Glänta Produktion. 1 uppl. 2012. 652 s. : ill. Häftad. 21,5x14,5cm. 984 gram. Nyskick. Portokostnad 59:- (7/4 2013).
Journal. 1 uppl. 2012. 120 s. : ill. Inbunden. 23x18cm. 495 gram. Nyskick. Portokostnad 39:- (7/4 2013).
Fri Tanke. 1 uppl. 2012. 222 s. Inbunden. 18,5x15,5cm. 390 gram. Nyskick. Portokostnad 36:- (7/4 2013).
Karneval. 1 uppl. 2012. 207 s. Inbunden. 18,5x14cm. 310 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Portokostnad 36:- (7/4 2013).
OEI editör. 1 uppl. 2012. 464 s. : ill. Häftad. 29x22cm. 1780 gram. Mycket gott skick. Portokostnad 39:- (3/4 2013). läs mer
Art and Theory Publishing. 1 uppl. 2012. 144 s. : ill. Inbunden. 18,5x25cm. 680 gram. Nyskick. Engelsk text. Portokostnad 39:- (2/4 2013).
Lejd. 1 uppl. 2010. 75 s. Häftad. 19,5x16cm. 167 gram. Nära nyskick. Portokostnad 24:- (2/4 2013).
Fri tanke. 1 uppl. 2012. 364 s. Inbunden. 22,5x15,5cm. 602 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Portokostnad 39:- (2/4 2013).
Förbundet av Sveriges K.F.U.K.. 1938. Helklotband. 27x21cm. 822 gram. Gott skick. Hela årgången av flickscouternas tidskrift Våra flickor 1938 (sista årgången enligt Libris). Bandet är något slitet, speciellt ryggen, men inlagan.. läs mer
Bonnier. 1 uppl. 2012. 476 s. : ill. Inbunden. 23,5x16,5cm. 958 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Portokostnad 39:- (30/3 2013). läs mer
Norstedts. 2 uppl. 2011. 189 s. Inbunden. 26,5x20cm. 898 gram. Nyskick. Portokostnad 39:- (30/3 2013). läs mer
Ersatz. 1 uppl. 2012. 223 s. : ill. Inbunden. 22x15cm. 487 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Portokostnad 39:- (30/3 2013).
Brombergs. 1 uppl. 2012. 98 s. (Nobelklassiker). Inbunden. 22x14cm. 256 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Portokostnad 36:- (29/3 2013).
10tal Bok. 1 uppl. 2012. 114 s. Häftad. 19x15,5cm. 246 gram. Nyskick. Portokostnad 36:- (29/3 2013).
Norstedts. 1 uppl., 2. tr. 2011. 493 s. : ill. Inbunden. 23x16cm. 848 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Portokostnad 39:- (29/3 2013).
Landstinget Sörmland. 1 uppl. 2005. 103 s. : ill. Inbunden. 24x17cm. 352 gram. Nyskick. Prislapp. Portokostnad 36:- (15/3 2013).
Umeå universitet. 1 uppl. 1999. 103 s. Häftad. 24x16,5cm. 207 gram. Gott skick. Kvinnovetenskapligt forum, Rapportserie nr 8 1999. ISSN 1101-847X. Prislapp. Portokostnad 24:- (9/3 2013).
Eget förlag. 1 uppl. 2002. 67 s. : ill. Inbunden. 30,5x21,5cm. 509 gram. Mycket gott skick. Prislapp. Portokostnad 39:- (9/3 2013). läs mer
Lars-Åke Winberg Förlag AB. 1 uppl. 1996. 63 s. : ill. Inbunden. 30x21,5cm. 462 gram. Gott skick. Portokostnad 39:- (9/3 2013).
Bonnier Fakta. Ny, utökad och reviderad uppl. 2012. 559 s. : ill. Inbunden. 23,5x19,5cm. 1736 gram. Nyskick. Portokostnad 59:- (9/3 2013).
Grate. 1 uppl. 2006. 131 s. Häftad. 20x12cm. 186 gram. Nyskick. Portokostnad: 24:- (20/2 2013).
Nya Doxa. 1 uppl. 2012. 367 s. Inbunden. 23x16cm. 766 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Portokostnad: 39:- (19/2 2013). läs mer
Daidalos. 1 uppl. 2012. 274 s. : ill. Häftad. 23x15,5cm. 522 gram. Nyskick. Portokostnad: 39:- (19/2 2013). läs mer
W&W. 2. rev uppl. 2012. 358 s. : ill. Inbunden. 22x14,5cm. 530 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Portokostnad: 39:- (19/2 2013). läs mer
Pearson Longman. 2 uppl. 2003. 393 s. Häftad. 21,5x14cm. 509 gram. Mycket gott skick. Någon enstaka blyertsnotering. Prislapp. Portokostnad: 39:- (18/2 2013). läs mer
Yale university press. Ny uppl. 2000. 217 s. (Yale nota bene). Pocket. 19,5x13cm. 181 gram. Mycket gott skick. Prislapp. Portokostnad: 24:- (18/2 2013).
Oxford university press. 1 uppl. 2000. 314 s. Häftad. 23,5x15,5cm. 621 gram. Mycket gott skick. Prislapp. Portokostnad: 39:- (18/2 2013).
Studentlitteratur. 1 uppl. 1999. 176 s. Häftad. 22x15,5cm. 259 gram. Mycket gott skick. Prislapp. Portokostnad: 36:- (18/2 2013).
Sage publications. 1 uppl. 2001. 202 s. Häftad. 23x15,5cm. 346 gram. Mycket gott skick. Prislapp. Portokostnad: 36:- (18/2 2013).
SNS. 1 uppl. 1999. 323 s. Häftad. 24x16cm. 668 gram. Mycket gott skick. Ett fåtal blyertsmarkeringar. Prislapp. Portokostnad: 39:- (18/2 2013).
