Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Handla mot faktura och öppet köp i 21 dagar
  • Oavsett vikt och antal artiklar handlar du till enhetsfrakt från samma säljare i samma kundvagn
  • Du måste vara inloggad för att kunna ställa en fråga till säljaren. Om du saknar inloggning, klicka på Skapa konto i topplisten. OBS! Frågeformuläret kan inte användas för beställning.
Penningebristen och penningeväsendet, behandlade i bref af Julius och Junius
Penningebristen och penningeväsendet, behandlade i bref af Julius och Junius Penningebristen och penningeväsendet, behandlade i bref af Julius och Junius Penningebristen och penningeväsendet, behandlade i bref af Julius och Junius

Penningebristen och penningeväsendet, behandlade i bref af Julius och Junius

Inbunden bok.

Hyggligt skick. Örebro, N. M. Lindhs boktryckeri. 1845. iv+308+xxviii+(1) sid. Senare osignerat halvklotband med medbundet främre häftesomslag och skurna snitt. Nött och fläckig pärm med långa maskhål i ytterfalsarna (tränger inte in i bokblocket). Det medbundna häftesomslaget delvis loss. Inlagan genomgående något ”vågig” och med sporadiska småfläckar. Enstaka blyertsanteckningar i yttermarginalen. Korta revor på rättelsebladet. Ovanlig. Bygdén II, sp. 262.

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK