Tryckår 1977. The Radiochemical Centre, Amersham England. Paperback. Limmad rygg och mjuka pärmar. Gott skick. Namn på titelblad. 112 sidor.
Rikt illustrerad. Tryckår 1981. ISBN 9134488189. BonnierFakta. Orange klotband. Biblioteksband. Utgallrad biblioteksbok. Gott skick. 256 sidor.
Tryckår 1977. ISBN 9100418579. Bonniers. Inbunden med skyddsomslag. Blått klotband. Inplastad. Utgallrad biblioteksbok. Mycket gott skick. 281 sidor.
Rikt illustrerad. Tryckår 1981. ISBN 9136015865. LTs förlag. Inbunden. Orange klotband. Biblioteksband. Utgallrad biblioteksbok. Gott skick. 216 sidor.
Tryckår 1994. ISBN 9155041159. Tiden. Inbunden. Rött klotband. Biblioteksband. Utgallrad biblioteksbok. Mycket gott skick. 216 sidor.
Tryckår 1990. ISBN 9137098055. Forum. Inbunden med skyddsomslag. Boken i mycket gott skick. Omslaget har små skador. 283 sidor.
Vardagspoesi om djur och natur. Ingrid var en bygdepoet som bodde i Lersjöfors i Sunne i Värmland. Tryckår 1983. Eget förlag. Häfte. Mycket gott skick. Författarinnans egenhändiga namnteckning på frampärmens insida. 59 sidor. läs mer
En dokumentärroman. Tryckår 1989. ISBN 9161402478. VIVA förlag. Inbunden med skyddsomslag. Boken i mycket gott skick. Omslaget har obetydliga skador. 256 sidor.
Kriminalroman. Tryckår 2009. ISBN 9789100124045. Bonniers. Inbunden. Skyddsomslag saknas. Mycket gott skick. 572 sidor.
1873 kommer larmet om en koleraepidemi vid Fort Humboldt långt ute i den amerikanska västern. Ett undsättningståg sänds ut mot fortet... Tryckår 1976. ISBN 9100407216. Bonniers. Inbunden med skyddsomslag. Rött klotband. Boken i .. läs mer
Tryckår 1987. ISBN 9170824266, 9170824274 resp. 9170824215. Limbundna. Mjuka pärmar. Mycket gott skick. 44, 227 resp. 155 sidor. läs mer
En samling berättelser om Kullamannen som levde på Kullaberg på 1200-talet. Tryckår 1985. ISBN 9178103258. Kullaplast AB 1965 -1985. Inbunden. Ca. A4-format. Mycket gott skick. Obetydliga skador på pärmen och blyertsnotering på .. läs mer
Uppsala stads historia VII. Vid 1400-talets slut bodde högst 2000 invånare i Uppsala. Tryckår 1986. ISBN 9197048658. Limbunden med mjuka pärmar. Mycket gott skick. Text på försättsblad. 308 sidor. läs mer
Tryckår 2002. ISBN 9137120948. Tiden. Inbunden med skyddsomslag. Boken i mycket gott skick. Omslaget har små skador. 386 sidor.
Plötsligt händer det saker. En puma dyker upp på staden gator! Den attackerar skolan mobbargäng... Tryckår 2008. ISBN 9789185243501. Tiden. Inbunden. Mycket gott skick. 210 sidor.
Tryckår 1954. Bonniers Folkbibliotek. Inbunden. Mycket gott skick. 312 sidor. läs mer
Tryckår 2005. ISBN 9143023614. Bonniers. Inbunden med skyddsomslag. Mycket gott skick. 459 sidor.
Tryckår 2006. ISBN 9137125354. Forum. Inbunden. Mycket gott skick. Namn på försättsblad. 320 sidor.
Tryckår 1989. ISBN 9187716003. Grahl Media. Inbunden. Rött inplastat band. Mycket gott skick. Utgallrad biblioteksbok. 394 sidor.
Tryckår 1986. Bra Böcker. Inbunden med skyddsomslag. Boken i mycket gott skick, dock något gulnat papper. Omslaget har små skador. 348 sidor.
Illustrerad. Tryckår 1989. ISBN 9153409655. ICA förlaget. Inbunden. Rött klotband. Biblioteksband. Utgallrad biblioteksbok. Gott skick. 157 sidor. läs mer
Tryckår 1992. ISBN 9171949062. Libris. Inbunden. Orange klotband. Biblioteksband. Utgallrad biblioteksbok. Gott skick. 206 sidor.
Illustrerad. Tryckår 1970. Inbunden. Grönt konstskinnband. Gott skick. Utgallrad biblioteksbok. 340 sidor. läs mer
Broberg ligger norr om Brastad i Lysekils kommun. Rikt illustrerad. Tryckår 1987. Dalaförlaget, Malung. Inbunden. Inplastad. Stort format, nära A4. Mycket gott skick. Utgallrad biblioteksbok. 59 sidor. läs mer
Tryckår 1983. ISBN 9172608315. Lysekilspostens förlag. Rött konstskinnband. Rikt illustrerad. Gott skick. Liten skada på ryggens överdel. Några solkfläckar. Utgallrad biblioteksbok. 168 sidor.
Tryckår 1981. ISBN 915780088X. Doxa. Pocket. Gott skick. Några understrykningar och marginalstreck med blyerts. Utgallrad biblioteksbok. 119 sidor.
Thriller. Tryckår 1990. ISBN 9170246408. Wiken bokförlag. Inbunden med skyddsomslag. Mycket gott skick. 299 sidor.
Tryckår 2011. ISBN 9789186183776. Telegram bokförlag. Inbunden med skyddsomslag. Mycket gott skick. Stämpel på insidan bakpärmen. 349 sidor.
Tryckår 1953. Bonniers. Inbunden. Blått konstskinnband. Gott skick. Utgallrad biblioteksbok. 236 sidor.
Med illustrationer i färg. Tryckår 1984. ISBN 9185580392. Inbunden med skyddsomslag. Boken i mycket gott skick. Omslaget har små skador. 1457 sidor. läs mer
