Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Sökalternativ
Spara den här sökningen som en bevakning
Sökresultat: 1-30 nyinkomna i kategorin

Skräck


(totalt ca 62 annonser)
Sök i hela kategorin:Sortering:
Serieromaner
Igår 10:02
Kerry Drake - Smyckad för döden av D.Larson och B. Delaney
D.Larson och B. Delaney
Kerry Drake - Smyckad för döden
24 kr
Nr 19,1988.Häftad.66 sidor.Bra skick.Frakt och förpackning 17 kronor.
Serier från Betabokbörsen
Ystad
Mer info
Album
2012-01-30
E.C. Library : The Vault of horror, Vol. 2
E.C. Library : The Vault of horror, Vol. 2
250 kr
Russ Cochran, Publisher 1982. Inbunden i stort format (31x23,5 cm) Opaginerad (c:a 180 s) Mycket gott skick
Serier från Rogers Antikvariat
Malmö (Serieantikvariat)
Mer info
Album
2012-01-30
E.C. Library : The Vault of horror, Vol. 3
E.C. Library : The Vault of horror, Vol. 3
250 kr
Russ Cochran, Publisher 1982. Inbunden i stort format (31x23,5 cm) Opaginerad (c:a 150 s) Mycket gott skick
Serier från Rogers Antikvariat
Malmö (Serieantikvariat)
Mer info
Tidningar
2012-01-23
Dracula 1983 nr 2 FN av Atlantic Förlag
Atlantic Förlag
Dracula 1983 nr 2 FN
24 kr
64 sidor i färg, 4 Dracula avsnitt. Skick: Mycket gott skick men har en fläck på omslaget. Vikt strax över 100g => porto 24:-. Försko..
Serier från HolmbergOhlsson.se
Lund (Serieantikvariat)
Mer info
Tidningar
2012-01-23
Dracula 1983 nr 1 FN av Atlantic Förlag
Atlantic Förlag
Dracula 1983 nr 1 FN
24 kr
52 sidor i färg, Första nummer, Två Dracula avsnitt och ett med Hulk. Skick: Mycket gott skick, en veck på omslaget bara. Vikt 85g =>..
Serier från HolmbergOhlsson.se
Lund (Serieantikvariat)
Mer info
Tidningar
2012-01-23
Dracula 1973 nr 11 FN av Svenska Serier
Svenska Serier
Dracula 1973 nr 11 FN
24 kr
36 sidor i färg. Skick: Mycket gott skick, sliten men hel i ryggen. Vikt 60g => porto 12:-. Förskottsbetalning till bankkonto inom en..
Serier från HolmbergOhlsson.se
Lund (Serieantikvariat)
Mer info
AlbumISBN: 9780307405777
2012-01-21
The Zombie Survival Guide: Recorded Attacks av Brooks, Max & Roberson, Ibraim
Brooks, Max & Roberson, Ibraim
The Zombie Survival Guide: Recorded Attacks
70 kr
Three Rivers Press. 2009. Paperback. 144 s. Nära nyskick. Beskrivning: A graphic novel that reveals how other eras and cultures have ..
Serier från Stefan
Göteborg
Mer info
AlbumISBN: 9781934506028
2012-01-21
Zombie Tales av Cosby, Andrew & Giffen, Keith & Waid, Mark
Cosby, Andrew & Giffen, Keith & Waid, Mark
Zombie Tales
75 kr
Boom! Studios. 2007. 112 s. Paperback. Beskrivning: An anthology of zombie stories.
Serier från Stefan
Göteborg
Mer info
Album
2012-01-20
The Comics that ate my brain av Mickie Villa:  Ed.
Mickie Villa: Ed.
The Comics that ate my brain
60 kr
Malibi graphics. 1991. 115 s. Häftad. Mycket gott skick.
Serier från Rogers Antikvariat
Malmö (Serieantikvariat)
Mer info
Tidningar
2012-01-09
Dracula 1989 nr 1
Dracula 1989 nr 1
24 kr
Atlantic Förlag, Första nummer!, Skick: Mycket gott skick, aningen rullad rygg
Serier från HolmbergOhlsson.se
Lund (Serieantikvariat)
Mer info
Tidningar
Varulven 1972 nr 3
Varulven 1972 nr 3
24 kr
Skick: FN Helt i färg
Serier från HolmbergOhlsson.se
Lund (Serieantikvariat)
Mer info
Tidningar
Chock Nr 1 1972 Första numret
Chock Nr 1 1972 Första numret
140 kr
Gott skick Lätt rullad rygg 1 blad loss i mitten några smårevor
Serier från Högnäsets samlingar
Lillpite
Mer info
PocketISBN: 9789170375217
Junji Ito
Uzumaki - spiralerna 2
50 kr
Ruggigheterna fortsätter i överbegåvade Junji Itos "Uzumaki"-serie, där "spiraler" hemsöker staden Kurozu-cho. Så blodig att man tack..
