Albert Bonniers förlag. 13 uppl. 1910. 336 s. Häftad. Gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post. Sannolikt en av de första häftade pocketböck.. läs mer
Albert Bonniers. 1908. 138 s. Inbunden. Mycket gott skick.
Stockholm : Norstedt, | 1981 | Förlagets dekorerade klotband med skyddsomslag. Skyddsomslaget lite stött i kanterna. Förlagsbandet i mycket fint skick. | 322 s. | 9120065140 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på e.. läs mer
Stockholm :Ljus | 1907 | Halvfranskt band. Exlibris finns; ryggen med fem upphöjda bind; boken har lätta bruksspår men är i gott skick. | 78 + 81 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1]
Stockholm : Bonnier | 1970 | Pappband. Fint skick. | 280 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Höganäs : Bokorama | 1981 | Förlagets konstskinnband med skyddsomslag. Vissa bruksspår, samt fånig blyertskommentar på sista sidan. | 276 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några .. läs mer
Stockholm : Bonnier | 1916 | Halvklotband. Boken har bruksspår men är i bra skick. | 143 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: .. läs mer
Stockholm :Wihlke & son | 1973 | Förlagsband. Boken är i gott skick. | 294 s. | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1] läs mer
Stockholm : Albert Bonniers förlag | 1912 | Dekorerat klotband. Gott skick. | 138 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Baksidestext eller ann.. läs mer
Stockholm : SR | 1969 | Förlagets röda helklotband. Rikt fotoillustrerad med bilder från samtida TV-serien. | 303 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leve.. läs mer
Stockholm : Gernandt | 1900 | Halvklotband. Något snedläst och vissa bruksspår, men gott skick. | 386 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. Ba.. läs mer
Stockholm : Svenska Bokförlaget / Bonniers | 1951 | Häftad. Något skadad/medfaren i ryggen. Annars ok. | 161 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranst.. läs mer
Stockholm : Legenda | 1986 | Pocket. Något bucklig (ej av fukt), annars gott skick | 198 s | 91-582-0999-9 | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [L.. läs mer
Natur och kultur, Stockholm. | 2005 | Pocket. | 264 s. | 91-27-10997-6 | I nyskick.
Stockholm : Bonniers | 1919 | Häftad. Ouppsprättad. Gott skick, smärre bruksspår. | 181 s | | Språk: Svenska | Observera: Denna bok har vi på ett separat lager, räkna med några ytterligare dagar i leveranstid. [Lagerplats: H1]
Natur och kultur, Stockholm. | 1994 | Limhäftad / Pocket. | 248, [1] s. ; 19 cm | 91-27-06126-4 | I nyskick.
Natur och kultur, Stockholm. | 1998 | Limhäftad / Pocket. | 264 s. ; 18 cm | 91-27-06125-6 | I nyskick.
Natur och kultur, Stockholm. | 2006 | Limhäftad / Pocket. | 150, [2] s. ; 18 cm | 91-27-05225-7 | I nyskick.
Natur och kultur, Stockholm. | 1998 | Limhäftad / Pocket. | 197 s. ; 18 cm | 91-27-05227-3 | I nyskick.
Stockholm : Gidlunds | 1974-78 | Faksimilutgåva i förlagsband med skyddsomslag. Böckerna i gott skick, skyddsomslagen har enstaka bruksspår (riss i första bandets skyddsomslag, några prislappar på andra) | 500 + 480 | | Språk: .. läs mer
Natur och kultur, Stockholm. | | Limhäftad / Pocket. | 273, [1] s. ; 18 cm | 91-27-05229-X | I nyskick.
Albert Bonniers, Stockholm. | 2004 | Förlagsband, skyddsomslag. | 315, [3] s. ; 22 cm | | I nyskick. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 2004 | Förlagsband med skyddsomslag. | 219 s. ; 22 cm | 91-0-010550-3 | I nyskick.
Ruin, Uppsala. | | Häftad. | 44 s. ; 15 cm | 91-85191-00-0 | I nyskick.
Albert Bonniers, Stockholm. | 1974 | Förlagets blåa, stilfullt dekorerade pappband. Inlagan illustrerad i färg. Mycket fint skick. Faks. av 1. uppl. Stockholm, 1905. Namnteckning på försättsbladet. | 169, [3] s. : ill. | 91-0-0.. läs mer
Legenda, Stockholm. | 1986 | Limhäftad pocket. Nyutg. I gott skick. | 248 s. | 91-582-0992-1 | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: Och min Mäster Olof! Jag ändrar ej detta “affälling”!Ty då vore jag.. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 1922 | Halvfranskt band. Övre guldsnitt. Ngt naggad rygghuvud. Sliten rygg. I övrig gott skick. | 271 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: L1]
C. E. Fritze’s K. Hofbokhandel | 1882 | Två halvfranska band med marmorerade snitt. Första volymen har nötta pärmkanter och -hörn. Bakre pärm har en skada i nederkant, nära hörnet där pappen lossnat på ett ca 2 centimeter brett .. läs mer
Albert Bonniers, Stockholm. | 1921 | Halvklotband. Blekt rygg, lagernötta pärmar. Namnteckning på titelbladet. Annars i fint skick. | 182 s. | | Språk: Svenska | [Lagerplats: 0]
Vårt hem | 1928 | Vitt, dekorerat klotband. Solkiga pärmar och rygg. Nött övre kapitäl. | 309 s. | | Språk: Svenska | Baksidestext eller annan relevant information: Strindbergs berättelse om Arvid Falk och hans konstnärsvänner.. läs mer
