Your country and preferred language.

Select your country Select language

Denna webbplats använder cookies för att säkerställa att du får den bästa upplevelsen.

Menu
Sökalternativ
Stäng

Välkommen till Sveriges största bokhandel

Här finns så gott som allt som givits ut på den svenska bokmarknaden under de senaste hundra åren.

  • Säker betalning i kassan och 14 dagars returrätt
  • För alla artiklar från samma säljare i samma kundvagn har du enhetsfrakt
En magisk julsaga : Jul med Musse & Helium

En magisk julsaga : Jul med Musse & Helium

Inbunden bok. Bonnier Carlsen. 2024. 32 sidor.

Nära nyskick. Stämningsfull bilderbok med barnens favoritmöss Musse och Helium! Det är kvällen före julafton och Camilla ska berätta en saga för Musse och Helium. Sagan handlar om en jul för länge sedan, då allt gick på tok i morfars lilla stuga på landet. Som tur var fick morfars familj oväntad hjälp och julen kunde räddas. Men kan det verkligen ha varit tomtenissar som räddade julen?

Precis som alltid blir det en fnissig, busig och mysig stund för hela familjen i sällskap med Camilla Brinck och hennes magiska möss. I boken möts du av ljuvliga och färgstarka illustrationer som bjuder in till en engagerande läsupplevelse.

Boken är lätt kantstött och har mindre skavanker på fram och baksida. Utöver det inga skadade sidor eller klotter. Sparsamt använd och nästintill nyskick. Söker ett kärleksfullt hem där den får fortsätta att komma till användning!

Inrikes enhetsfrakt Sverige: 62 SEK

Förlagsfakta

ISBN
9789179770273
Titel
En magisk julsaga : Jul med Musse & Helium
Författare
Brinck, Camilla
Förlag
Bonnier Carlsen
Utgivningsår
2024
Omfång
32 sidor
Bandtyp
Inbunden
Mått
203 x 268 mm Ryggbredd 8 mm
Vikt
310 g
Språk
Baksidestext
Stämningsfull bilderbok med barnens favoritmöss Musse och Helium! Det är kvällen före julafton och Camilla ska berätta en saga för Musse och Helium. Sagan handlar om en jul för länge sedan, då allt gick på tok i morfars lilla stuga på landet. Som tur var fick morfars familj oväntad hjälp och julen kunde räddas. Men kan det verkligen ha varit tomtenissar som räddade julen?Julmys för hela familjen, särskilt för barn mellan 4 och 10 år. Camilla Brinck har skapat en unik fantasivärld fylld av humor, spänning och färgsprakande miljöer. Äventyren om Musse och Helium producerades ursprungligen som ljudsaga. Böckerna har sålt i över 1 miljon exemplar.