Serier från andersj
Malmö
Mer info
AlbumISBN: 9781401207861
House of mystery vol 1 - Showcase presents av DC Comics
DC Comics
House of mystery vol 1 - Showcase presents
80 kr
Samlingsvolym från DC med serier, house of mystery. Begagnad.
Serier från Morpa
Enskede
Mer info
Tidningar
Godzilla King of the Monsters no 21 1979
Godzilla King of the Monsters no 21 1979
24 kr
vg
Serier från Cultcollector
Forshaga
Mer info
Tidningar
Dracula lever av Marvel Comics Stan Lee
Marvel Comics Stan Lee
Dracula lever
25 kr
Dracula Lever nr1 1993 och nr2 1993
Serier från Nacka REA
Nacka
Mer info
PocketISBN: 9132503342
Arthur Herzog
Flygande skräck (Varning! 4)
25 kr
Wahlströms 1980, 197s. Mycket gott skick. prislapp fram
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
Pocket
Kalla kårar: Varulven
25 kr
Wahlströms 1971, 159s. Veck på några s. gulnade s. men i gott skick och fullt läsvärd
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
PocketISBN: 9132412118
Brian Ball
Levande mardröm (Kalla kårar 37)
25 kr
Wahlströms 1976, 157s. I mycket gott skick
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
PocketISBN: 9132505043
Hugh Lamb
Mumien vaknar (Kalla kårar 63)
25 kr
Wahlströms 1981, 156s. I mycket gott skick
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
PocketISBN: 9135022507
Caroline Crane
Se dig för! (Mysrysare 193)
25 kr
Wennerbergs 1981, 156s. Mycket gott skick
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
PocketISBN: 9135013591
Sharon Wagner
Det förflutnas spöke (Mysrysare 142)
25 kr
Wennerbergs 1977, 158s. Gott skick, omslag lite slitet, snedläst
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
PocketISBN: 9132409877
8 skräck-chocker (Kalla kårar 32)
25 kr
Wahlströms 1975, 156s. Omslag slitet något sönder, men helt ok att läsa
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
Pocket
C.B.Gilford
Formlös fasa (Kalla kårar 2)
25 kr
Wahlströms 1971, 139s, 50% av omslag fram saknas i övrigt i gott skick
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
PocketISBN: 9135024143
Ethel Bangert
Bedräglig skönhet (Mysrysare 203)
25 kr
Wennerbergs 1982, 156s. Mycket gott skick
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
PocketISBN: 9132506899
Richar Lewis
Rabid-skräckens offer (Kalla kårar 65)
25 kr
Wahlströms 1981, 159s. Gott skick, omslag något sönder
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
PocketISBN: 9132421869
David West
Dödens drömmar (Kalla kårar 80)
25 kr
Wahlströms 1983, 158s.Nära nyskick, läsveck rygg.
Serier från Musik och Böcker
Bredaryd
Mer info
AlbumISBN: 9781597070829
Tales from the Crypt: No. 1- Ghouls gone wild!
Tales from the Crypt: No. 1- Ghouls gone wild!
45 kr
Papercutz, 2007. Häftad. 112sid. Gott skick. Frakt: 33kr
Serier från Järnaboken
Järna
Mer info
AlbumISBN: 9163184907
Djävulens fotspår av Allie, Scott/Lee, Paul/Horton, Brian/Stewart, Dave
Allie, Scott/Lee, Paul/Horton, Brian/Stewart, Dave
Djävulens fotspår
100 kr
Denzin Comics, 2006. Häftad. S/V. 120s + 8s skissgalleri. Frakt: 39kr
Serier från Järnaboken
Järna
Mer info
AlbumISBN: 9781563890116
Sandman: Volume One- Preludes & Nocturnes av Gaiman, Neil
Gaiman, Neil
Sandman: Volume One- Preludes & Nocturnes
125 kr
Vertigo. Häftad. 239s. Mycket gott skick. Frakt: 39kr
Serier från Järnaboken
Järna
Mer info
SerieromanerISBN: 0930289552
Blach Orchid av Neil Gaiman & Dave McKean
Neil Gaiman & Dave McKean
Blach Orchid
132 kr
DC Comics/Vertigo, 1991. Third Printing. Serieroman. Vikt: 348 gram. Sidnummer är ej angivet, men detta är en tjock/fet volym. ISBN 0..
Serier från marmeladkungen
Mariestad
Mer info
Sökresultat: 1-30 nyinkomna
1000 Spel
Visa Bokbörsens spel.
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt