Begagnad bok
Söndag
Något om musik och måleri i Vemmenhögsbygden
40 kr
1986. 43 s. Häftad. 21x15cm. 75 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9178102545
2012-02-01
Sockerbetan på fältet och bruket. Dokumentation ..
50 kr
1984. 79 s. Häftad. 21x15cm. 145 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-02-01
Bevarandeplan. Burlövs kommun.
140 kr
2000. 192 s. Häftad. 30x21cm. 795 gram. Mycket gott skick. En utvikbar karta. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9179707122
2012-01-31
Sjöfolk och fartyg från Nordvästskåne. Del 3. 18..
300 kr
1989. 447 s. Inbunden. 30x21cm. 1655 gram. Mycket gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Illustrerad. Tillskrift.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9178105587
2012-01-31
Sjöfolk och fartyg från Viken. Del 2. 1880-1985...
200 kr
1985. 342 s. Inbunden. 30x21cm. 1285 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9172092696
2012-01-31
Bärnstensbarnen. Bilder, berättelser och betrakt..
100 kr
Riksantikvarieämbetet, Arkeologiska undersökningar nr 41. 2002. 208 s. Häftad. 24x21cm. 640 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9151813750
2012-01-29
I skuggan av Barsebäck. Om konsten att förhindra..
40 kr
Folkkampanjen Nej till kärnkraft. Prisma. 1980. 108 s. Pocket. 19x12cm. 100 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9186572199
2012-01-29
Falsterbo ur fågelperspektiv
70 kr
Meddelande nr 150 från Falsterbo fågelstation. Anser, Supplement 32. 1992. 156 s. Inbunden. 24x17cm. 505 gram. Mycket gott skick. Ill..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9163013789
2012-01-24
Falsterbonäsets natur. En berättelse om naturen ..
70 kr
Vellinge kommun. 1992. 71 s. Inbunden. 21x22cm. 380 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9789197563864
2012-01-20
Årsbok. Föreningen Svedala-Barabygden. 3 årgångar.
150 kr
2008, 2009, 2010. 128, 144, 128 s. 3 inbundna volymer. 22x18cm. 1315 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9186360639
2012-01-19
Ales stenar på Kåsehuvud. En guidning. (Österlen).
24 kr
2002. 31 s. Häftad. 21x15cm. 80 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-19
Blann gamla wemmenhöjare. (Skånsk dialekt, Skuru..
50 kr
1958. 111 s. Häftad. 21x15cm. 190 gram. Gott skick. Fläck på omslaget.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
2012-01-16
Pottmakaregränd tur och retur. (Ystad).
50 kr
Scania. 1982. 80 s. Häftad. 20x13cm. 125 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9186980033
2012-01-13
Landskronapågens äventyr. Idé och verklighet i u..
60 kr
Bokbox. 1988. 142 s. Häftad. 24x17cm. 305 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Dedikation från författaren.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Charlotte Berlin och hennes museum. (Ystad).
40 kr
Särtryck ur Ystads Fornminnesförenings skrift nr XVI. 1976. 32 s. Häftad. 21x16cm. 80 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Elementarundervisningen i Eslöv 1885-1935. En sk..
50 kr
1935. 75 s. Häftad. 26x17cm. 175 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Herrestads härad. Strövtåg. (Ystads kommun).
70 kr
1981. 207 s. Häftad. 21x15cm. 330 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Ingelstorp. Ett och ett halvt sekel. (Ystads kom..
50 kr
Studieförbundet Vuxenskolan. 1976. 54 blad. De stencilerade bladen är insatta i ett plastfodral. 30x22cm. 330 gram. Mycket gott skick..
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bokISBN: 9185624179
En gammal by berättar. Från Everlöv och Östarp. ..
70 kr
Scania. 1982. 135 s. Inbunden. 21x15cm. 310 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Namnteckning.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Ystadiana XVII. 1907-1982.
50 kr
Ystads fornminnesförening. 1982. 123 s. Häftad. 29x22cm. 465 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
De Ystadio. Ystads Fornminnesförening XVII.
40 kr
1972. 119 s. Häftad. 24x18cm. 325 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Ystadiensiskt 1800-tal. Ystads fornminnesförenin..
40 kr
1971. 99 s. Häftad. 24x18cm. 270 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Från skilda epoker. Ystads fornminnesförening nr..
40 kr
1969. 103 s. Häftad. 290x24cm. 18 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Ystadshistoria i sten. Ystads fornminnesförening..
50 kr
1967. 207 s. Häftad. 24x18cm. 510 gram. Mycket gott skick. Illustrerad. Tillskrift.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Från ystadsspråk till strindbergsdrama. Ystads F..
40 kr
1966. 131 s. Häftad. 24x18cm. 340 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Från Billeberga-ortens Kraft AB till Kraft & Ene..
80 kr
1998. 152 s. Inbunden. 23x17cm. 460 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
En berättelse om en resa. Larkarnas studieresa t..
80 kr
1977. 109 s. Häftad. 22x24cm. 315 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Ljunits och Herrestads skolor under 100 år. (Yst..
80 kr
Ljunits och Herrestads hembygdsförening. Ny uppl. 1992. 187 s. Häftad. 23x17cm. 390 gram. Mycket gott skick. Illustrerad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Lommabornas bästa recept
40 kr
2 uppl. 1987. 120 s. Spiralband. 21x15cm. 165 gram. Illustrerad. Lätt solkad.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Hildings 70-tal. Landskrona 1975-1979.
60 kr
1998. 84 s. Inbunden. 24x25cm. 535 gram. Mycket gott skick. Foto: Anders Hilding.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö
Begagnad bok
Liv och leverne. Folklivet i en Skåne-socken und..
80 kr
Skånsk Kultur. 1960. 128 s. Häftad. 21x15cm. 290 gram. Mycket gott skick.
Böcker från Torsten Hansson
Malmö
Mer info
Malmö