Dekorerat pappband 25x18 cm. ICA 1987, 213 sid. Illustrerad. Bra skick.
ICA 1989. inb.213s. ill. överstruken namnt. på insidan pärmen annars gott skick
ICA Bokförlag, Västerås 1989. Bunden i föralgets pappband. 128 sidor. Gott skick. läs mer
Boken är i hyffsat skick. OBS: Biblioteks EX. Inbunden bok. 1989. Västerås. Ica. (Husdjur & Naturbruk ISBN: 9153409841) Beskrivning :==>> [Wilkman's Antikvariat - Kundservice, telefon: 0736-144049 (vardagar 11-18)] läs mer
127 sid. illustr. 1989. Inbunden, nära nyskick. läs mer
Kapitlen Hästhållning och Tävlingshästens skötsel skrivna av Susan E. Harris. Ica, 1995. Förlagets dekorerade och laminerade pappband. Fampärmens insida med tämligen markant yta (ca 7x1 cm) med delvis bortskavd/uppruggad namntec.. läs mer
ICA Bokförlag. 1981. 128 s. Inbunden. 20x15cm. 350 gram. Nära nyskick. Mycket rikt illustrerad med olika lärorika hästbilder m m. Ur innehållet bl a: Grundprinciper. Markarbete för nybörjare. Hoppning för nybörjare. Auktoritet. .. läs mer
Förlagsband ICA bokförl 1989 rikt illustrerad.Ridning och hoppning. Häst och ryttare i samspel. 212 sidor
ICA-Förlaget. 1995. 186 s. Inbunden. Dek, pappb. 8:vo. Gott skick. Ill. Klistermärke på fr, pärms insida, annars gott skick.
ICA bokförlag. Första svenska uppl. andra tryckningen 1989. 216 s. Förlagets dekorerade pappband. 24,4x17,3cm. 633 gram. Nära nyskick.
ICA. 1995. 186 s. Inbunden. 23x16cm. 570 gram. Mycket gott skick. Finns namn i.
Dekorerat pappband 25x18 cm. ICA 1987, 213 sid. Illustrerad. Bra skick.
Originalband 1989,ill,128 sid,330 g,bra skick
Originalband 1989,ill,128 sid,320 g.bra skick
ICA 1987. Dek.origbd. Rikt ill. 212s. Välbevarat ex
ICA bokförlag 1987. 214 s. Illustrerad. Dekorerat förlagsbd. Fint skick
1995 Förlagets dekorerade pappband. läs mer
ICA 1995. Dek.origbd.Ill. 186s. Välbevarat ex läs mer
ICA Bokförlag, Västerås 1989. Biblioteksklotband med bokomslaget monterat på pärmarna. 128 sidor. Rikligt illustrerad. Mycket gott skick. läs mer
Kartonage ICA 1989. 128 sid. läs mer
ICA bokförlag. Första uppl. 1989. 128 s. Förlagets dekorerade pappband. 20,6x15,4cm. 323 gram. Nära nyskick. Rikligt illustrerad. Boken utgavs i ICAs Hästserie. läs mer
ICA. 1989. 128 s. Inbunden. Kartonnage. 350 gram. Nära nyskick. läs mer
Third Edition. Doubleday 1990, inb m skyddsomslag, XXVI + 198 s.
ICA förlag, 1987, Fölagets dekorerade pappband. 213 sidor med talrika illustrationer. Mycket bra skick.
ICA 1989. förlbd. 213s.med 20 teckningar oh 128 fotografier. fint skick
Ica Bokförlag, fotoill. pappband, 186s, rikl fotoill, boken i fint skick
ICA bokförlag, 1988, tryckt 1989. Dekorerat pappband, 128 sidor. \"George H Morris är en av världens mest framstående hopptränare. Själv har han vunnit bl.a. individuellt silver i OS. I den här boken beskriver han sitt \"Morris .. läs mer
