Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Handla mot faktura och öppet köp i 21 dagar
  • Oavsett vikt och antal artiklar handlar du till enhetsfrakt från samma säljare i samma kundvagn
  • Du måste vara inloggad för att kunna ställa en fråga till säljaren. Om du saknar inloggning, klicka på Skapa konto i topplisten. OBS! Frågeformuläret kan inte användas för beställning.
Hollys hund

Hollys hund

Inbunden bok.

Nyskick. En lättläst bok om vänskap, kärlek och svartsjuka där en hund hjälper till att lösa problemen. | Bonnier Carlsen, Utg. 2023 | Förlagsband. 8:o (153x218 mm)

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK
Betala med Swish

Förlagsfakta

ISBN
9789179790561
Titel
Hollys hund
Författare
Alm Dahlgren, Jenny
Förlag
Bonnier Carlsen
Utgivningsår
2023
Omfång
48 sidor
Bandtyp
Inbunden
Mått
153 x 218 mm Ryggbredd 10 mm
Vikt
212 g
Språk
Svenska
Baksidestext
Holly har längtat efter sin bästis Svea hela sommaren. Men Svea verkar mer intresserad av Kelvin och vill att Holly ska lämna en fråga-chans-lapp till honom. Om de blir ihop kanske Holly blir ensam! Den dumma lappen får därför Holly att göra något ännu dummare … Hollys hund Ludde har hjälpt henne förut, men kan han lösa allt trassel med vänskap, kärlek, svartsjuka och lögner?I femte och fristående boken i den lättlästa serien om Djurgänget berättar JENNY ALM DAHLGREN om jobbiga känslor och dåligt samvete – något som alla kan känna igen sig i. De uttrycksfulla bilderna av rutinerade illustratören LOVISA LESSE kompletterar fint genom att också visa det som inte står i texten. En pärla för alla nybörjarläsare.Läs också: "Sveas silverfiskar", "Karims katt", "Hilmas hamstrar" och "Kelvins kaniner".