Wahlström & Widstrand | Utg. 2009. Ej o.u. | Förlagsband, skyddsomslag. Stämplad recex. | 224 s. | | Språk: Svenska | Originaltitel: A Writer's People | Baksidestext eller annan relevant information: Ur ett perspektiv som på .. läs mer
Wahlström & Widstrand, Stockholm. | 2002 | Limhäftad / Pocket. | 478, [1] s. ; 18 cm | 91-46-17427-3 | I nyskick.
Rabén & Sjögren, Stockholm. | 1980 | Förlagets blåa klotband med skyddsomslag i mycket fint skick. Svensk originalupplaga. | 264, [1] s. | 91-29-54109-3 | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: Just hä.. läs mer
Bra böcker, Höganäs. | 1982 | Förlagsband, skyddsomslag. I mkt gott skick. | 531 s. | | Språk: Svenska | Originaltitel: Among the believers | Översättare: Nielsen, Rose-Marie | Baksidestext eller annan relevant information: Si.. läs mer
Wahlström & Widstrand, Stockholm. | 2002 | Förlagsband, skyddsomslag. | 473, [1] s. ; 24 cm | 91-46-18397-3 | I nyskick.
Wahlström & Widstrand, Stockholm. | 2001 | Pappband med skyddsomslag. | 215 s. | 91-46-18190-3 | Språk: Svenska | Originaltitel: Half a life | Översättare: Rose-Marie Nielsen | Baksidestext eller annan relevant information: .. läs mer
Rabén & Sjögren, Stockholm. | 1974 | Pocket. | 421 s. | 91-29-42903-X | Språk: Svenska | [Lagerplats: B1]
Wahlström & Widstrand | Utg. 1986. Ej o.u. | Förlagsband. | 155 s. | 9789146150350 | I nyskick. | Obs: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med ytterligare dagar i leveranstid. Se villkoren nedan.
Berghs, Stockholm. | 1974 | Klotband med skyddsomslag. Omslaget är långt ifrån det bästa skick, med viss pappförlust, men själva boken är i fint skick. | 269 s | 91-502-0038-0 | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevan.. läs mer
Rabén & Sjögren, Stockholm. | 1980 | Förlagets blåa klotband med skyddsomslag i mycket fint skick. Svensk originalupplaga. | 264, [1] s. | 91-29-54109-3 | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: Just hä.. läs mer
Wahlström & Widstrand, Stockholm. | 2002 | Limhäftad / Pocket. | 215 s. | | I nyskick.
Wahlström & Widstrand | 2002 | Limhäftad / Pocket. | 264 s. | | I nyskick.
Wahlström & Widstrand, Stockholm. | 2002 | Limhäftad / Pocket. | 473, [1] s. ; 24 cm | | I nyskick.
Wahlström & Widstrand, Stockholm. | 2004 | Förlagets bruna pappband, med skyddsomslag. | 291 s. ; 22 cm | 91-46-21008-3 | I nyskick.
Bra böcker, Höganäs. | 1982 | Förlagsband, skyddsomslag. | 531 s. | | Språk: Svenska | Originaltitel: Among the believers | Översättare: Nielsen, Rose-Marie | Baksidestext eller annan relevant information: Sidensvart, silkesl.. läs mer
Penguin Books. | 1987 | Limhäftad. Bruksspår. | 318 s. | | Språk: Engelska | [Lagerplats: B1]
Stockholm : Wahlström & Widstrand | 2001 | Förlagsband med skyddsomslag, som har några små revor och är skamfilat. Annars i allmänt skick. | 473, [1] s. ; 24 cm | 91-46-18397-3 | Språk: Svenska | Originaltitel: A house for Mr Bi.. läs mer
Månpocket, Stockholm. | | Limhäftad / Pocket. | 341, [7] s. ; 18 cm | 91-7643-853-8 | I nyskick.
The University of Massachusetts Press / Amherst. 1992. 276 s. Språk: Engelska. Några revor (ca max 1,5 cm) på skyddsomslaget. Gott skick.
Wahlström & Widstrand. Ny utgåva uppl. 2002. 265 s. Pocket. Smärre bruksspår. Gott skick. Vid flodens krök, långt inne i den afrikanska kontinentens hjärta, ligger en stad i urskogen, en stad som under kolonialtiden var ett blom.. läs mer
Engelsk text. Boken är i mycket fint skick. Häftad bok. 1982. New York. Vintage Books. (Historia / Religion ISBN: 394711955) Beskrivning :==>> Naipaul's controversial account of his travels through the Islamic world was hail.. läs mer
W&W. Allt skickas via posten,ingen avhämtning frakt 20kr.
Wahlström & Widstrand. 1983. 264 s. Pocket. Mycket gott skick. f
Wahlstrom & Widstrand 1979. 264 sid. Pocket. OK skick.
Bra Böcker. 1982. 532 s. Inbunden. 23x14cm. 730 gram. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick.
Berghs förlag. 1976. 257 s. Häftad. 21x14,5cm. 424 gram. Gott skick. slitet omslag, ouppskuren.
Bra böcker. 1982. 531 s. Inbunden. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. h
Rabén & Sjögren. 1980. 264 s. Inbunden. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. ''
Wahlström & Widstrand, Stockholm 1995. Första svenska upplagan. Förlagets pappband med skyddsomslag. 276 (4) sidor. Gott skick.
Wahlström & Widstrand, Stockholm 2003. Första svenska upplagan. Bunden i förlagets pappband med skyddsomslag. 71 (1) sidor. Gott skick.
