Wahlström & Widstrand. 1:a uppl. 1953. 220 s. Inbunden. Vackert rött halvfranskt band me d4 upphöjda bind och marmorerad fram- och baksida. Nära nyskick. Stockholm, topografi, vackra fotografier från Stockholm förr, esplanadsyst.. läs mer
Wahlström & Widstrand. 1953. 218 s. Häftad. Hyfsat skick. Framsidan av pärmen ngt. tejpad ' läs mer
1953 Wahlström & Widstrand.Rött halvklotband, 220s. 27x22cm, 1059g. Rikt illustrerad med gamla svartvita fotografier. Gott skick, pärmkanterna är något nötta. (Fraktkostnad 39kr, B-POST INRIKES, idag 2013-02-18, reservation för.. läs mer
Wahlström & Widstrand 1987. Inbunden, klotliknande kartonnage m. skyddsomslag, 25,5 cm, 220 sidor, 800 gram. Nära nyskick. Porto (A-post, 3 vard.): 39:- läs mer
Wahlström & Widstrand. 1953. 218(2) s. Halvklotband med främre omslag medbundet. 27,5x22cm. 113 gram. Mycket gott skick. Rikt illustrerad, biblioteks ex.. läs mer
Wahlström & Widstrand. 1953. 218(2) s. Halvklotband med bägge omslagen medbundna. 27x21,5cm. 1087 gram. Gott skick. Rikt illustrerad, exlibris, slitna pärmsidor. läs mer
Wahlström & Widstrand. 1987. 218 s. Förlagsband. 25,5x20,5cm. 815 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Rikt illustrerad. läs mer
W & W. 1 uppl. OBS: tryckt 1953. 220 s. Inbunden. Hyffsat skick, se bild. läs mer
Wahlström & Widstrand . 1987. 220 s. Inbunden. stort format. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. läs mer
W & W. 1 uppl. 1987. 220 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. läs mer
Wahlström & Widstrand. -Bilder från Oscar II:s Stockholm. Reproduktion av Original uppl. 1987. 220 s. Inbunden. 25,5x20,5cm. 805 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Wahlsröm & Widstrand . 1987. Inbunden. 804 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i hyfsat skick. läs mer
W&W 1953. helfranskt band. kassett. specialupplaga tryckt i 400 ex. varav detta är nr 253. egenhändigt signerade av författarna och med en numrerad original-litografi av Harald Sallberg läs mer
Bilder från Oskar II:s Stockholm. Blått helskinnband med fyra upphöjda bind. Helt Guldsnitt och inre denteller. Detta verk har utkommit i en specialuplaga på fyrahundra ex. egenhändigt signerade av författarna. En numrerad origi.. läs mer
WoW 1987 imo A- Tas läs mer
Wahlström & Widstrand. 1953. halvklotband i rött med marmorerade sidor.. Mycket gott skick. skador på pärmarnas nedre kanter, annars mkt fin. läs mer
Wahlström & Widstrand. 1953. halvklotband i rött med marmorerade sidor. Nära nyskick. tillskrift på smutstitelsidan. läs mer
inb AB+ helt dek.skinnband nr.99/400 med litografi Al läs mer
Wahlström & Widstrand Stockholm. rikt ill. m fotografier samt någon teckning i uppl. 1953. 220 s. dekorativt halvklotband m guldpräglad rygg samt guldsigill på framsida. 27x22cm. 1073 gram. Mycket gott skick. ägarstämpel sid3,n.. läs mer
W&W 1987. 218 sid. Inb. ill. med skyddsomslag. Snedläst. Gott skick. läs mer
Rikt illustrerad med foto i sv/v. Wahlström & Widstrand 1987 220s Ppb.+so ISBN 91-46-15527-9 Nyskick läs mer
W & W Stockholm 1987. Förlagsband med skyddsomslag. 220 s. Rikt illustrerad. Fint skick. läs mer
Wahlström & Widstrand, 1953 Klotband, 220s. 27x22cm, 1,15kg. Rikt illustrerad. Mycket gott skick. läs mer
Bilder från Oscar II:s Stockholm. Wahlström & Widstrand 1987. 220 s. Illustrerad. Förlagsband med skyddsomslag. Nyskick
1953. Rikt illustrerad. 26x21 cm. 224 sidor. Halvklotband med främre omslaget medbundet. läs mer
Halvklotband med marmorerade 4:o (27x21,5cm) sidor W & W 1953 220s. rikt ill. läs mer
Bilder från OscarII:s Stockholm.Wahlström& Widstrand 1953,218sid.Vackert halvfranskt band öv guldsnitt samt marm pärmar mycket bra skick.
W&W 1953. Gulddek helskinnb m upph bind.Helt guldsnitt.218 s. Nr 390 av 400 numrerade.Signerad av författarna samt med signerad originallitografi av Harald Sallberg.Mkt gott skick läs mer
1987. 218 s. Klbd.m.skomsl. illustr. Fint skick. läs mer
Wahlström & Widstrand, 1987. 218 s., rikt fotoillustrerad. Förlagsband med skyddsomslag. fint skick läs mer
