Köp & Sälj
Din kundvagn är tom
Torsten Hansson
Tipsa dina vänner:
Sökresultat: 1-30 av 356. i kategorin Skåne Lund
Sök i resultatet:Sortering:
Begagnad bokISBN: 9163114038
Tisdag
Fondell Andreas, Larsson Björn
Fyrtio år av ekonomer från Lund. En jubileumsskr..
50 kr
2001. 94 s. Häftad. 21x13cm. 145 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Tisdag
Regia academia Carolina Lundensis 1668-1968. (Ta..
40 kr
1968. 70 s. Häftad. 23x14cm. 125 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9179663419
Måndag
Fehrman Carl, Westling Håkan
Lund and learning. An informal history of Lund u..
80 kr
Lund university press. 2 uppl. 1995. 289 s. Inbunden. 23x16cm. 600 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Tillskrift.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Torsdag
Weibull Lauritz
Lunds domkyrka. Dess ombyggnad 1860-1880.
100 kr
Allhem. 1953. 98 s. Halvfranskt band. 26x19cm. 490 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-02-01
Tapper Karl Gustaf
Södra Sandby kyrka. En kulturhistorisk beskrivni..
50 kr
1978. 108 s. Häftad. 24x17cm. 240 gram. Gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789197469272
2012-01-20
Karlsson Conny
Lundautställningen 1907
120 kr
2007. 128 s. Inbunden. 26x24cm. 765 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Dedikation från författaren.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 916307530X
2012-01-17
Blom K.Arne, Lindström Per, Mårtensson Jan, Palm..
Alla tiders Grand. Utgiven till Grands 100-årsju..
150 kr
1998. 230 s. Inbunden. 26x22cm. 1160 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-15
Lundabygdens sparbank. Personalkatalog 1985.
40 kr
1985. 48 s. Häftad. 30x21cm. 200 gram. Gott skick. Illustrerad. Liten skada nertill på omslaget.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-13
Sundström Åke
En bok om Genarp
120 kr
Genarps Kulturförening. 1979. 168 s. Häftad. 25x17cm. 480 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-10
Burgman Anders, red.
Anders Pågar 10 år. (Gymnastikgrupp, Lund).
50 kr
1997. 48 s. Häftad. 22x16cm. 100 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
2012-01-10
Skånska nyckelpublikationer. Putasne intellegis ..
40 kr
1989. 31 s. Häftad. 21x15cm. 65 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Cinthio Erik
Minnen från Lund och Dalby
100 kr
2006. 127 s. Häftad. 24x21cm. 440 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9789197735650
Westling Håkan
Från Intighet till Ideon. Promenadhistorik genom..
100 kr
Bild & Media. 2008. 128 s. Inbunden. 26x22cm. 700 gram. Mycket gott skick. Foto: Per Lindström. En lös utvikbar karta.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Skånska Brand, ögonblickligen. Några glimtar frå..
60 kr
1982. 92 s. Häftad. 23x25cm. 420 gram. Gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Rosenius Paul
Mitt gamla Lund och andra minnen
60 kr
Gleerups. 1952. 213 s. Inbunden. 22x15cm. 480 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Hökmark Gösta
Södra Skåningarna 100 år på Revingehed.
100 kr
1988. 286 s. Inbunden. 22x16cm. 550 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Hedin Sven Adolf, utg.
Studentmötet i Lund och Köpenhamn 1862
100 kr
1863. 258 s. Häftad. 22x14cm. 310 gram. Gott skick. Liten skada på bakre omslaget och vid rygghuvudet.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Blom K.Arne
Klosterstaden. Föreningen Gamla Lund. Åsbok 83.
50 kr
2001. 96 s. Häftad. 24x17cm. 250 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Tegnér Elof
Lunds universitet 1872-1897
100 kr
Gleerups. 1897. 346 s. Häftad. 29x23cm. 1300 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. En plansch med några bruna fläckar.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
De lärde i Lund. Några synpunkter på byggande oc..
50 kr
1970. 96 s. Inbunden. 21x14cm. 265 gram. Mycket gott skick. Illustrerad av Gunnar Bergenholtz.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Larsson Bo
Stad i förvandling. Stadsplanering, stadsbyggand..
60 kr
Föreningen Gamla Lund. Årsbok 88, 2006. 2006. 159 s. Häftad. 24x17cm. 400 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Karlsson Bengt
En historia om Stadsbuden 2 i Lund - 100 år 1996
80 kr
1996. 120 s. Inbunden. 23x22cm. 525 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Ekman Jan
Early mediaeval Lund - the fauna and the landsca..
70 kr
Archaelogical Lundensia V. 1973. 110 s. Häftad. 25x17cm. 310 gram. Mycket gott skick. Illusterad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Lunds studentkårs folkdanslag 50 år
70 kr
1983. 82 s. Häftad. 24x17cm. 175 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Andersson Knut
Hardeberga Bollklubb 50 år. Jubileumsskrift 1949..
60 kr
1999. 72 s. Häftad. 21x15cm. 155 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
En butik, ett sekel, en bok. Hasselgrens 1898-19..
70 kr
1998. 62 s. Inbunden. 29x22cm. 665 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Sander-Schale Marita, red.
80 år. Den liberala rörelsen i Lund 1909-1989.
60 kr
1989. 87 s. Häftad. 24x17cm. 220 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Bengtsson Nils Otto
Preben Nodermann - en legend i Lund. Gamla Lund...
60 kr
1988. 151 s. Häftad. 24x18cm. 380 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9179663435
Andersson Greger, red.
Spelglädje i Lundagård. 250 år med Akademiska ka..
80 kr
Lund University press. 1996. 255 s. Inbunden. 25x17cm. 640 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bok
Montelin Fredrik
Minnesskrift. Utgiven med anledning av Universit..
80 kr
1927. 8, 229 s. Häftad. 29x22cm. 1415 gram. Gott skick. 5 planscher, 2 faksimilblad. Nr 658/1000. Några svagt synliga fläckar på omsl..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Begagnad bokISBN: 9188552381
Olsson Birger, Bexell Göran, Gustafsson Göran, r..
Theologicum i Lund. Undervisning och forskning i..
120 kr
2001. 238 s. Inbunden. 25x17cm. 715 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Sökresultat: 1-30 av 356
70 000 skivor
Bokbörsen är Sveriges största marknadsplats för begagnade skivor
Vill du ha ett boktips?
Har du missat något av våra boktips? Här kan du läsa dem igen
37 000 nobel-
pristagare
Hitta dem här!
Gröna böcker
Miljövänlig läsning Miljövänlig läsning
Gilla Bokbörsen
Följ oss på Facebook: Kommentera, diskutera, tipsa om lästa böcker eller skaffa en T-shirt