Den svenska marknadsplatsen för lästa böcker, lyssnade skivor, tittade filmer och spelade spel
Virago modern classics. 1984 cop 1950. 388 s. Häftad. Boken är den avslutande delen i trilogin om västra Australiens guldgruvor. Författarinnan var feminist, socialist och pacifist och en av Australiens främsta författare. läs mer
1995. 48 s. Häftad. Nyskick. r.
Albinsson & Sjöbergs Bokförlag 2009. inb. 350s. läs mer
Atlantis förl. 2001. 592 s. Inbunden. 1285 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Priset inkluderar frakt. läs mer
gateway books. 1995. 325 s. Häftad. 21.5x14cm. 424 gram. Mycket gott skick. liten fläck på omslaget.
Konsumentverkets Förlag. 1984. 84 s. Häftad. 148 gram. Råd & Rön faktabok. Konsumentverket. Häfte med mjuka pärmar, bra begagnat skick. Råd och anvisningar för att klara olika sömnadsarbeten. Illustrerad. Frakt: 27kr med ekonomi.. läs mer
Ègalité. 1 uppl. 2006. 267 s. Häftad. Nära nyskick. läs mer
Bra Böcker. 1999. 256 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. Skrymmande! Schenker!!.
Pocket i nyskick. Bonniers 2010. - Berättelse fylld av sorg och vrede, över drogers makt och samhällets utstötningsmekanismer. Men inte minst är detta en kärleksroman.
LT/LTK 1972. inb. 191s. ill. fint skick läs mer
Månpocket. 1986. 347 s. Pocket. Tillskrift. 190 gram. Gott skick.
Carlsson. 2010. 156 s. Inbunden. 21,5x14cm. 334 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Här berättar Sten Espmark, kognitiv beteendeteapeut och även psykoanalytiker, insiktsfullt och lyhört om sin verksamhet under åren. En .. läs mer
. 1995. 269 s. Häftad. Nära nyskick. r.
Natur & Kultur. 1983. Inbunden. 730 gram. Gott skick. Skyddsomslag finns i gott skick. Priset inkluderar frakt.
LT 1977. inb. 154s. ill. gott skick läs mer
rosenlarv förlag. 2010. 169 s. Häftad. 20.5x15.5cm. 353 gram. Nära nyskick.
Liber. 2006. 128 s. Häftad. 246 gram. Gott skick. Inplastad utgallrad biblioteksbok.
Atlantis. 2011. 296 s. Inbunden. 23x16,5cm. 683 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Johannes Lindblom (18821974) var professor i exegetik och rector magnificus för Lunds universitet. I sina charmfulla levnadsminnen berä.. läs mer
Atlantis. 2 uppl. 2003. 187 s. Inbunden. Nyskick. Skyddsomslag finns i nära nyskick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post. Sannolikt oläst ex..
Artos förl. 2012. 200 s. Inbunden. 420 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Priset inkluderar frakt.
Bild & Kultur 2007. inb.190s. ill. fint skick
Lindfors. 1978. 285 s. Inbunden. Mycket gott skick. r.
prisma. 1978. 136 s. Häftad. 20x15cm. 214 gram. Mycket gott skick. prislapp på omslaget.
En bok för alla. 1996. 228 s. Pocket. 125 gram.
ICA 2006. inb. 96s. ill. i färg. fint skick
Pollux. 2011. 147 s. Häftad. 173 gram. Nyskick.
The Belknap Press . 2010. 343 s. Pocket. 21x14cm. 408 gram. Nyskick. Skyddsomslag saknas.
Svenska förlaget. 1 uppl. 2001. 358 s. Inbunden. Nära nyskick. Skyddsomslag finns i mycket gott skick. We only accept orders domestic Sweden. Alla våra kunder betalar mot faktura, m a o ingen förskottsbetalning. B-post. Marinar.. läs mer
Tranan. 2010. 134 s. Inbunden. 320 gram. Nyskick. Skyddsomslag finns i nyskick. Priset inkluderar frakt.
Pollux. 2010. 148 s. Inbunden. 205 gram. Nyskick.
