Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Handla mot faktura och öppet köp i 21 dagar
  • Oavsett vikt och antal artiklar handlar du till enhetsfrakt från samma säljare i samma kundvagn
Sökträffar 1-30 av 301 Spara sökningen som en Bevakning  
Visa endast

  • Trick med speglar

    Trick med speglar

    Inbunden bok. Stockholm : Bonnier. 1978. 221 sidor.

    Mer om ISBN 9100388459

    Nära nyskick. Skyddsomslag i gott skick. Miss Marple reser till herrgården Stonygate för att besöka sin barndomsvän Carrie Louise - besöket har arrangerats av Ca läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • A year in high heels

    A year in high heels

    Häftad bok. Hodder. 2007. 501 sidor.

    Nära nyskick. If your resolutions tend to look much the same from one year to another and you are suffering from the suspicion that so läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • How to walk in high heels - the girls guide to everything

    How to walk in high heels - the girls guide t...

    Pocketbok. Hodder & Stoughton General Div. 2006. 480 sidor.

    Mer om ISBN 9780340836064

    Nära nyskick.

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Tretton vid bordet

    Tretton vid bordet

    Inbunden bok. Stockholm : Bonnier. 1985. 256 sidor.

    Mer om ISBN 9100480010

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Kompositionen är briljant, spänningen nervpirrande o ch lösningen fullständigt ovändat. Naturligtvis finns det bara en s läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Sudden death

    Sudden death

    Inbunden bok. Piratförlaget. 1 uppl. 2015. 489 sidor.

    Mer om ISBN 9789164204615

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Sudden death är en mycket välskriven och spännande berättelse, i mitt tycke en av Anne Holts bästa på senare år. Johanna läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • I, Alex Cross

    I, Alex Cross

    Häftad bok. Century. 2009. 374 sidor.

    Nära nyskick. Boken är på engelska

    'Ingen blir så stor utan en fantastisk naturlig berättande talang - vilket är vad Jim har, i spa läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Mord på Österlen

    Mord på Österlen

    Inbunden bok. Sundbyberg : Semic. 1993. 192 sidor.

    Mer om ISBN 9155226272

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick.

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Evidence

    Evidence

    Inbunden bok. Headline. 2009. 339 sidor.

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. In a half-built mansion in Los Angeles, a watchman stumbles onto the bodies of a young couple—murdered and left in a gru läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Moscow Sting

    Moscow Sting

    Inbunden bok. Headline. 2009. 405 sidor.

    ISBN 9780755345021

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Boken är på engelska
    Hotet om Ryssland som en fientlig supermakt återvänder i denna kyliga spionthriller.

    När den br läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • The Hit

    The Hit

    Inbunden bok. Headline. 310 sidor.

    ISBN 978075533553

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. A gripping and twisting treat of a novel for fans of Tarantino and Elmore Leonard.

    Handsome ladies' man Jonah Maxwell läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • The Spire

    The Spire

    Häftad bok. MacMillian. 371 sidor.

    ISBN 9780230711303

    Nära nyskick. Both a razor-sharp thriller and a poignant love story, this twisting tale of psychological suspense is Patterson’s most läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Tusen kvinnor och en sorg : roman

    Tusen kvinnor och en sorg : roman

    Inbunden bok. Stockholm : Bonnier. 1998. 400 sidor.

    Mer om ISBN 9789100567804

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Det är en roman om vår tid, om olika kulturers möte, om våldet i samhället, men den visar också på en obändig styrka hos läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Nio och döden blir tio

    Nio och döden blir tio

    Inbunden bok. Stockholm : Tiden. 1977. 223 sidor.

    Mer om ISBN 9155021816

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. M/S Edvardice är lastad med ammunition och på väg mellan USA och England under kriget. Nio passagerare finns med ombord. läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Det onda ögat

    Det onda ögat

    Inbunden bok. Norstedts. 1 uppl. 1999. 316 sidor.

    Mer om ISBN 9789113007229

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Björn Larssons roman har inspirerats av ett gigantiskt, väl hemlighållet underjordiskt bygge mitt under centrala Paris. läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • The Litigators

    The Litigators

    Pocketbok. Hodder. 2012. 436 sidor.

    Mer om ISBN 9781444730616

    Nära nyskick. The Partners at Finley & Figg - all two of them - often refer to themselves as 'a boutique law firm.' 'Boutique,' as in läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Barnens första bok

    Barnens första bok

    Inbunden bok. En bok för alla. 1 uppl. 1989. 120 sidor.

    Mer om ISBN 9789174486223

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Sånger och ramsor, sagor och tramsor, många bilder, vuxna, troll, djur och prinsessor, nytt äldre, gammalt och gammaldag läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Tillbaka till livet : Alisons historia

    Tillbaka till livet : Alisons historia

    Inbunden bok. Damm förlag. 1 uppl. 2004. 283 sidor.

