Bukowskis auktionskatalog 62: Förteckning öfver framlidne ... Christofer Eichhorns efterlemnade dyrbara och valda samlingar. 3: Gravyrer (porträttsamlingen, svenska konstnärers arbeten m.m. i koppartryck, etsning, litografi och träsnitt), ...
Sthm: H. Bukowski, 1890. (4) + 106 s. + tryckt omslag. Omslaget välbevarat, bortsett från skador på ryggen. Förtecknar 3242 objekt. [Box B2]
Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK