Rabén & Sjögren. -En bok om relationer, i uppl. 1988. 183 s. Kartbd. 275 gram. Mycket gott skick.
Stockholm : Rabén & Sjögren | 1988 | Illustrerat kartonnage. Flera understrykningar (blyerts), annars mycket gott skick. | 184 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare.. läs mer
1988, originalkartonnage med omslagsbild i nyskick, rak och ren utan namn
Rabén & Sjögren. 1988. 184 s. Dek. pappband. 19,5x13cm. 296 gram. Mycket gott skick.
Rabén & Sjögren. Inbunden. Nära nyskick. bibl. bok(108).
Raben&Sjögren . 1985. 228 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick.
Häftad. Utgiven 1984 av Rabén & Sjögrens förlag. Sidor 214. ISBN 91-29-56464-6. Besök gärna vår hemsida för resumé och bild.
Inbunden i nära nyskick, spår efter namnetikett. R&S 1989. - Om frånskilda och den första tiden efter skilsmässan, om uppslitande vårdnadstvister mm
Raben&Sjögren . 1984. 194 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick.
1987, förlagskartonnage med omslagsbild i presentskick, rak och ren utan namn eller skador
1992, inplastat originalomslag,utrangerad från bibliotek i utmärkt skick
Mycket gott skick. Kartonnage. Utgiven 1988 av Rabén & Sjögrens förlag. Sidor 184. ISBN 91-29-58595-3. (Häl/Genu ¤2 ISBN: 9129585953)
Rabén & Sjögren. 1984. 194 s. Inbunden. 21,5x14cm. 383 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick.
Gott skick, signerad av författaren. Häktad på sagolika skäl - kriminalroman Vad är det egentligen som händer när någon mördas? I boken möter vi dem alla, offret, vittnena, möjliga och omöjliga mördare, företrädare för ma.. läs mer
Nyskick, signerad av författaren. Rabén & Sjögren. . 1989. . Inbunden. 174. Nyskick. 9129532321. En bok om frånskilda, den första tiden efter skilsmässan - en tid då människan enl. författaren, är mer självupptagen än någonsi.. läs mer
Utbildningsförlaget Brevskolan 1997, inb, 270 s. Nyskick, aldrig läst, signerad av författaren
R&S. 1987. Inbunden. kartonnage. Gott skick.
Signerad av författaren Är barn allt? - En bok om barnlöshet För mig är det så. Jag hade inte skrivit den här boken om jag inte i djupet av mitt hjärta ansett att barn är allt och livets mening. I linje med detta ser jag e.. läs mer
SIGNERAD av författaren. Fyy 17! En bok om tonåringar Denna bok är skriven för dig som inte har tid och ork att uppleva den forna goa femåringen skrika: - Du kan dra åt helvete! Den är skriven för att stärka tonårs.. läs mer
Rabén & Sjögren. 1 uppl. 1987. 226 s. Förlagets pappband. 20x13cm. 320 gram Närmast nyskick Frakt tillkommer
SWED MEDIA. 1985. : ill. 191 s. Pocket. 18x11cm. Gott skick. Skyddsomslag saknas. I samarbete med Sten Erik Moberg.
Format:Inbunden i hårt kartonnage med skyddsomslag Tryckt år:1985 ou Skick:Slitet skyddsomslag annars i bra skick Vikt opackad:460gram Se! resume!---> Kriminalroman som bygger på ett verkligt mord. En ung kvinna mördas och p.. läs mer
Prisma. 1 uppl. 1992. 131 s. Häftad. Nära nyskick. En bok om ett stort och evigt ämne.Oläst ex. Böcker till lägre priser hittar du på Fruängsgatan 25! 08 97 91 11.
Rabén & Sjögren förlag. 1985. 229 s. Inbunden. 22x15cm. 440 gram. Gott skick. Skyddsomslag saknas.
Rabén & Sjögren. 1 uppl. 1987. 226 s. Förlagets pappband. 20x13cm. 320 gram. Nära nyskick. Namn på försättsbladet.
Inb.m.omsl. Rester av prislapp på framsidan. 1985 229 sid.
Rabén & Sjögren 1984, Inbunden med skyddsomslag, 198 sid, 14x22 cm, 400 gr, gott skick
Rabén & Sjögren 1984, inbunden med skyddsomslag (etikett på försättsbladet, bakre omslaget lite missfärgat, ett par nummerlappar påklistrade på ryggen, en reva i främre omslaget), 197 sidor.
Häftad 1984,214 sid,250 g,välbevarad
Utbildningsförlaget Brevskolan 1997, inb, 270 s.
