Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Torsten Hansson
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 201. i kategorin Skåne Kristianstads län
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bok
2012-02-01
Carlie Anne, red.
Arbetets landskap. Tre bidrag till Stobytraktens..
70 kr
Riksantikvarieämbetet. 2002. 279-468 = 190 s. Häftad. 24x21cm. 590 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-22
Carlsson Leif
GM 50 år 1946-1996. Göinge Mekaniska. (Hässlehol..
50 kr
1996. 47 s. Häftad. 24x17cm. 140 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-21
Gamla Klippan
80 kr
Klippans konstförening. 1947. 151 s. Häftad. 22x16cm. 285 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-18
Axelsson Lennart, red.
Hässleholms lutherska missionsförenings 125-årig..
60 kr
1984. 205 s. Inbunden. 22x16cm. 445 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Namnteckning.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-16
Arnoldsson Kjell, red,
Från fikonlöv till yllerock. Axplock ur en konfe..
70 kr
1986. 80 s. Inbunden. 22x15cm. 250 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-16
Follin Samuel, Westring Carl, Holenius Joh.Lor.
Sankt Olofs socken i Skåne. 1-2. Akademisk avhan..
40 kr
Översättning Thure Helm. 1982. 35 s. Häftad. 21x15cm. 65 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-15
Jönsson Nils
Göingar och slättbor. Byahornets årsbok 1983.
40 kr
Scania-biblioteket 9. 1982. 29 s. Häftad. 21x15cm. 60 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-14
Larsson Ewe, red.
Boken om Onslunda - "Borstabygden". (Tomelilla k..
140 kr
1993. 268 s. Inbunden. 25x18cm. 675 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. En aning skeva pärmar.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9187976080
2012-01-14
Ängelholm från A till Ö. Hembygdsboken 2000.
150 kr
Ängelholms lokalhistoriska förening och Skåneförlaget. 2000. 384 s. Inbunden. 25x17cm. 1040 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Företagsamma Hässleholms kommun. Företagskatalog..
50 kr
1988. 156 s. Häftad. 21x15cm. 235 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Rönneåstaden. (Ängelholm).
40 kr
Ängelholms hembygds- och fornminnesförening och Gamla Lergökar. 1955. 107 s. Häftad. 24x17cm. 225 gram. Illustrerad. Något solkig.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Stjärnborg Arnold
Tiden med Trä-Tvåan. (Träindustriarbetareförbund..
60 kr
1997. 213 s. Inbunden. 25x17cm. 590 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163014475
Hässleholms Tekniska skola. HTS - 80 år. Förr - ..
60 kr
1992. 80 s. Häftad. 21x25cm. 255 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9178109841
Wendt Johan
Gustafsborgs historia. En familjekrönika från Pe..
100 kr
1987. 161 s. Inbunden. 24x16cm. 530 gram. Mycket gott skick. En utvikbar karta. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9186466003
Ö.Hoby - Skillinge. Bygd i förvandling. (Simrish..
100 kr
Studieförbundet Vuxenskolan i Österlen. 1982. 349 s. Häftad. 24x17cm. 685 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9100385115
Montelin Eugen
Sjötorpet. (Nordöstra Skåne).
50 kr
Bonniers. 1973. 128 s. Häftad. 20x13cm. 200 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Åström Hans
Bondrumsgården. (Tomelilla kommun).
40 kr
Skånes hembygdsförbund. 1987. 24 s. Häftad. 21x15cm. 50 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789163199189
Jönsson Gert
Hantverk och näringsliv i Nävlinge socken. (Häss..
150 kr
2007. 222 s. Inbunden. 25x18cm. 695 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9163089378
Hassby Rune
Båstads historia.
140 kr
Föreningen Gamla Båstad. 1999. 288 s. Inbunden. 25x19cm. 900 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustr..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9197255165
Hedberg Gunnel
"En socknens tillhörighet" Det offentliga biblio..
80 kr
Palmkrons. 2000. 325 s. Inbunden. 24x16cm. 740 gram. Illustrerad. Något nött.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Kvidinge sockens hembygdsförenings skriftserie n..
50 kr
1967, 1974. 40, 78 s. 2 häftade volymer. 22x15cm. 265 gram. Mycket gott skick. Illustrerade.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Johansson Ivar
Västra Göinge härad och domsaga. 1-2.
180 kr
Tingshusbyggnadsskyldige i Västra Göinge domsaga. 1968, 1970. 297, 388 s. 2 inbundna volymer. 24x17cm. 1645 gram. Mycket gott skick. ..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Werdenfels Åke, red.
Skånsk kulturbygd. Kristianstads län. Skånes hem..
50 kr
1984. 264 s. Häftad. 21x17cm. 490 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9187976234
Tåstarps by och Brandsvig. (Ängelholms kommun).
160 kr
Tostarps sockens hembygdsförening. 2004. 328 s. Inbunden. 25x17cm. 890 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Nordöstra Skånes missionsförening 1858-1983. Någ..
60 kr
1983. 135 s. Inbunden. 22x15cm. 355 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Björklund Carl M, Lindbom Gunnar
Tio händelserika år. Kristianstads läns hushålln..
50 kr
1974. 72 s. Häftad. 24x18cm. 210 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Konungens & drottningens eriksgata 1983 i Kristi..
40 kr
1983. 48 s. Häftad. 21x15cm. 110 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Från erkänd till allmän. Försäkringskassan. Kris..
70 kr
1998. 200 s. Inbunden. 25x18cm. 550 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Fisksumpen. Ivösjöns fiskevårdsförening. Årsskri..
150 kr
1973-1993. 15 häften. 24x17cm. 1425 gram. Mycket gott skick. Illustrerade. 5 årgångar saknas i årsintervallet.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Femton år i Kristianstads län. 1964-1979. (Lands..
40 kr
Länsstyrelsen i Kristianstads län. 1979. 47 s. Häftad. 21x15cm. 100 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789163328848
Ragnarson Per
Larmet går. Kristianstad 1908-2008. Brandkåren -..
100 kr
Kristianstad kommun. 2008. 253 s. Inbunden. 23x22cm. 975 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 201
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt