Bonniers. 1966. 104 s. Häftad. 17,5x10,5cm. 145 gram. Hyfsat skick. 6 cm reva på främre omslag.
1972. 190 s. Pocket. 160 gram. Gott skick. En krigsroman utan hjältar.
1975. 157 s. Inbunden. 350 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. läs mer
Brombergs | Utg. 2009. Ej o.u. | Förlagsband. | 124 s. | 9789173370899
Stockholm : Norstedt | 1954 | Trådhäftad. Läsveck, namnteckning på försättssidan. Allmänt antikvariskt skick. | 179 s. | | Språk: Svenska | Originaltitel: Und sagte kein einziges Wort. | Översättare: Wahlund, Per Erik | Observ.. läs mer
Stockholm : Bonnier | 1972 | Klotbunden. Solblekt rygg, snedläst. Heinrich Böll tilldelades Nobelpriset i litteratur 1972. | 305, (1) s. | 91-0-037777-5(hft.)91-0-038210-8 | Språk: Svenska | Originaltitel: Gruppenbild mit Dame. .. läs mer
München :DTV | 1992 | Pocket. Inskription på smutstitelbladet. Boken har lätta bruksspår men är i bra skick | 154 s. | 3-423-11593-9 | Språk: Tyska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare .. läs mer
Stockholm : Bonniers | 1967 | Förlagsband. Gott skick. | 249 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Stockholm : Bonnier | 1980 | Förlagsband med skyddsomslag. Boken har lätta bruksspår men är i gott skick. | 299 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i lever.. läs mer
Stockholm : Bonnier | 1980 | Förlagsband med skyddsomslag. Boken har lätta bruksspår men är i gott skick. | 299 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i lever.. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 1973 | Klotband med skyddsomlslag. 34-39 tus. Lagad reva i bakre skyddsomslaget. Vit etikett på bakre skyddsomslag | 305, (1) s. | 91-0-038210-8 | Språk: Svenska | Originaltitel: Gruppenbild mit Da.. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 1973 | Klotband med skyddsomlslag. 34-39 tus. Lagad reva på främre skyddsomslag, med en liten mycket liten bit av pappret som saknas. | 305, (1) s. | 91-0-038210-8 | Språk: Svenska | Originaltitel: .. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 1976 | Limhäftad / Pocket. I närapå nyskick. | 61, [1] s. ; 19 cm | 91-0-040961-8 | Språk: Svenska | [Lagerplats: B1]
Bo Cavefors bokf. | 1976 | Limhäftad. Lätt lagernötta omslag, med lite limrester på det bakre. Annars i gott skick. | 40, [3] s. : ill. ; 15 x 22 cm | 91-504-0561-6 | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant informati.. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 1980 | Pappband med skyddsomslag. namnteckning på försättsbladet, Gott skick. | 299 s. ; 22 cm | 91-0-044995-4 | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0]
Albert Bonniers, Stockholm. | 1973 | Häftad. Ouppsprättad. | 305 s. | 91-0-037777-5 | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1]
Folket i bild | 1959 | Häftad. | 311 s. : ill. | | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: Med bl.a. Gerhart Hauptmann, Heinrich Mann, Thomas Mann, Herman Hesse, Franz Kafka, Heinrich Böll.[Lagerplats: .. läs mer
Stockholm : Bonnier | 1980 | Pappband med skyddsomslag. Några mindre riss i omslaget. Fint skick. | 299 s. ; 22 cm | 91-0-044995-4 | Språk: Svenska | Originaltitel: Fürsorgliche Belagerung. | Översättare: Liljegren, Eva | Observ.. läs mer
PAN Nordstedts. Ny utgåva uppl. 1972. 151 s. Häftad. Ägarnamnteckning i början av boken. Gott skick. En av Heinrich Bölls tidigaste romaner, publicerades först som följetong i Frankfurter Allgemeine Zeitung år 1953. Den första s.. läs mer
Bonniers. 1972. 305 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. >> tysk 1900-talshistoria åskådliggörs i ett flätverk av levnadsöden i en tysk storstad..
Bonniers. 1973. 307 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Namnteckning. Hylla 19.
Bonniers. 1976. Tusende. Månadens Bok. Klotbd. Skyddsomslag [gott skick]. I övrigt i mycket gott skick. läs mer
Albert Bonniers. 1960. 88 s. Häftad. Gott skick. Ur innehållet: Östen Sjöstrand - Försoningslära. En diktsvit, Heinrich Böll - Makulatorn, Sigfrid Siwertz - Nyårstankar, Erland Josephson -Legenden om Sim, Salvatore Quasimodo - P.. läs mer
Informationsförlaget. 2007. 320 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. 31 klassiska mästerverk ur världslitteraturen. Frakt: Postens ekonomibrev 33 kr, alt. M-påse A-post 45 kr. läs mer
Bonniers, Stockholm 1986. Förlagsband med skyddsomslag. 230, (2) sidor.
Bonniers. 1973. 305 s. Inbunden. Klotband. Nära nyskick.
Inbunden, 1980, 299 sidor. Begagnad, men i nära nyskick. Porto 48 kr
Bokförlaget PAN/Norstedts . 1972. 96 s. Pocket. Gott skick.
Bokförlaget Aldus/Bonniers. Delfinserien 440. Tredje uppl. 1973. 133 s. Pocket. Mycket gott skick.
Stockholm 1976. Aldus. 62 s. Pocket. Nära nyskick.