    Mer om ISBN 9789177154921

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Ett människoöde du aldrig glömmer
    En ung kvinna från Sydafrika blir våldtagen, oerhört svårt misshandlad och knivhuggen läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Romanerna om Astrid

    Romanerna om Astrid

    Inbunden bok. Stockholm : Bonnier Alba. 1997. 535 sidor.

    Mer om ISBN 9789134519275

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Astrid bor med sin man Lennart på en vacker gammal gård på den östgötska landsbygden. Utifrån sett är allt en idyll och läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Den röda vargen

    Den röda vargen

    Inbunden bok. Piratförlaget. 1 uppl. 2003. 400 sidor.

    Mer om ISBN 9789164200792

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Reportern Annika Bengtzon får ett tips om ett 30 år gammalt attentat på Norrbottens flygflottilj i Luleå. Men personen s läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Sprängaren

    Sprängaren

    Inbunden bok. Stockholm : Ordupplaget. 2000. 419 sidor.

    Mer om ISBN 9197359750

    Mycket gott skick. Skyddsomslag i mycket gott skick. Sprängaren är en kriminalroman från 1998 av Liza Marklund.[1] Detta var Liza Marklunds första bok om journalisten Annika läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Gömda : en sann berättelse

    Gömda : en sann berättelse

    Inbunden bok. Piratförlaget. 1 uppl. 2000. 381 sidor.

    Mer om ISBN 9189426045

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. ömda är en bok skriven av Liza Marklund och Maria Eriksson ursprungligen utgiven 1995 på Bonnier Alba[1]. En omarbetad u läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Sandmannen

    Sandmannen

    Inbunden bok. Albert Bonniers Förlag. 2012. 518 sidor.

    Mer om ISBN 9789100130169

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. En ung man hittas gående på en hög järnvägsbro en kall vinternatt i Stockholm. Han har legionärssjukan och är svårt nerk läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Försvinner och stannar kvar

    Försvinner och stannar kvar

    Inbunden bok. Idus Förlag. 2017. 231 sidor.

    Mer om ISBN 9789175775920

    Nyskick. Skyddsomslag i nyskick. Ovanför skrivbordet sitter femtio gånger sjuttio centimeter av ett minne. Jag har samma blå ögon som mannen i tavlan. Kl läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Mannen som sökte sin skugga

    Mannen som sökte sin skugga

    Inbunden bok. Norstedts. 1 uppl. 2017. 403 sidor.

    Mer om ISBN 9789113073736

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Lisbeth Salander avtjänar ett kortare straff på kvinnofängelset Flodberga och gör allt för att hålla sig undan de intern läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Studio sex

    Studio sex

    Inbunden bok. Ordupplaget. 1 uppl. 1999. 447 sidor.

    Mer om ISBN 9789197338080

    Mycket gott skick. Skyddsomslag i mycket gott skick. En ung kvinna hittas sexmördad på judiska begravningsplatsen Kronoberg. En minister misstänks för brottet. Om ett par ve läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • En nästan vanlig man

    En nästan vanlig man

    Inbunden bok. Damm Förlag. 1 uppl. 2008. 569 sidor.

    Mer om ISBN 9789173513708

    Nyskick. Skyddsomslag i nyskick. En nästan vanlig man är den första boken om psykopaten Christopher Silfverbielke av Dan Buthler och Dag Öhrlund. Boken ä läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • De utvalda : [thriller]

    De utvalda : [thriller]

    Inbunden bok. Stockholm : Bonnier. 1996. 431 sidor.

    Mer om ISBN 9789100559724

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Jacob Wood dör i cancer. Hans änka anklagar tobaksbolaget för att ha vållat hans död. Hela tobaksindustrins framtid står läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Den amerikanske pojken

    Den amerikanske pojken

    Inbunden bok. Bokförlaget Forum. 2005. 490 sidor.

    Mer om ISBN 9789137123141

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Vinnare av The CWA Historical Dagger for Fiction!Efter att med knapp nöd ha överlevt slaget vid Waterloo – föga heroiskt läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Kreativt systerskap

    Kreativt systerskap

    Inbunden bok. Förlagshuset Siljans Måsar KB. 2016. 144 sidor.

    Mer om ISBN 9789188097323

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Kreativt systerskap handlar inte om kön. Det handlar om systerliga egenskaper och vår inställning till världen. För någo läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish
  • Polis

    Polis

    Inbunden bok. Piratförlaget. 1 uppl. 2013. 605 sidor.

    Mer om ISBN 9789164204127

    Nära nyskick. Skyddsomslag i nära nyskick. Nominerad av Svenska Deckarakademin för Årets bästa översatta kriminalroman.
    När en Oslopolis hittas mördad vid samma d läs mer

    Säljare: Karin Ohlsén

    Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK Betala med Swish