Bokhande.., Tomelilla (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914
50 kr
Bonniers. 1943. 238 s. Inbunden. Gott skick. Ägarnamn på försättsblad.
Säljare: The second book, Vallda (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914 / Här har du ditt liv
50 kr
Bonniers. 1955. 328 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Säljare: The second book, Vallda (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Eyvind Johnson
Nu var det 1914
50 kr
Aldus / Bonniers. 1973. 167 s. Pocket. Gott skick. Delfinserien.
Säljare: Wiklands boklåda, Stockholm (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914
24 kr
Bonniers - Bonnierbiblioteket. 1961. 167 s. Biblioteksinb. klotband. Omslagen medbundna. Gott bruksskick. Försålt bib.ex.
Säljare: Aquarius, Krylbo (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Eyvind Johnson
Nu var det 1914/Här har du ditt liv!
15 kr
Bonniers. 1955. 328 s. Inbunden. Gott skick. Aningen sned.L5.
Säljare: IreneO, Vallberga (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson Eyvind
Nu var det 1914
60 kr
Bonniers förlag/Bokklubben Svalan. 1943. 238 s. Inbunden. Förlagets klotryggband. Med dekor och text i guldtryck. Färgat övre snitt....
Säljare: Bokantikvariatet B.., Tierp (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson Eyvind
Nu var det 1914
70 kr
Stockholm 1934. Bonnier. 2. uppl. 238 s. Häftad, namn. Gott skick.
Säljare: Bernt Svensson, Stora Vika (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914 (Bonnierbiblioteket)
50 kr
Albert Bonniers Förlag 1961, inbunden med skyddsomslag (en del små revor i omslaget samt en större reva i bakre omslaget, namntecknin..
Säljare: Blåbygget, Olofstr.., Olofström (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson Eyvind
Nu var det 1914. Här har du ditt liv!
75 kr
Bonniers. 1950. 327 s. Inbunden. 19x13cm. Gott skick. Skyddsomslag finns i slitet skick.
Säljare: Tabermans böcker, Linköping (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Eyvind Johnson
Nu Var Det 1914
20 kr
gidlunds förlag. 1985. 160 s. Inbunden. kartonage. 20.5x12.5cm. 301 gram. Mycket gott skick.
Säljare: läslust, bandhagen (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914
36 kr
Bonnierbiblioteket 1961, inb m skyddsomsl, trådbunden ryggklotband, mkt bra skick utan ägarnamnteckn, typografi ganska stor o luftig ..
Säljare: Per Godin, Edsbyn (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Eyvind Johnson
Nu var det 1914. Självbiografi
35 kr
Bonnierbiblioteket 1961. Häftad. Gott skick. Lite nött i hörnen. 168 sprättade sidor.
Säljare: Itts bokhörna, Västerås (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Eyvind Johnson
Nu var det 1914
40 kr
Bonniers. 1943. 238 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag Saknas.
Säljare: Tor Englunds boksa.., Bromma (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
nu var det 1914
45 kr
I denna självbiografiska roman berättar nobelpristagaren om den unge 15-åriga huvudpersonens uppbrott från hemmet och vägen söderut v..
Säljare: Majs böcker, Täby (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson Eyvind
Nu var det 1914
90 kr
Bonn 1934 hft AB+ yttre omslag Aj
Säljare: Antikvariat Sacher, malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914 + Här har du ditt liv
60 kr
1955, förlagsband i presentskick, utan namn eller skador
Säljare: Essbok, SÖDERBÄRKE (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Eyvind Johnson
Nu var det 1914 / Här har du ditt liv
20 kr
Bonniers. 1955. 328 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag Saknas.
Säljare: Murre, Västra F.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson Eyvind
Nu var det 1914
80 kr
Kassettbok 1994 inb A kassettbok Sa
Säljare: Antikvariat Sacher, malmö (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914
50 kr
Bonniers, Bokklubben Svalan. 1943. 238 s. Inbunden. Mycket gott skick. Oifylld ExLibrisetikett från bokklubben.
Säljare: The second book, Vallda (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914
34 kr
Bonniers, Bokklubben Svalan. 1943. 238 s. Inbunden. Gott skick. ExLibris från bokklubben, ngt. blekt rygg.
Säljare: The second book, Vallda (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind
Nu var det 1914
60 kr
Häftad, Bonniers 1961 , 168 sid.
Säljare: Ulf Jansson, Färentuna (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Johnson, Eyvind.
Nu var det 1914.
50 kr

