Annonskategori: Begagnade böcker
Carl Fries
I svenska marker Bilder ur vårt lands v..
70 kr
Nordisk rotogravyr 1931, Inbunden (Klotband) utan skyddsomslagRikt illustrerad, stort format (29x22cm), nyskick.
Säljare: Gerard Tenwolde, Mörbylånga (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries Carl
I svenska marker Bilder ur vårt lands v..
85 kr
1952 Inb linneband stort format Illustr 220 sid G
Säljare: Bodafors ANTIKVARIAT, Bodafors (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
carl fries
i svenska marker
200 kr
nordisk rotogravyr. 219 s. Inbunden. 31x24cm. 1480 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag saknas. från 1931
Säljare: sivan55, Flen (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries, Carl
I svenska marker : bilder ur vårt lands ..
120 kr
Tryckår: 1952 - Inbunden i klot. - 220 s.
Säljare: Torsten Bengtssons.., Gärssjöb.. (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries Carl
I svenska marker
160 kr
nordisk Rotogravyr 1930. 220 sid. Inbunden utan omslag
Säljare: Gefle Antikvariat, Gävle (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries Carl
I Svenska marker, bilder ur vårt lands v..
100 kr
Klotband, mycket små slitningar övre och undre rygg, gott skick. Nordisk Rotogravyr förlag, tryckt 1930. 220 sidor
Säljare: BOK Bo, Marieholm (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries Carl.
I svenska marker. Bilder ur vårt lands v..
100 kr
Stockholm 1930. Först upplagan, Nordisk rotogravyr. 4:o. Halvskinnbd m. övre guldsnitt. 220 s. Sv/v bilder i djuptryck med korta komm..
Säljare: PRA Antikvariat AB, STOCKHOLM (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries Carl
I svenska marker
70 kr
Nordisk rotogravyr 1938, inbunden, namnteckning, 220 sid.
Säljare: Tabermans böcker, Linköping (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries Carl
I svenska marker
110 kr
Nordisk rotogravyr,1930.Bilder ur vårt lands växt- och djurliv.220 sid rikt ill i svart-vitt lite gulnad annars bra skick
Säljare: snoboll, Hässelby (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries, Carl
I svenska marker : Bilder ur vårt lands ..
90 kr
Stocholm, Nordisk Rotogravyr, 1931. Förlagets gråa klotband med ryggtiteltext i guld mot rödbrun botten. Marmorerade för- och efters..
Säljare: Facsimilia, Uppsala (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries, Carl
I svenska marker - Bilder ur vårt lands ..
50 kr
Nordisk rotogravyr 1931, Inbunden (Klotband) utan skyddsomslagRikt illustrerad, stort format (29x22cm), Gott skick
Säljare: Antikvariat GodBok, Stockholm (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries Carl
I svenska marker
50 kr
Inbunden. Nordisk rotogravyr 1938
Säljare: Claes Fahlgren, KVÄNUM (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries Carl
I svenska marker
110 kr
Nordisk rotogravyr,1931.Bilder ur vårt lands växt- och djurliv.220 sid rikt ill i svart-vitt.Försättsbladet varit vikt
Säljare: ulla N, Vagnhärad (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries, Carl
I svenska marker Bilder ur vårt lands ..
50 kr
Orig.linneband med något kantslitet skyddsomslag. 4:o. 4:e uppl. Boken mkt fin. Rikt illustrerad med författarens foton. 220 s. Nord..
Säljare: Lars Mellgren, Uppsala (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries, Carl (red.)
I svenska marker
60 kr
1952, Nordisk Rotogravyr, klotband, 220 s., 1250 g., mycket gott skick, stort format, mycket rikt illustrerad med fotografier i sv
Säljare: eldöga, linköping (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
FRIES, CARL. Sammanställare.
I SVENSKA MARKER. BILDER UR VÅRT LANDS V..
60 kr
Linnebd, 31 cm, 220 s. 1952 4:e upplagan 13:de till 16:de tusendet. Nordisk Rotogravyr. Mycket gott skick. Vackert fotoill. i s/v.
Säljare: ANTIKVARISKA BÖCKE.., Motala (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries, Carl
I svenska marker.
90 kr
Bilder ur vårt lands växt- och djurliv. Nordisk Rotogravyr, Stockholm 1931. Linneband. 220 sidor. 31,5 x 24 cm. Mycket gott skick.
Säljare: Antikvariat Gunnar.., Helsingb.. (Företag)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries,Carl.
I svenska marker. Bilder ur vårt lands v..
100 kr
Nordisk Rotogravyr förl.1931. 2:a uppl.,4:e-8:e tus.220s.Slösande rikt illustr.Stort förlagsband(31,5 x 24 cm)i helt linneklot.Fläcka..
Säljare: Lars Seglare, Norsborg (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries, Carl
I svenska marker.
110 kr
Bilder ur vårt lands växt- och djurliv. Sthlm 1938 ,linneband, 220 sidor. (31,5x24cm, 1,6kg) Rikt illustrerad med sv.v. fotografier...
Säljare: Jormas, Skarpnäck (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries, Carl
I svenska marker. Bilder ur vårt lands v..
140 kr
Nordisk Rotogravyr. 1931. 220 sid. Underbara fotoill. Storformat. Vackert klotband med titlar på skinn. Exlibris Bertil Froom. Mkt go..
Säljare: Skeppsdals Boksaml.., Åkersberga (Privat)
Annonskategori: Begagnade böcker
Fries, Carl
I svenska marker. Bilder ur vårt lands v..
100 kr

