Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Säker betalning i kassan och 14 dagars returrätt
  • För alla artiklar från samma säljare i samma kundvagn har du enhetsfrakt
Kalas : Roliga lekar och gott att äta

Kalas : Roliga lekar och gott att äta

Inbunden bok. Ica. 1 uppl. 2012. 77 sidor.

Mycket gott skick. Inga anteckningar inuti.
Passa på att beställa fler böcker på samma gång av oss - vi har tusentals böcker av mycket hög kvalitet och av de mest efterfrågade författarna! FRAKTEN blir ju DENSAMMA hur många böcker du beställer.

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK

Förlagsfakta

ISBN
9789153438212
Titel
Kalas
Undertitel
Roliga lekar och gott att äta
Författare
Arosenius Ahlanzberg, Fia
Förlag
Ica
Utgivningsår
2012
Omfång
77 sidor
Bandtyp
Inbunden
Mått
217 x 240 mm, Ryggbredd 13 mm
Vikt
470 g
Språk
Svenska
Baksidestext
Barnkalas är kul! Men ibland är det svårt att komma på vad man ska göra. Vilka lekar ska vi ha? Vad ska vi bjuda på? Kalas har svaren!
Här hittar du idéer för tio olika kalas, som Cirkuskalas, Grillpartaj i skogen och Discokalas. Du får förslag på lekar, mat, dryck och efterrätter, inbjudningskort och godispåsar, allt i fartfyllda teman som går som en röd tråd genom hela kalaset. Boken är sprängfylld av roliga och lättgenomförda idéer - testade och väl godkända av barn. Inget av kalasen i boken blir dyrt eller särskilt tidskrävande. Den som har trångt hemma behöver inte bege sig till hamburgerrestauranger eller lekland. Bjud i stället in till ett kalas i skogen, parken eller på stranden. Eller varför inte i skolans gympasal? Välkommen på kalas!